301 sport m mms RIA W. is er voor iedereen se winnen Kampioensduel Arnemuiden Halve dwars door De Braakman Baancompetitie atletiek in Hulst Zeeuwse derby in eerste klasse vrijburgloop Jacobs wil per over exact ATB Zomercup start in Kruiningen vrijdag 13 april 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.p2c.nl/sp0rtageeda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl 'Ik sta niet boven de groep. Ik sta liever tussen de spelers en lach graag met ze mee' Arjan de Mey De tafeltennissers van Arnemuiden kunnen za terdag de titel grijpen in de tweede divisie. De Walcherse ploeg heeft in de wedstrijd tegen SAR aan vijf punten genoeg om de titel op te eisen. De ploeg promoveert dan naar de eerste divisie. Ook voor tegenstander SAR uit Kloosterzande is het een belangrijk duel. De Zèeuws-Vlaamse ploeg vergaat het veel minder dan Arnemuiden en strijdt tegen degradatie. De wedstrijd in de accommodatie aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemui den begint om 15.00 uur. Philippine is zaterdag het decor van de eerste edi tie van de halve marathon dwars door De Braak man. De organisatie is in handen van de stich ting Trimlopen in Terneuzen. „Het past uitste kend in de aanloop naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 12 mei. Het is een prima voorbereiding op de hele marathon", meent organisator Marlon Roels. De Halve dwars door De Braakman start zater dag bij de voetbalvelden van Philippine om 14.00 uur. Meer informatie is te vinden op de website www.trimlopenterneu- zen.webklik.nl. Op het sportpark Piet Vonck in Hulst wordt za terdag de eerste baanwedstrijd atletiek van het seizoen gehouden. Vanaf 10.30 uur is er de strijd om de Ir Knaap pupillencompetitie. Om 11.50 uur begint de VZA-baancompetitie met onder meer open Zeeuwse kampioenschap pen voor mannen/masters, jongens AB, vrou wen en meisjes AB op 200 meter, 400 meter, 1500 meter, hoogspringen en discuswerpen (al leen mannen). RIA W. staat voorlaatste in de competitie en strijdt tegen de gradatie. De ploeg uit Westdor- pe wil met Arjan de Mey als inte rim-hoofdtrainer de perikelen uit de afgelopen maanden verge ten en het derdeklasserschap vei ligstellen. door Jack Begijn WESTDORPE - Er is altijd wel iets te beleven bij RLA W., vindt inte rim-trainer Arjan de Mey. „Maar de club vervult wel een belangrijke functie binnen de gemeenschap en loopt niet voor zijn verantwoor delijkheden weg. Het is óf de voet bal óf de scouting. Of anders niks. Meer hebben we hier niet in het dorp. De club is er daarom voor ie dereen." Arjan de Mey (40) kan goed relati veren en weet dat RIA W. altijd spelers van buitenaf moet aantrek ken om een elftal op de been te brengen. „Zonder spelers van bui tenaf zouden we geen elftal voor de vijfde klasse hebben. Daar moet je reëel in zijn. De club kiest nu voor het aantrekken van spelers om op een hoger niveau te acte ren. De buitenwacht begrijpt dat niet altijd en staat snel met een oordeel klaar. Het zij zo." Arjan de Mey, werkzaam bij een glasbedrijf in Zelzate, speelde twin tig jaar in een standaard elftal. „Drie jaar daarvan bij Sluiskil. RIA W. was in die tijd gedegradeerd naar de tweede klasse afdeling en promotie lieten we het jaar daarop liggen. Ik koos daarom voor een hoger niveau." De meeste aandacht in de eerste klasse C gaat zondag uit naar Vlissingen en Goes. Beide ploe gen treffen elkaar op het sportpark aan de Iris laan (14.30 uur). Vlissingen heeft het zicht op de titel verloren, maar hoopt nog wel een periodeti- tel te kunnen pakken. .Goes is al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. De Bevelandse m m formatie won de eerste-periodetitel. De heen- tien kilometer wedstrijd in Goes eindigde destijds in een 1-0-overwinning voor Vlissingen. Björn Langeveld maakt het enige doel punt. De harde verdediger met soms een moeilijk karakter is nu een rustige trainer. De voetballer en oefen- meester zijn niet met elkaar te ver gelijken. De Mey staat niet graag op de voorgrond en kiest zijn woorden zorgvuldig als de misstan den bij zijn club dit jaar aan de or de komen. „Eigenlijk bemoei ik me daar niet zo mee. Daarvoor hebben we andere mensen binnen de vereniging. Bovendien: wat haalt het uit om elke keer terug te kijken." Maar de