zeeland 125 Sharon van Dam Welke bevoegdheden heeft een 19-jarige piloot? Jachthaven Cadzand-Bad krijgt 110 ligplaatsen Rijbewijs Dansgroep viert jubileum met bal Jubileumconcerten ensemble Cantando JazzXpress in Porgy met Deborah Brown Uitreiking Maerlant Poëzieprijs in Kerkje Ronde Tafel 32 steunt projecten Zuid-Afrika Hondenschool traint op strand bij Groede Jongenskoor uit Panevezys strijkt neer zaterdag 14 april 2012 De negentienjarige Sharon van Dam uit Goes heeft nog geen autorijbewijs, maar ze mag al wel een Boeing 73 7 besturen. In anderhalf jaar haalde ze al haar vliegbrevetten. Landen vond ze in het begin wel engJe moet alles tegelijk doen, de grond komt op je af, het waait, er zijn verschillende landingsbanen en ook nog an dere vliegtuigen waar je rekening mee moet houden." Sharon van Dam heeft alle vliegbrevetten gehaald. foto Willem Mieras Sharon van Dam heeft een brevet voor privévlieger. Pilo ten met zo'n brevet mogen niet betaald worden. Wanneer een piloot CPL heeft, het brevet voor de commerciële luchtvaart, is het wel toegestaan om mensen en goe deren commercieel te vervoeren. Ook over dit diploma beschikt Sharon. Op de grondschool werd ze door middel van theorielessen opgeleid tot verkeersvlieger. Om captain van zo'n grote kist te wor den moet ze nog wel vijftienhon derd vlieguren maken en de type rating voor het toestel halen. De type rating is een bewijs dat een pi loot met een toestel om kan gaan. Sharon leerde overdag, tijdens per fecte weersomstandigheden, hoe ze door wolken en door duisternis moest vliegen. Dat deed ze met een bril waarmee ze geen zicht had op de grond. Ze heeft een pa piertje gehaald om met meermoto- rige vliegtuigen te vliegen en om te kunnen vliegen met bijvoor beeld een Boeing 737. Om haar Amerikaanse licenties over te kun nen zetten naar Nederlandse stan daarden heeft ze als toevoeging op haar brevetten in de Verenigde Sta ten ook haar communicatiepapier tje gehaald. Daarvoor leerde ze communiceren met de luchtver keersleiding. OOST-SOUBURG - Dansgroep Vlis- singen Internationaal bestaat 55 jaar. Om dat te vieren wordt zater dag 21 april een volksdansbal ge houden in wijkcentrum De Zwaan aan de Kromwegesingel in Oost-Souburg. Daaraan wordt meegeXverkt door het volksdansorkest Bravade. De zaal gaat om 19.30 uur open, het volksdansbal begint om 20.00 uur. Ook oud-leden zijn welkom en kunnen zich met één introducé aanmelden bij de dansgroep via het e-mailadres: ssjaar.dans- groep.vlissingen@gmail.com door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De toekomstige jachthaven in Cadzand-Bad krijgt 110 plaatsen. Dat meldde Philip Muylle namens initiatiefnemer Stichting Promotie Cadzand don derdag tijdens een informatiebij eenkomst over de ontwikkelingen in het kustdorp. De aanleg van de haven, tussen twee strekdammen in die worden aangelegd in het kader van kustver- sterking, kost 4,5 miljoen euro. Meer dan de helft daarvan wordt besteed aan aanpassing van de wes telijke strekdam. De -inrichting van de haven zelf kost 1,5 miljoen. Eer der werd al bekend dat de helft van de totale kosten wordt betaald uit het Investeringsfonds Cad- zand-Bad. Daarin storten project ontwikkelaars die in het dorp bou wen, een bedrag. De andere helft komt van investeerders. Het gaat om vier projectontwikkelaars, vier grote hotels in Cadzand-Bad, ma kelaar Van Akker en Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen. Muylle zei te hopen dat begin volgend jaar de Milieu Effect Rapportage klaar is. Die geeft aan wat de gevol gen van de aanleg zijn voor het mi lieu en welke maatregelen even tueel genomen moeten worden. De haven moet in 2015 klaar zijn. 'S-HEER ABTSKERKE Het Bevelands Vrouwenensemble Cantando viert dit jaar haar 5-jarig bestaan met twee jubileumconcer ten. Vanmiddag om 15.00 uur zijn ze in de kerk in 's-Heer Abtskerke en op 22 april in de Nicolaaskerk in Kortgene, om 15.00 uur. Het pro gramma bestaat uit werken van on der andere Mendelsohn, Schubert en Schumann. Pianobegeleiding door Edu de Goffau. TERNEUZEN Porgy Bess beleeft morgenmid dag, zondag, een primeur. Eric Ine- ke's JazzXpress en de Amerikaanse jazzvocaliste Deborah Brown spe len voor het eerst nummers van de cd die ze onlangs in Kansas City op namen. Brown trad eerder in Ter- neuzen op met de WDR Big Band. Quintet Eric Ineke's JazzXpress is een bekende op grote jazzfestivals. Aanvang 15.00 uur, entree 15 euro. KATS In het Kerkje van Kats wordt van middag om 14.00 uur de Maerlant Poëzieprijs uitgereikt. Alle 25 ge dichten die in de bundel van 2012 worden opgenomen, worden voor gedragen, afgewisseld met piano muziek. De laatste vijf dichters die hun gedichten voordragen zijn de genomineerden: Hans Fortuin, An ders Schinkel, John van der Drift, Ilona Zelena en Jeanet Kingma. SAS VAN GENT Irma Cardon (19) uit Sas van Gent kan weer vooruit met haar project voor weeskinderen bij het Zuid-Afrikaanse Port Elizabeth, dankzij een donatie van 2500 euro van Ronde Tafel 32 Zeeuws-Vlaan- deren. De serviceclub heeft nog een ander hulpproject in Zuid-Afri- ka bedacht, het 'veilig huizen-pro ject' voor gevluchte kinderen van haar zusterclub in Mosselbay. LOKEREN Wie zondag een grote groep hon den op het strand bij Groede tegen komt, hoeft riet te schrikken. Hon denschool De Schuur uit het Belgi sche Lokeren houdt er die ochtend vanaf elf uur een training op het strand bij paviljoen Puur. Veertig deelnemers worden verwacht. De training duurt een uur, waarna een wandeling over het strand volgt naar de vuurtoren. GOES Het jongenskoor en strijkorkest van de Goese zusterstad Panevezys zijn in de week van 16 april in Zee land. Op dinsdagavond 17 april ge ven ze samen met het Zeeuwse Jon genskoor van de Zeeuwse Koor school en Herenkoor Sint-Cecilia, een concert in de Grote Kerk in Goes. De kerk gaat open om 19.30 uur, het concert duurt van 20.00 tot 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101