81 buitenland Broos bestand in Syrië Voordelig MALTA Gedode buschauffeur begraven mam"a Volgens Kofi Annan is het 'relatief rustig' I MALTA I KRAS-NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm Europees Hof: incestrelatie terecht strafbaar vrijdag 13 april 2012 Kofi Annan, die namens de VN en de Arabische Liga bemid delt, is positief over eerste dag staakt-het-vuren, maar zegt ook dat het maar één stap is in plan. De oppositie en de regering meldden enkele schendingen. DAMASCUS - In Syrië is gister ochtend voor alle strijdende par tijen een staakt-het-vuren inge gaan. Volgens de internationale be middelaar Kofi Annan was het daarna 'relatief rustig' in het Arabi sche land. De oppositie tegen presi dent Bashar al-Assad en de rege ring meldden enkele schendingen. Volgens de oppositie doodden de troepen van Assad zeker drie bur gers. De staatsmedia meldden op hun beurt dat een legerofficier door een bermbom om het leven is ge komen. VN-secretaris-generaal Ban Ki-moon riep de Syriërs op tot op perste terughoudendheid. „Dit be stand is erg breekbaar", aldus de Zuid-Koreaan. „Het kan op elk mo ment worden gebroken." Eén schot kan tot nieuwe gevechten lei den. De wereld kijkt met 'sceptische ogen' naar Syrië omdat eerdere be loftes niet zijn nagekomen, zoals de terugtrekking van de rege ringstroepen uit bevolkingscentra die dinsdag voltooid had moeten zijn. Annan, die namens de VN en de Arabische Liga bemiddelt, herin nerde eraan dat het staakt-het-vu ren maar één stap is in het zespun tenplan dat hij in maart presen teerde. Er moeten nu onderhande lingen volgen om een politieke op lossing te vinden. Ook eiste An nan dat snel VN-waarnemers naar Syrië worden gestuurd om toe te zien op de naleving van het staakt-het-vuren. Syrië biedt rebellen 'die geen bloed aan hun handen hebben', amnestie aan. Dat heeft het Syri sche ministerie van Binnenlandse Zaken gisteren laten weten. Het ministerie roept de rebellen op zich te melden bij het plaatselij ke politiebureau en hun wapens in te leveren. Als ze dat gedaan hebben, komen ze zonder vervol ging weer op vrije voeten. Het bewind riep tevens alle vluch telingen in binnen- en buitenland op om naar huis terug te keren. Tienduizenden mensen zijn op de vlucht geslagen voor het geweld van de afgelopen dertien maan den, dat aan meer dan 10.000 mensen het leven heeft gekost. Veel van de vluchtelingen zitten in opvangkampen in buurland Tur kije. Een Syrische oppositieleider, Burhan Ghalioun, heeft opgeroe pen tot nieuwe betogingen tegen het regime van president Bashar al-Assad. De opstand tegen het regime be gon vorig jaar met vreedzame de monstraties, maar liep door het bloedig neerslaan van de protesten uit op een onoverzichtelijke en ui terst gewelddadige burgeroorlog. zie onze website:buitenland Studenten uit Aleppo vormen de letters SOS op de grond BRUSSEL - De politie escorteert bij de begrafenis van lliaz Tahiraj in Brussel. De buschauffeur werd gedood door een boze man toen hij een foto maakte van een bus die zojuist een ongeluk had gehad. Na het geweld legden collega's het werk neer. Minister Joelle Milquet zei dat extra politiemensen zullen worden ingezet om het openbaar vervoer in Brussel veiliger te maken. Het vervoer was gisteren opnieuw ontregeld. Alle metro's reden, maar iets minder frequent dan gebruikelijk. Er reed een aantal bussen en trams, foto Olivier Hoslet/EPA THE RIVIERA RESORT SPA**** Zonvakantie Bugibba 4 t/m 15 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 21/4 t/m 24/10 kleinschalig en gemoedelijk appartemen tencomplex op ca. 100 m van de zee met o.a. een binnen- en buitenzwembad, jacuzzi, fitnessruimte en een sauna incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/73165 PARADISE BAY RESORT**** Zonvakantie Mellieha 4 t/m 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 21/4 t/m 24/10 luxe hotel aan de kust met uitzicht over de zee en de eilanden Gozo en Comino met o.a. een binnen- en buitenzwembad en een wellnesscentrum incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/73166 GOLDEN TULIP VIVALDI**** Fly-drive Malta 8 of 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 24/4 t/m 24/10 verblijf in 4-sterren resort direct aan het zandstrand en met 4 zwembaden! tips: de middeleeuwse vestingstad Mdina, hoofdstad Valletta en Marsaxlokk incl. vliegreis, taxen, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38507 Luxe 4-sterren hotel! Fly-drive Malta 8 of 15 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 24/4 t/m 24/10 verblijf in 4-sterren hotel nabij de kust en het levendige St. Julians tips: tuinen van San Anton, Rabat, de St. Paul's Grotto en de Dingi-kliffen incl. vliegreis, taxen, verblijf en huurauto Zie www.kras.nl/38423 waarom zou je meer hetaüen f35) Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl STRAATSBURG - Het Europese Hof voor de Mensenrechten heeft een eerdere veroordeling van een Duit ser wegens incest met zijn gehandi capte zus rechtsgeldig verklaard. De 35-jarige man was al verschillen de keren in hoger beroep gegaan nadat een Duitse rechtbank hem in 2005 tot een gevangenisstraf van 2,5 jaar had veroordeeld voor in cest. Na door alle Duitse justitiële instanties schuldig te zijn bevon den, stapte hij naar het Europese Hof. Hij meende dat zijn funda mentele recht op het hebben van een familieleven was geschonden. Het hof gaf hem daarin ongelijk. De man verwekte vier kinderen bij zijn geestelijk gehandicapte zus, die 16 was toen hun relatie begon. Zij werd in Duitsland niet veroor deeld, omdat ze vanwege haar aan doening afhankelijk van haar broer was na het overlijden van hun moe der. en service -sANitfiKW 1 ..PWIN!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8