Fonds centrum in herkansing 241 zeeland MusicaIXpres eind deze maand in nieuw pand Nieuwe stemronde Vlissingse binnenstad Negen jeugdvoorstellingen in 't Beest Uitnodiging Ed Kolmeijer, dorpsvereniging Flight Simulator MEESTGELEZEN zaterdag 14 april 2012 door Maurits Sep VLISSINGEN - De poging een onder nemersfonds op te richten voor de binnenstad van Vlissingen gaat de finitief in de herkansing. Eind april kunnen winkeliers en horeca ondernemers opnieuw stemmen over de oprichting van een fonds waaruit activiteiten kunnen wor den betaald om het centrum aan trekkelijker te maken. De betrokken ondernemersvereni gingen hebben dat bekendge maakt. Voorzitter Pim Kraan van de Vereniging Winkelcentrum Vlissingen had al enkele keren la ten doorschemeren dat een nieu we poging gedaan zou worden. De eerste poging om voldoende draagvlak te krijgen voor een on dernemersfonds, vond begin dit jaar plaats. Van de 300 onderne mers hadden er 155 moeten stem men, waarvan er 100 vóór hadden moeten stemmen. Uiteindelijk kwam de VWV vijf stemmers te kort (150) en ook het aantal voor standers was net te gering. Toen al hield Kraan de mogelijk heid van een herkansing open. De ambities voor wat er met het GOES - Circa negentig leerlingen van de Jeugdtheaterschool Zee land krijgen dit weekeinde een cer tificaat, waarmee zij een driejarig toneeltraject afronden. Dat doen zij met negen voorstellingen in Po dium 't Beest in Goes. De aftrap wordt zaterdag om 12.30 uur gege ven door de 9+-groepen uit Goes, met twee klassiekers in een speel se bewerking: Trojaanse Oorlog en Odyssee. Om 15.30 uur laat de 9+-groep uit Middelburg het muzi- Afscheidsreceptie burgemeester Koos Schouwenaar 20 april 2012 De heer Koos Schouwenaar is ruim tien jaar burgemeester van Middelburg. Per 1 mei legt hij zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het gemeentebestuur van Middelburg neemt tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering officieel afscheid van hem. Deze vergadering vindt plaats op vrijdag 20 april van 13.00 tot 14.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt (ingang via De Helm). Na deze raadsvergadering biedt het gemeentebestuur u de gelegenheid om op passende wijze afscheid van hem te nemen. U wordt van harte uitgenodigd voor de openbare afscheidsreceptie. Deze is van 15.00 tot 18.00 uur in de Wandelkerk/Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via Abdijplein) in Middelburg. 'Nou en of we hier blij mee zijn in het dorp. Het café is al een paar jaar gesloten. Als er niets te doen is, rijden mensen door Kattendijke. Nu hebben ze een reden om te stoppen. Ik hoop dat het gaat lukken met 't Blokhuis. Ik vind het in ieder geval heel erg dapper dat ze het probeert.' fonds bereikt zou moeten worden, zouden verlaagd kunnen worden, zodat ondernemers minder hoe ven te betalen aan het fonds, sug gereerde hij toen. „Maar dat blijkt niet te mogen", zegt Kraan nu. „Wat we nu dus willen is meer stemmen binnenhalen. We merk ten na de vorige keer dat mensen die wel voor waren, niet hadden gestemd. Omdat ze het vergeten waren, of omdat ze dachten dat het wel goed zou komen. Daar gaan we nu echt op inzetten, dat zo veel mogelijk ondernemers stemmen. We hebben twintig am bassadeurs die daarvoor de straat op gaan", kondigt Kraan aan. Tot de tweede ronde is besloten na overleg met de winkeliers en horecaondernemers. De stemkaar- ten zijn inmiddels verstuurd. Voor 30 april moet de uitslag bekend zijn. Als dan weer blijkt dat er te weinig draagvlak is voor een on dernemersfonds, is het over en uit. „Het idee is er dan nog wel, maar dan worden we financieel volledig afhankelijk van de gemeente", merkt Kraan op. Ook in Oost-Sou burg sneuvelde een eerdere poging voor een ondernemersfonds. Daar, komt geen herkansing. kale sprookje Koning Octopus zien. De 9+- en i2+-groepen uit Zierik- zee spelen Erica's Illucinaties en In de Jungle van SUzanne. Zondag brengen de 9+-groep uit Middel burg een hilarisch sprookje, de 12+-groepen uit Goes de komische thriller Moordwijf en montagevoor stelling De Laatste Dag. De i2+-groep uit.Middelburg speelt de klassieker Macbeth, Moordenaar! Programma: www.jtsz.nl Reserveren: www.tbeest.nl mmamammmmimmmmmsmm VLISSINGEN - De werkgroep Flight Simulator van de Hobby Compu ter Club houdt een open dag op 17 april. Alijd al eens willen proberen virtueel een vliegtuig te besturen? Kom tussen 10.00 en 17.00 uur naar wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. door Rob Paardekam 1„Wapenbezit asielzoekers hoog". 2. Kamervragen over Ugandareis. 3. Hek aan verkeerde kant sloot. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto POORTVLIET - Theaterschool Musi caIXpres uit Poortvliet opent eind deze maand haar nieuwe vestiging aan de Grote Markt in Bergen op Zoom. In Den Enghel, waar voorheen on der meer de Roxy bioscoop was ge vestigd, zullen cultuur en commer cie hand in hand gaan. Er worden niet alleen lessen gegeven, want al leen daarmee houdt de theater school het hoofd niet boven water. Er worden ook zalen verhuurd en er komt een restaurant. MusicaIXpres huurt het statige ge bouw van de gemeente Bergen op Zoom. Begin deze maand vond de sleuteloverdracht plaats. Op 21 en 22 april zal de vestiging officieel worden geopend. Ondanks het feit dat de grote loca tie nu in Bergen op Zoom is geves tigd, blijft MusicaIXpres volgens di recteur Esther Langenhuizen ook Zeeuws. Het kantoor blijft voorals nog in Poortvliet zitten en ook de lessen in verschillende plaatsen in Zeeland gaan gewoon door. Een jaar geleden dacht de Poort- vlietse er nog serieus over na om te stoppen met de theaterschool. Mede door het teruglopen van sub sidies was het financieel bijna niet meer rond te krijgen. De kans die ze nu krijgt in Bergen op Zoom en de samenwerking met een profes sionele Vlaamse musicalproducent deden haar besluiten om toch door te gaan. Deze producent en Musicalxpres willen eind dit jaar met een grote familiemusical door Nederland en Vlaanderen gaan toe ren. Langenhuizen is daar erg blij mee. Haar grootste talenten krij gen nu de kans om mee te doen in een professionele productie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 110