Onderzoek semi-commercie in moskee ZEEUWS-VLAANDEREN 'Inspelen op komst (28) in slaapkamer van marmierskazeme' ChristenUnie-raadslid Terneuzen vraagt duidelijkheid Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Allerlei groenten op één vierkante meter moestuil VRIJDAG 13 april 2012 21 Aandacht als een warme deken 22 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De succesvolle open dag van de Bilal-i Habesi moskee in Terneuzen dreigt een vervelend staartje te krijgen voor de gasthe ren. Op verzoek van ChristenUnie- raadslid Gerry Loof-Bakker begint de gemeente Terneuzen een onder zoek naar semi-commerciële activi teiten in de moskee aan de Leeu wenlaan, waarin een cafetaria en kapsalon actief zijn. Loof-Bakker stoorde zich aan de promotie van de open dag door de gemeente. Het past volgens haar niet dat een overheid een religieu ze organisatie promoot. „We ken nen in Nederland tenslotte een scheiding tussen kerk en staat." Ze stelde er schriftelijke vragen over, waarop B en W onlangs antwoord den dat de open dag deel uitmaak te van een leefbaarheidsplan voor de wijken Lievenspolder-Triniteit. Andere religieuze organisaties zou den bij deelname aan zo'n project op dezelfde publiciteit kunnen re kenen. Het ChristenUnie-raadslid heeft daar haar twijfels over, maar ze laat dat punt rusten. „Ik hoop dat de volgende keer ook kerken wor den uitgenodigd." Ze vindt het ernstiger dat in de moskee semi- commerciële activiteiten plaatsvin den. „Ondernemers moeten aan al lerlei eisen voor de uitoefening van hun bedrijf voldoen. Het is de vraag of dit het geval is in de mos kee. Er rust een maatschappelijke bestemming op en geen bestem ming detailhandel." Wethouder Frank van Hulle on derkent 'het probleem'. „Dit ge beurt op meer plekken", stelt hij, „dat er in een gebouw activiteiten plaatsvinden die ondergeschikt zijn aan de hoofdfunctie. Neem bijvoorbeeld een kapsalon in een verzorgingshuis. We zoeken dit uit voor de moskee en zullen dan zo nodig als gemeente handhavend optreden." Talot Göktas was voorzitter van het moskeebestuur ten tijde van de open dag, 11 maart. Begin april is een nieuwe voorzitter aangetre den. Göktas reageert desgevraagd nog wel. Volgens hem bestaat er een relatie tussen de moskee en de andere activiteiten. „Ze zijn be doeld om de moskee voort te kun nen laten bestaan. Er werken ook alleen vrijwilligers." AXEL - Een politiehond is in Axel een 28-jarige man uit het Bel gische Sint-Niklaas te slim afge weest. De Belg was in de nacht van woensdag op donderdag een huis aan de Thorbeckelaan in Axel bin nengedrongen, waar zijn ex-part- ner woont. Hij was kennelijk boos op haar en koelde zijn woede op huisraad, waarop de bewoonster de politie belde. Bij aankomst van de politie had de verdachte zich in de woning verstopt. Een politie hond bracht uitkomst. Deze vond de man tussen een matras en een lattenbodem. De Belg is gevangen gezet. door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten moeten inspe len op de komst van de mariniers kazerne naar Vlissingen. CDA-frac- tievoorzitter Henk Siersema ziet tal van kansen voor de regio. Hij wil van burgemeester en wet houders weten of die zijn mening delen en samen met Hulst en Sluis willen proberen een deel van de manschappen en hun gezin naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken. „We ondersteunen deze positieve ontwikkeling voor Vlissingen en omgeving van harte, maar zien ook mogelijkheden voor de rëst van de provincie, dus ook voor on ze regio." Siersema denkt dat een deel van de naar schatting 1900 ge zinnen best belangstelling heeft voor een huis in Zeeuws-Vlaande- ren en vindt dat de drie gemeen ten én UwNieuweToekomst.nl daar op moeten inspelen. Terneu zen kan, volgens de CDA'er, ook dienen als locatie voor oefeningen op en om het water. En verder denkt Siersema dat de 'bijna onvei ligste Veiligheidsregio van Neder land' kan profiteren van de komst van de defensietak naar Zeeland. Het raadslid denkt daarbij aan be paalde specialismen, die nu duur moeten worden ingekocht. Fleur, Kirsten, Eva en Ricky (van links naar rechts) planten de eerste sla. De rest van leerlingen popelt om ook te beginnen. foto Mark Neelemans door Martijn de Koning AARDENBURG - „Moet je horen, ze hebben het met elkaar over spruit jes. Dat is nog eens iets anders dan de playstation." Directeur Sandra Hoek zag gisteren meteen de eer ste resultaten van de opening van een grote moestuin bij basisschool Op Dreef in Aardenburg. „Alle 55 kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 krijgen één vierkante meter tuin", legt Hoek uit. Er wordt onder meer sla, andijvie, ra dijs, maïs, wortels en prei geplant en gezaaid. „De leerlingen gaan er elke week even in werken. Als het goed is, kunnen ze voor de zomer vakantie oogsten", vertelt Hoek. Ook de jongere leerlingen gaan aan de slag met 'de natuur'; zo pro beren de kleuters binnenkort bloe men uit zonnebloempitten te la ten verrijzen. En naast de moes tuin worden fruitboompjes en bes- senstruiken geplant. Kinderen worden daardoor be wust van waar eten vandaan komt, geeft Hoek de educatieve waarde aan. „Als ze uit hun klaslo kaal naar buiten kijken, zien ze hun eigen groente groeien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77