zeeland 123 Sharon van Dam GroenLinks wil vervoer naar tijdelijke Lidl VERHUIZEN MET ZORG! Welke bevoegdheden heeft de 19-jarige piloot? 0113 22 22 20 Jan Stins 't Spuistraatje viert eerste bestaansjaar Combiketels en magnetrons gestolen Gala voor Balidogs in De Pompweie Gratis zwemdiploma op Noord-Beveland zaterdag 14 april 2012 De 19-jarige Sharon heeft nog geen rijbewijs, maar ze mag al wel een Boeing 737 besturen. Landen vond ze in het begin wel eng. 'Je moet alles tegelijk doende grond komt op je af, het waait, er zijn verschillende landingsbanen en ook nog an dere vliegtuigen waar je rekening mee moet houden.' damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl KAMPERLAND Het overdekte nostalgische winkel centrum 't Spuistraatje aan de Uit- haven in Kamperland viert het eer ste bestaansjaar op zaterdag 21 april. De vijftien winkels presente ren een gezamenlijk programma met een wijnproeverij vanaf 14.00 uur en aansluitend een modeshow van Misjamar. Er staat een Rad van Fortuin waarprijzen te winnen zijn. www.uithaven-kamperland.nl NIEUWVLIET Van een bouwterrein op de Baanst- poldersedijk in Nieuwvliet zijn in de nacht van donderdag op vrijdag 13 combiketels en 2 magnetrons ge stolen. De combiketels hebben alle een waarde van meer dan duizend euro, de waarde van de magne trons bedraagt een enkele honder den euro's per stuk. uurwerkmaker/ instrumentmaker curatoren nederland" die vakwjérk kunnen waardéren m Sharon van Dam heeft een brevet voor privévlieger. Piloten met zo'n brevet mogen niet betaald wor den. Wanneer een piloot CPL heeft, het brevet voor de commer ciële luchtvaart, is het wel toege staan om mensen en goederen commercieel te vervoeren. Ook over dit diploma beschikt Sharon. Op de grondschool werd Sharon door middel van theorielessen op geleid tot verkeersvlieger. Om cap tain van zo'n grote kist te worden moet ze nog wel vijftienhonderd vlieguren maken en de type rating voor het toestel halen. De type ra ting is een bewijs dat een piloot met een toestel om kan gaan. Sharon leerde overdag, tijdens per fecte weersomstandigheden, hoe ze door wolken en door duisternis moest vliegen. Dat deed ze door middel van een bril waarmee ze geen zicht had op de grond. Ze heeft een papiertje gehaald om met meermotorige vliegtuigen te vliegen en om te kunnen vliegen met bijvoorbeeld een Boeing 737. Om haar Amerikaanse licenties over te kunnen zetten naar Neder landse standaarden heeft ze als toe voeging op haar brevetten in de Verenigde Staten ook haar commu nicatiepapiertje gehaald. Daarvoor leerde ze communiceren met de luchtverkeersleiding. door Luc Oggel GOES - GroenLinks in de Goese ge meenteraad vindt dat bewoners van het Erasmuspark en andere oudere mensen uit de wijk Goese Polder vervoer moeten kunnen krijgen naar de tijdelijke vestiging van supermarkt Lidl op bedrijven terrein Klein Frankrijk. De Lidl zit nu in winkelcentrum De Spinne, tegenover het Erasmus park. Vanwege nieuwbouw op die locatie trekt de grootgrutter bin nenkort voor de periode van een jaar in de het leegstaande, voorma lige pand van AutoTeam op Klein Frankrijk. Volgens GL is dat zeer ingrijpend voor oudere bewoners van de Goese Polder, die nu moei lijker boodschappen kunnen doen. Hoewel GL lof heeft voor het aanbod van Het Rode Kruis om een keer per twee weken hun invalidenbus in te zetten voor so ciaal vervoer naar de tijdelijke ves tiging, is dat veel te weinig. De par tij wil daarom dat het Goese colle ge van B en W zich actief inzet voor een aanvullende oplossing. Wethouder Jan de Pooter gaf deze week tijdens de commissievergade ring aan dat er een onderzoek loopt naar de frequentie van de bus en dat daar medio mei een be sluit over wordt genomen. KORTGENE - Dorpshuis De Pomp weie in Kortgene is zaterdag 12 mei het toneel van een gala met feestelijke kleding, kir royale en sta tieportret. Het gala dient als fonds werving voor de verhuizing van zwerfhondenopvang Stichting BARC op het Indonesische eiland Bali die de vriendin van organisa tor Petra van Eerden drijft. Burge meester Henny van Kooten opent het buffet, de muziek komt van The Dime, Lazarus en DJ Patrick Geelhoed. Aanmelden: petravaneerten@hotmail.com www.freewebs.com/balidogs Sharon van Dam samen met haar opa bij vliegveld Midden-Zeeland. foto Willem Mieras WISSENKERKE De gemeente Noord-Beveland is waterrijk; verdrinking is voor kin deren een reëel gevaar. Daarom biedt de gemeente een gratis zwemdiploma aan kinderen vanaf groep drie die nog niet zwemvaar- dig zijn. Zowel kinderen die er op school gaan als kinderen die er al leen wonen kunnen meedoen aan de maandagse lessen na schooltijd in het Wissebad in Wissenkerke. DE STELLING Sluiting van dorpsscholen tast de leefbaarheid aan Reageer op pzc.nl UW MENING 601 reacties Mosseldag moet blijven zoals die is eens BMHMMMMHMMMM76% oneens 24% Rosenburglaan 284 Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 109