trainerswisselingen zijn ook hem niet in de koude kleren gaan zitten. Eerst werd Jean-Pierre Hubregsen aan de kant gezet. En niet veel later gaf zijn opvolger R11- di de Jonghe er de brui aan, nadat hij voor zijn wangedrag tijdens wedstrijden door het bestuur ter verantwoording was geroepen. „Met Jean-Pierre werd ik in mijn eerste seizoen als assistent kam pioen in de vierde klasse. We kon den goed met elkaar opschieten. Waarom hij moest wijken weet ik niet. Het is jammer wat er alle maal gebeurd is. De aandacht lag niet meer op het sportieve, maar op de randverschijnselen. Een aan tal dragende spelers vertrok omdat de financiële verplichtingen niet nagekomen werden. De rol van Ro nald Möring hierin ken ik niet. Ik weet ook niet waarop Jean-Pierre is afgerekend. Met Rudi heb ik te kort samengewerkt om een oor deel te hebben. Voor zijn komst had ik nog nooit van hem ge hoord. In drie weken tijd heb ik hem ook niet echt leren kennen." Na het vertrek van De Jonghe werd clubman Arjan de Mey ge vraagd de training en coaching op zich te nemen. „We zitten nu in een rustiger vaarwater en hebben in de winterstop acht spelers uit België aan de selectie toegevoegd. Daartussen zitten heel goede. Al leen moet er nu op korte termijn een team van gemaakt worden. Dat is geen gemakkelijke opgave. De voorbereiding op de tweede competitiehelft was erg ongunstig. We konden nauwelijks trainen of spelen. De ene week stonden we nog op de schaatsen terwijl we de door Klaas Verspoor mmi: De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme heeft ook dit jaar de strijd om de ATB Zomercup op touw gezet. Maandag gaat deze reeks van vijf wedstrijden van start in Den Inkel nabij Kruinin gen. Er is ditmaal geen wedstrijd in Wolphaarts- dijk. In plaats daarvan wordt nu in Westkapelle gereden. Deze wedstrijd op zaterdag 8 septem ber vormt de finale. Voorts zijn er wedstrijden in Westenschouwen (7 mei), Vlissingen (11 juni) en Wemeldinge (20 augustus). De wedstrijden op maandagavond begin nen telkens om 18.00 uur en de finalewedstrijd om 12.00 uur. VLISSINGEN - Na afloop van diverse wedstrijden en loopjes is er bij de atleten nog al eens kritiek op de ge lopen afstand ten opzichte van de door de organisatie aangegeven af stand. Dat is de reden dat Dynamica op zaterdag 21 april de Vrijburgloop houdt over een juiste afstand van tien kilometer. Dit is mogelijk door op de Vrijburgbaan de start en finish zo te positioneren dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De start op het de Vrijburgbaan is om 14.00 uur. Parkoers: atletiek baan, rechts naar Vrijburgpad, Jaco- ba van Beijerenweg, Vlissingse- straat, Ter Poorteweg, Middelburg sestraat, Groeneweg, Bergweg, Ab- eelseweg, Bunkerpad, Vrijburgpad, finish op de atletiekbaan. Meer ge gevens op www.dynami- ca-sport.nl MIDDELBURG - Voor de 28-jarige Ri chard Jacobs was het invullen van de 22e PZC-Toto geen eenvoudige opgave. „Ik vond het heel moeilijk. Er zijn veel concurrenten die tegen elkaar spelen", verklaart de Nieuw- land-voetballer. Op zondag ontvangt Vlissingen in de eerste klasse Goes en Jacobs voorspelt in de Zeeuwse derby een Goese zege. „Ik heb lang getwijfeld, maar Vlissingen draait de laatste weken wat minder." Een stuk ver derop en een dag eerder speelt stadsgenoot GPC Vlissingen in de eerste klasse C in Ridderkerk bij Rijsoord. „Dat is een lastige uitwed strijd voor GPC. Rijsoord vecht nog voor de punten, dus ik voor spel een drie." In de vierde klasse B speelt koploper SKNWK tegen De Fendert, de nummer twee van de ranglijst. „Ik ken die klasse hele maal niet. Dat is een gok." Met Nieuwland speelt de gewezen aanvaller op eigen veld tegen Dom burg. Met nog drie duels te gaan staat Nieuwland negende en Dom burg staat met vier punten meer op de achtste plaats. „Wij moeten winnen. We hebben de drie pun ten nodig, want de willen de na- competitieduels ontlopen." Maandag wordt de uitslag van de Toto in de PZC gepubliceerd. Hoek - Kozakken Boys X Nivo Sparta - Kloetinge x Zaamslag- Roda Boys/Bomm. X Rijsoord - GPC Vlissingen X Yerseke - Nieuwdorp X Nieuwland - Domburg X De Fendert-SKNWK X Vlissingen - Goes X Brabantia - Terneuzen X Biervliet - Hontenisse X Rood Wit W - Luctor'88 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 84