Meer klanten voedselbank Hoe groter het vliegtuig, hoe beter 241 zeeland rPZpn Hema wil vestiging openen in Oostburg Duurzame zalm ziet licht Bedreiging Gala voor Balidogs in De Pompweie Uitnodiging Merklappen in streekmuseum De Meestoof zaterdag 14 april 2012 Sa^$aS6a8@$59g885S^®SSmSSiSSS$8SS8iS: door Emile Calon MIDDELBURG - De Walcherse Voed selbank heeft te maken met een stijging van het aantal klanten. Vol gens secretaris Anton Izeboud wordt nu wekelijks voedsel uitge deeld aan 135 mensen. Eind vorig jaar had de Voedselbank zo'n hon derd klanten. Izeboud sluit niet uit dat die groei doorzet nu het econo misch minder gaat en overheden en bedrijven extra bezuinigen. De nieuwe klanten komen volgens de secretaris uit alle Walcherse ge meenten en het zijn zowel om al leenstaanden als tweepersoons huishoudens en gezinnen. Het zijn mensen, aldus Izeboud, die met grote schulden zitten en zon- mKmmmmmmtmammmammam der hulp van de voedselbank 'het niet kunnen rooien'. Izeboud ziet ook dat meer mensen langer dan drie jaar klant blijven bij de Voedselbank. „In principe mogen mensen maximaal drie jaar klant zijn. Maar het aantal dat lan ger. onze hulp nodig heeft groeit." Als mensen kunnen aantonen dat ze na die periode van drie jaar nog hulp nodig hebben, blijven ze wel kom. De Walcherse Voedselbank heeft een goede week achter de rug. De instelling kreeg van de Lionsclub Middelburg 7500 euro, de opbrengst van een Paasactie. En van de Rabobank 3054 euro. Het geld van de Lionsclub wordt gebruikt om een nieuwe trekker voor de koelwagen van de Zeeuw se voedselbanken te kopen. Die trekker is volgens de secretaris echt aan vervanging toe. In totaal is 60.000 euro nodig. Dankzij het geld van Lions en bijdragen van Dow Terneuzen en Zeeland Seaports is er nu 37.600 euro bin nen. Het resterende deel hoopt Ize boud te krijgen van het Oranje fonds. Her en der moeten Voedsel banken een klantenstop afkondi gen omdat het niet lukt voldoende voedsel te bemachtigen. De Wal cherse Voedselbank kent dat pro bleem niet. Volgens Izeboud komt dat omdat nog steeds veel bedrij ven bereid zijn voedsel af te staan en dankzij de vele vrijwilligers die bedrijven weten over te halen voedsel te schenken. YERSEKE - Op onderzoeksinstituut Imares in Yerseke zijn de eerste zalmei tjes uitgekomen in een proef die een milieuvriendelijkere kwekerij van At lantische zalm beoogt. Het onderzoek is gericht op het verbeteren van de waterkwaliteit en de effectivïtiteït van het zuiveringsproces. De proef moet er ook toe leiden dat vis minder uitwerpselen produceert. foto Imares KORTGENE - Dorpshuis De Pomp weie in Kortgene is zaterdag 12 mei het toneel van een gala met feestelijke kleding, kir royale en sta tieportret. Het gala dient als fonds werving voor de verhuizing van zwerfhondenopvang Stichting Bare op het Indonesische eiland Afscheidsreceptie burgemeester Koos Schouwenaar 20 april 2012 De heer Koos Schouwenaar is ruim tien jaar burgemeester van Middelburg. Per 1 mei legt hij zijn functie neer in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het gemeentebestuur van Middelburg neemt tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering officieel afscheid van hem. Deze vergadering vindt plaats op vrijdag 20 april van 13.00 tot 14.30 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis aan de Markt (ingang via De Helm). Na deze raadsvergadering biedt het gemeentebestuur u de gelegenheid om op passende wijze afscheid van hem te nemen. U wordt van harte uitgenodigd voor de openbare afscheidsreceptie. Deze is van 15.00 tot 18.00 uur in de Wandelkerk/Kloostergangen van het Abdijcomplex (ingang via Abdijplein) in Middelburg. OOST-SOUBURG - Een 36-jarige man uit Oost-Souburg wordt ver dacht van bedreiging. Hij werd gisteren rond 07.00 uur door leden van de Regionale On- dersteunings Groep van Zeeuwse politie in een woning aan de Mer- wedestraat aangehouden. Die ar restatieeenheid viel rond dat tijd stip de woning binnen en voerde de verdachte vervolgens af Daarna werden de woning en twee auto's die voor die woning geparkeerd stonden, doorzocht. Bali, die de vriendin van organisa tor Petra van Eerden drijft. Burge meester Henny van Kooten opent het buffet, de muziek komt van The Dime, Lazarus en DJ Patrick Geelhoed. Aanmelden: petravaneerten@hotmail.com. www.freewebs.com/balidogs KIEKNOE Ontdek het verhaal achter oude klas- senfoto's van Schouwen-Duiveland. Zie: www.pzc.nl/kieknoe CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow beschrijft het productie proces van Theatergroep Intermezzo. