binnenland 17 jaagt op frauderende psychiater Leden motorclub Satudarah blijven in ceD VVD wil uitleg over mosselzaadtransport Overvallers geldtransport nog niet aangehouden Gezocht: knuffelpinguïn Pinki VRIJDAG 13 APRIL k HENGELO - Een psychiater uit De venter wordt ervan verdacht via zijn bedrijf Avicenna Hengelo bv veel te ruime psychische diagnoses op papier te hebben gezet met deels verzonnen ziektebeelden. Daarmee kregen cliënten van het inmiddels failliete zorgbureau SPV in Hengelo hoge indicaties en rela tief veel geld in handen om duur dere vormen van zorg in te kopen. „Hij gaf vrij makkelijk medische rapportages af of dikte diagnoses aan", zeggen bronnen van deze krant. Zorgkantoor Menzis kreeg alarmerende meldingen van zorg verleners en cliënten. Justitie doet onderzoek naar de praktijken van het onlangs door de rechtbank failliet verklaarde multiculturele zorgbureau SPV in Hengelo. De directeur wordt ver dacht van frauduleus handelen met zorgbudget. Het bedrijf Avi cenna Hengelo bv van de psychia ter hield wekelijks spreekuur bij SPV. Rechercheurs bezoeken cliënten met ook een foto van de psychia ter in hun binnenzak. In het dos sier van Menzis zijn belastende ver klaringen opgenomen. Uit de Turkse gemeenschap komen kei harde beschuldigingen dat de psy chiater en een arts in dienst bij hem tegen betaling diagnoses op bestelling verstrekten. De psychiater ontkent de beschul digingen. „Elk onderzoek zal mij vrijpleiten." ASSEN - De politie in Drenthe heeft voor het eerst een officieel opsporingsbericht laten uit gaan voor een verloren knuffel. De pinguïn van 30 centimeter, genaamd Pinki, is verloren door een kind dat lijdt aan een zware vorm van reactie- ve hechtingsstoornis. „Kinderen verliezen aan de lopende band knuffels", zegt de politie, „maar dit manneke is als gevolg van zijn stoornis ontroost baar. De knuffel is alles voor hem. Die kun je niet zo maar vervangen door een nieuw exemplaar." In de Drentse hoofdstad zijn ook op tal van plek ken posters opgehangen. foto ANP BREDA - De twaalf leden van de motorclub Satudarah die vastzit ten op verdenking van poging tot moord en/of bedreiging, blijven in de gevangenis. Dat heeft de Breda se rechter gisteren bepaald. De advocaten van de verdachten hadden om opheffing van de hech tenis gevraagd. Zij voerden daar voor redenen van persoonlijke en juridische aard aan. De verdachten zitten allemaal al maanden vast, de meesten sinds oktober vorig jaar toen de recher che het clubhuis van Satudarah in Zundert binnenviel. De rechtbank vindt dat er onvol doende gronden zijn om de hech tenis op te heffen, vanwege de ernst van de feiten. Negen van de twaalf verdachten worden door het Openbaar Minis terie direct in verband gebracht met de mishandeling van twee mannen bij Rijsbergen op 23 au gustus vorig jaar. Ook de drie mannen die alleen ver dacht worden van het bedreigen van twee portiers in Breda, blijven in hechtenis. Alle verdachten komen in juni weer voor. vrijdag 13 april 2012 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De WD in de Tweede Kamer wil van staatssecretaris Henk Bleker (Visserij) weten of de regels om mosselzaad van Zeeland naar de Waddenzee te verschepen wel duidelijk genoeg zijn. Voor het eerst in tientallen jaren vertrokken begin april schepen met mosselzaad van Zeeland naar de Waddenzee. Tot dan toe was het verboden om Zeeuws mossel zaad in de Waddenzee uit te zet ten. De inspectie van Blekers mi nisterie stuurde begin april 9 van de 22 Zeeuwse mosselvissers die met mosselzaad op weg waren naar de Waddenzee, terug naar huis. Zij zouden ruim buiten de percelen met goedgekeurd zaad hebben gevist. Kamerlid Johan Houwers: „Vissers moeten zich aan de regels houden. Maar die re gels moeten dan ook wel duidelijk zijn. Ik vind het moeizaam als vis sers die bijna bij de Waddenzee zijn worden teruggestuurd. Kon dat dan niet eerder? Had de inspec tie adequater kunnen optreden?" Houwers wil niet de regels aan scherpen. „Ik wil dat het de volgen de keer beter gaat. Dat mosselzaad vanuit Zeeland naar de Wadden zee kan worden gebracht vind ik een doorbraak. Maar ik wil wel dat de spelregels voor de vissers duide lijk zijn." NIEUWEGEIN - De overvallers van het geldtransportbedrijf G4S in Nieuwegein zijn nog niet gevon den. Gisterochtend rond 04.45 uur bliezen ze met een explosief een zijdeur op. Personeel van het be drijf wist zichzelf in veiligheid te brengen, niemand raakte gewond. De overvallers gingen er vandoor met twee vluchtauto's. Wat ze heb ben hebben buitgemaakt, is nog niet bekend. Getuigen hebben twee snelle auto's (Audi's) in zui delijke richting zien wegrijden. De auto's zijn voor het laatst gezien in de buurt van Gorinchem. Restaurant Midden Zeeland ligt op het groene vliegveld van Zeeland met een groot terras gelegen op het zonnige zuiden. Hier geniet je van een uniek uitzicht over de landingsbaan waar altijd wel iets gebeurt. Eten bij Midden Zeeland is een feest voor jong en oud! Smul van een 3-gangen keuzemenu bij restaurant Midden Zeeland in Arnemuiden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7