Alles of n ets bij Yerseke 301 sport H0TSP0(R)TS Kampioensduel Arnemuiden Halve dwars door De Braakman Baancompetitie atletiek in Hulst Zeeuwse derby in eerste klasse ATB Zomercup start in Kruiningen vrijburgloop Jacobs wil per se winnen over exact vrijdag 13 april 2012 )k iL iil. iÜ. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De tafeltennissers van Arnemuiden kunnen za terdag de titel grijpen in de tweede divisie. De Walcherse ploeg heeft in de wedstrijd tegen SAR aan vijf punten genoeg om de titel op te eisen. De ploeg promoveert dan naar de eerste divisie. Ook voor tegenstander SAR uit Kloosterzande is het een belangrijk duel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg vergaat het veel minder dan Arnemuiden en strijdt tegen degradatie. De wedstrijd in de accommodatie aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemui den begint om 15.00 uur. Philippine is zaterdag het decor van de eerste edi tie van de halve marathon dwars door De Braak man. De organisatie is in handen van de stich ting Trimlopen in Terneuzen. „Het past uitste kend in de aanloop naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 12 mei. Het is een prima voorbereiding op de hele marathon", meent organisator Marlon Roels. De Halve dwars door De Braakman start zater dag bij de voetbalvelden van Philippine om 14.00 uur. Meer informatie is te vinden op de website www.trimlopenterneu- zen.webklik.nl. Op het sportpark Piet Vonck in 1 luist wordt za terdag de eerste baanwedstrijd atletiek van het seizoen gehouden. Vanaf 10.30 uur is er de strijd om de Ir Knaap pupillencompetitie. Om 11.50 uur begint de VZA-baancompetitie met onder meer open Zeeuwse kampioenschap pen voor mannen/masters, jongens AB, vrou wen en meisjes AB op 200 meter, 400 meter, 1500 meter, hoogspringen en discuswerpen (al leen mannen). 'Tegen Terneuzen se Boys en Dinteloord hebben we bewezen dat we er kunnen staan' Yerseke-dóeijman Frans Wondergem Yerseke loopt drie punten achter óp Nieuwdorp, de tegenstander van morgen. Yerseke is in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal aan de eindsprint begonnen. De Beve- landse ploeg wordt geplaagd door vele blessures, maar laat zich er niet door uit het veld slaan. Morgen wacht het duel met Nieuwdorp. door Bob Maes YERSEKE - Het zit de voetballers van Yerseke dit seizoen niet echt mee. De zaterdag-tweedeklasser moet vrijwel wekelijks spelers van het tweede elftal opstellen, waar door de basiself van de Bevelan ders nogal eens kan verschillen. Veelal komt dat door blessures bij het eerste team. Doelman Frans Wondergem is een product van dat tweede elftal. Hij speelde zijn eerste 'wedstrijden voor Yerseke 2, maar werd opgetrommeld toen vaste keeper Sander van den Bosch met een blessure moest af haken. Door de krappe selectie werd voor Yerseke al snel duidelijk dat overle ven in de tweede klasse een lastig verhaal zou worden. Vorig seizoen promoveerde de ploeg van trainer Jaimy van Bloppoel via de nacom- petitie, nadat het twee keer te sterk was voor De Noormannen. Handhaving, en daarna gestaag uit groeien tot een stabiele midden motor, was het doel voor Yerseke. Die laatste ambitie moest al snel opzij worden geschoven. „Door de vele blessures werd over leven het belangrijkst voor ons", zegt Frans Wondergem. Met gere nommeerde krachten als Frank De meeste aandacht in de eerste klasse C gaat zondag uit naar Vlissingen en Goes. Beide ploe gen treffen elkaar op het sportpark aan de Iris laan (14.30 uur). Vlissingen heeft het zicht op de titel verloren, maar hoopt nog wel een periodeti- tel té kunnen pakken. Goes is al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. De Bevelandse m formatie won de eerste-periodetitel. De heen- tien kilometer wedstrijd m Goes emdigde destijds m een 1-0-overwinning voor Vlissingen. Björn Langeveld maakt het enige doel punt. VLISSINGEN - Na afloop van diverse wedstrijden en loopjes is er bij de atleten nog al eens kritiek op de ge lopen afstand ten opzichte van de door de organisatie aangegeven af stand. Dat is de reden dat Dynamica op tien kilometer. Dit is mogelijk door op de Vrijburgbaan de start en finish zo te positioneren dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De