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.ni Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto De negentienjarige Sharon van Dam uit Goes mag nog niet in een auto rijden. Ze heeft nog geen autorijbewijs. Maar ze mag wel een Boeing 737 besturen. Ze haalde in Amerika binnen an derhalfjaar al haar vliegbrevet ten. door Adriënne Glasbergen Op haar achttiende ging Sharon naar Amerika om aan het Naples Air Cen ter vlieglessen te ne men. Anderhalf jaar later heeft ze alle brevetten op zak. Zelf lijkt ze het allemaal vrij normaal te vin den. „In Amerika leefde ik natuur lijk tussen allemaal jongeren die het zelfde deden als ik. Maar mijn vrienden en vriendinnen vinden dat ik het allemaal wel erg snel ge haald heb." Volgens haar vader wilde Sharon vanaf haar tiende al piloot wor den. Dat idee heeft ze in ieder ge val niet van een vreemde. Haar va der en haar opa zijn ook allebei pi loot. „Vroeger ben ik een keer met mijn vader mee gevlogen naar Apeldoorn. Vanaf toen wist ik het zeker. Ik wil dit ook." Haar ouders wilden eigenlijk dat ze na de havo eerst een andere stu die in Nederland zou volgen. Maar een vierjarige studie vond Sharon zonde van haar tijd. „Piloot wor den zat nou eenmaal in mijn hoofd. Ik vind eigenlijk niks an ders leuk." In Amerika heeft ze deze opleidin gen zo snel afgerond doordat de weersomstandigheden in Florida veel beter zijn om te vliegen dan in Nederland. „In Amerika vloog ik vaak wel twee keer per dag." Ze heeft daar zeven maanden ge daan over de grondschool, die vooral uit theorie bestaat. Dat vond ze het moeilijkst. „Iedere dag van negen tot vier in de schoolban ken zitten terwijl je liever wilt vlie gen..." Landen vond ze in het be gin wel eng. „Je moet alles tegelijk doen, de grond komt op je af, het waait, er zijn verschillende lan dingsbanen en ook nog andere vliegtuigen waar je rekening mee moet houden." Het leukste aan vliegen vindt Sharon het vrijheidsgevoel. „Ik wil graag heel de wereld zien. Austra lië, China. Als je van vliegen je be roep maakt, kan dat allemaal." Toch wil ze het liefste een baan in een warm land. „In Amerika was het iedere dag strandweer. Over dag dan, 's Avonds regende en on weerde het wel, maar dan werd er niet gevlogen." In Griekenland heeft ze haar Ame rikaanse vliegbrevetten omgezet naar Europese diploma's. „De Eu ropese standaarden zijn strenger dan die in Amerika. Niet alleen de regels zijn strenger, maar ook de communicatie verloopt strikter." Op dit moment is Sharon in ge sprek met de eigenaar van een pri- vévliegtuig. Zij hoopt piloot te mo gen worden van dit vliegtuig. „Er zijn nu vrij weinig banen in de vliegwereld. Dus als ik deze baan niet krijg zal ik op zoek moeten naar werk in het buitenland." Maar uiteindelijk wil Sharon graag bij een vliegtuigmaatschappij gaan werken. „Hoe groter het vliegtuig, hoe beter", zegt ze. SINT-ANNALAND - De langste merk lap ter wereld is vanaf vandaag te zien in streekmuseum De Mees toof in Sint-Annaland. Het gedeel te met de lappen van 37 Thoolse makers is helemaal te zien. Van de overige meters zal een deel door het museum slingeren. In de koffiekamer vindt tevens een expositie plaats van merklap pen uit de eigen collectie van het museum. Deze zijn gemaakt in de achttiende en negentiende eeuw. De Meestoof heeft komende sei zoen meer dan alleen merklappen. In de landbouwschuur vindt de ex positie 'In en om de boerderij' plaats. .'Jibox. door Martijn de Koning OOSTBURG - Hema wil een vesti ging openen in Oostburg. De wa renhuisketen heeft daarvoor een pand in de Hennequinstraat, aan de parkeerplaats bij het gemeente huis, in het vizier. Daar huist nu nog Handelsonderneming 't Cen trum. Hema heeft al enkele jaren een oogje op een plek in het centrum van Oostburg. De keten wil zich het liefst bij een supermarkt vesti gen. Er werd al gesproken over de bouw van een nieuwe supermarkt én Hema op de huidige plaats van cultureel centrum Den Hoekzak, maar dat gaat de warenhuisketen te lang duren. De locatie aan de Hennequinstraat ligt dicht bij Al- bert Heijn, waarmee de wens van Hema alsnog in vervulling zou gaan. Een woordvoerster van het concern benadrukt dat er nog geen concrete stappen zijn geno men. Overigens is er ook contact tussen het gemeentebestuur en McDonald's over de vestiging van de fastfoodketen in Oostburg. Volgens een gemeentewoordvoer ster is de kans op de komst daar van klein wegens 'het geringe aan tal inwoners'. Ook een woordvoer der van McDonald's zegt dat er 'geen concrete plannen zijn'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 100