Ergernis over parkeren Marconistraat Schooltje Ovezande is verhuisd 'Plan voor uitbreiding cameratoezicht Goes' BEVELANDEN/THOLEN Ondernemers aan Goese woonboulevard willen dat klanten auto gratis kwijt kunnen Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl almanak Graatje ZATERDAG 14 april 2012 21 PZC Hoe groter het vliegtuig, hoe beter 22 en 23 door Luc Oggel goes - Ondernemers in het Goese Marconigebied willen dat het be taald parkeren daar wordt afge schaft. Klanten blijven volgens hen weg omdat ze hun auto niet gratis kunnen neerzetten en ook vinden ze dat de parkeerwachters overijverig zijn. Vanwege het betaald parkeren en de strenge controles zouden veel bezoekers uitwijken naar meubel boulevards in andere steden zoals Middelburg, waar niet hoeft te worden betaald voor een plek, stel len de ondernemers. Naar aanleiding van de klachten springt de Goese CDA-fractie voor de ondernemers in de bres. Raads lid Ad de Wit heeft bij de gemeen te cijfers opgevraagd over de par- keerinkomsten in de Marconi straat, waaruit blijkt dat die meer opleveren aan boetes dan aan par- keergeld; respectievelijk 60.000 en 50.000 euro per jaar. De partij pleit dan ook voor een proef om het parkeren een half jaar gratis te maken. „De ondernemers hebben tien jaar geleden weliswaar zelf in gestemd met betaald parkeren, maar tijden veranderen", zei De Wit deze week tijdens de commis sievergadering. „Er staan nu al pan den leeg op de boulevard en er dreigt nog een aantal ondernemin gen op te stappen in de komende periode." Het CDA wil dat het col lege van burgemeester en wethou ders het totale Goese parkeerbe leid evalueert en de bevindingen eind dit jaar voorlegt aan de ge meenteraad. Volgens burgemeester René Ver hulst, die verantwoordelijk wet houder Loes Meeuwisse tijdens de vergadering verving, is indertijd ge kozen voor een zeer gematigd par keertarief in het Marconigebied om te zorgen dat de parkeerplaat sen niet te snel zouden vollopen. Wat Verhulst betreft 'voert het te ver' om te stellen dat het betaald parkeren de reden is dat het niet al te denderend gaat met sommige winkels in het gebied. Hij zegde de CDA-fractie toe om binnen drie weken uitsluitsel te geven over de gratis parkerenproef en zal met wethouder Meeuwisse overleggen wanneer het Goese parkeerbeleid al dan niet onder de loep zal wor den genomen. ovezande - Verhuizen, dat kun je maar het beste zelf doen. Dan weet je ten minste zeker waar je spullen straks staan. De kinderen van katholieke basisschool De Zandplaat in Ovezande zijn giste ren in het nieuwe gebouw van hun brede school getrokken. Het is een gebouw met veel licht en nieuwigheden. Het palenbos op het schoolplein is een van de novi teiten dat de leerlingen moet aan sporen om zelf allerlei spelletjes te verzinnen. Er is een elektronisch informatiebord over de zonnepa nelen en leraren kunnen de ver lichting andere kleuren geven, al naargelang ze willen dat de kinde ren geconcentreerd werken of rus tiger worden. Verder zijn er veel ra men. De nieuwe school is groot en ruim, maar doet door het kleur en materiaalgebruik warm en ge borgen aan. Ook de kinderopvang, de voor- en naschoolse opvang, de peuterspeelzaal, het steunpunt van de bibliotheek en de speeltuin vereniging krijgen een plaats in de nieuwe school. De kinderen van katholieke basisschool De Zandplaat in Ovezande zijn gisteren in het nieuwe gebouw van hun brede school getrokken, foto Willem Mieras mmmmmma Tip? redactie@pzc.nl door Luc Oggel goes - Het cameratoezicht in Goes wordt waarschijnlijk uitgebreid naar Bleekveld en Kolveniershof Dat zei burgemeester René Ver hulst deze week tijdens de com missievergadering, waar het jaar werkplan van de politie en de no ta 'Goes Veilig' werden besproken. Het cameratoezicht in de Goese binnenstad in combinatie met het bikersteam van de politie blijkt zeer effectief bij het voorkomen van allerlei ongeregeldheden en overtredingen zoals openlijk ge weld, vernielingen, dealen in hard drugs, brandstichting, diefstal en zakkenrollerij. Bij de herinrichting van het Bleekveld en Kolveniers hof is door ondernemers gevraagd of daar ook camera's kunnen ko men. Bij de vijfjaarlijkse evaluatie van het cameratoezicht wordt bekeken of de bestaande camera's nog no dig zijn en of er op andere plekken behoefte aan is. Het college van burgemeester en wethouders be spreekt de evaluatie van de perio de 2006-2011 over twee weken en dan zal ook een besluit worden ge nomen over camera's op Kolve niershof en Bleekveld. De gemeen teraad zal dat voorstel nog wel moeten goedkeuren. De verslaggeefster op de redactie in Zeeuws-Vlaanderen kan als geen an der de spot met zichzelf drijven. Nee, haar collega's vertellen geen nieuws als ze onomwonden melden dat ze er in de meest letterlijke zin van het woord mag wezen. Deze week knor de haar maag, zo rond een uur of vier. „Ik realiseer mij nu dat ik nog helemaal geen lunch heb gehad. Ik kan best een beetje interen, maar nu val ik toch echt bijna van mijn graat je." De collega's gniffelden, waarop de baas van het gezelschap als van ouds reageerde. „Nou, inderdaad zeg. Dat kun je wel zien. Maar niet heus." Ze diende hem meteen van re pliek. „Ach ja, het is maar goed dat ik ook zo'n dikke huid heb!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107