start op het de Vrijburgbaan is om 14.00 uur. Parkoers: atletiek baan, rechts naar Vrijburgpad, Jaco- ba van Beijerenweg, Vlissingse- straat, Ter Poorteweg, Middelburg sestraat, Groeneweg, Bergweg, Ab- eelseweg, Bunkerpad, Vrijburgpad, finish op de atletiekbaan. Meer ge gevens op www.dynami- ca-sport.nl Bakker, Niels Poleij en Arjen de Koeijer op de pijnbank missen de Bevelanders inderdaad de nodige bepalende spelers. Het gat dat geblesseerden onbe doeld achterlieten moest worden opgevuld met spelers uit het twee de team. Wondergem: „Ik geloof dat we nu elke week met drie of vier jongens uit het tweede spe len." Ook de doelman zelf stond eerst bijde reserves onder de lat. „Ik keepte goed in het tweede, dus het is niet zo dat ik alléén door de bles sure van Sander naar het eerste ging" Een steeds wisselend team helpt niet mee in de strijd tegen degrada tie. Hoewel het kwaliteitsverschil tussen de spelers onderling, vol gens Wondergem, niet heel groot is, schortte het dit seizoen wel eens aan inzet. „Gelukkig gaat dat de laatste weken weer beter. Tegen Terneuzense Boys en Dinteloord, de kampioen en de runner-up in de competitie, vochten we weer echt voor elkaar, maar verloren we net. Tegen Dauwendaele was onze inzet wel lonend." „Bij veel clubs zie je kliekjes in een team. Bij ons is iedereen gelijk. De jongeren kunnen goed opschieten met de wat oudere gasten. Na de wedstrijden blijft ook iedereen in de kantine een biertje drinken. Ook de jongens van het tweede ko men er dan bijzitten." Door al die blessures heeft Won dergem (23) dit seizoen andere spe lers zien opstaan die nu leiding ge ven. „Bart van Steveninck, Elco de Schipper en Ramon Boone zijn heel belangrijk voor ons. Ze zor gen voor de nodige ervaring. Daar om zijn we het ideale team: jonge gasten en wat meer ervaren jon gens. Dat is de perfecte mix." De laatste weken groeit Yerseke langzaamaan naar de vorm die no dig zal zijn om lijfsbehoud te be werkstelligen. Na de 1-3-winst bij Dauwendaele volgde een 2-1-ne- derlaag tegen nummer twee Dinte loord. „Als we deze lijn doortrekken ben ik er van overtuigd dat we erin blij- door Klaas Verspoor De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme heeft ook dit jaar de strijd om de ATB Zomercup op touw gezet. Maandag gaat deze reeks van vijf wedstrijden van start in Den Inkel nabij Kruinin gen. Er is ditmaal geen wedstrijd in Wolphaarts- dijk. In plaats daarvan wordt nu in Westkapelle gereden. Deze wedstrijd op zaterdag 8 septem ber vormt de finale. Voorts zijn er wedstrijden in Westenschouwen (7 mei), Vlissingen (11 juni) en Wemeldinge (20 augustus). De wedstrijden op maandagavond begin nen telkens om 18.00 uur en de finalewedstrijd om 12.00 uur. MIDDELBURG - Voor de 28-jarige Ri chard. Jacobs was het invullen van de 22e PZC-Toto geen eenvoudige opgave. „Ik vond het heel moeilijk. Er zijn veel concurrenten die tegen elkaar spelen", verklaart de Nieuw- land-voetballer. Op zondag ontvangt Vlissingen in de eerste klasse Goes en Jacobs voorspelt in de Zeeuwse derby een Goese zege. „Ik heb lang getwijfeld, maar Vlissingen draait de laatste weken wat minder." Een stuk ver derop en een dag eerder speelt stadsgenoot GPC Vlissingen in de eerste klasse C in Ridderkerk bij Rijsoord. „Dat is een lastige uitwed strijd voor GPC. Rijsoord vecht nog voor de punten, dus ik voor spel een drie." In de vierde klasse B speelt koploper SKNWK tegen De Fendert, de nummer twee van de ranglijst. „Ik ken die klasse hele maal niet. Dat is een gok." Met Nieuwland speelt de gewezen aanvaller op eigen veld tegen Dom burg. Met nog drie duels te gaan staat Nieuwland negende en Dom burg staat met vier punten meer op de achtste plaats. „Wij moeten winnen. We hebben de drie pun ten nodig, want de willen de na- competitieduels ontlopen." Maandag wordt de uitslag van de Toto in de PZC gepubliceerd. Hoek - Kozakken Boys X Nivo Sparta - Kloetinge X Zaamslag - Roda Boys/Bomm. X Rijsoord - GPC Vlissingen X Yerseke - Nieuwdorp X Nieuwland - Domburg X De Fendert-SKNWK X Vlissingen - Goes X Brabantia - Terneuzen X Biervliet - Hontenisse X Rood Wit W - Luctor'88 X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74