Kees Boonman In actie voor de pastorie zeeland 125 Crisisoverleg over leegstand winkels Tentoonstelling in fort van Merlin van Bebber Oecumenische bieêenkomst Informatieavond over strobouw Concert Muzika en Mannenensemble Workshop Zeeuws brood bakken Open Dagen Zeeuwse Muziekschool pekaar Massaal koorconcert in Hervormde Kerk Champagne Charlie en gratis Jack Daniels Stamppotbuffet voor auto van kindertehuis Stukken Reimerswaal beschikbaar voor iPad Demonstraties met textiel in museum vrijdag 13 april 2012 -V .r.,-• - 4 We hebben overwogen de pastorie te verkopen maar dan weet je niet wat ermee gaat gebeuren. Als de kopers het pand doorverkopen, dan ben je de grip op de bestemming van de pastorie helemaal kwijt' In Ovezande is zaterdag en zon dag een actieweekeinde voor het opknappen van de pastorie en voor de verwarming van de katholieke kerk. Er is onder meer een grote rommelmarkt, een veiling en benefietconcer ten van plaatselijke bands. door Frank van Cooten De werkgroep 'Samen Sterk voor onze kerk' van de paro chie 'Onze Lieve Vrouw Hemelvaart' leidt normaal een slapend bestaan. Deze groep is in 1993 opgericht ter gelegenheid van de renovatie van de kerk. Bij speciale gelegenheden worden de leden van de werkgroep wak ker geschud en komen ze in actie. Zoals dit weekeinde. „Het is een aparte groep die een beetje als los zand aan elkaar hangt. Maar als er iets te organiseren is in het dorp, komen we bij elkaar", zegt Piet Rijk, secretaris van het parochiebe stuur. Het bestuur heeft op zich voldoende geld in kas voor het on derhoud aan de pastorie en voor de verwarming in de kerk, maar de rente van. deze reserves is nodig om de jaarlijkse begroting sluitend te krijgen. Om de continuïteit van de katholieke geloofsgemeenschap te waarborgen, is het zaak andere Vrijwilligers sorteren de spullen voor de rommelmarkt in de loods van Koens aan de Hoofdstraat in Ovezande. De rommelmarkt is zater dag. foto Ronald den Dekker door Maurits Sep MIDDELBURG - De groeiende leeg stand van winkelpanden in Mid delburg baart ondernemers zo'n zorgen dat ze daarover maandaga vond in gesprek gaan met elkaar en de Kamer van Koophandel. Het doel is te bedenken welke op lossingen mogelijk zijn en daar over dan met de gemeente te over leggen, zegt initiatiefneemster Dimp Nelemans. „Van de gemeen te verwachten we een luisterend oor én het begrip dat je een neer waartse spiraal niet kunt ombui gen als je niet ingrijpt. We moeten gezamenlijk creatieve oplossingen zoeken." Volgens wethouder Johan Aal- berts is de gemeente dat ook van plan. „Wij willen met onderne mers samen een platform maken om na te denken over de komen de twintig.jaar. En over manieren om te voorkomen dat de binnen stad verrommelt door lege pan den. Maar er liggen ook verant woordelijkheden bij de verhuur ders van panden om huren te ver lagen en meer te investeren in de kwaliteit van hun panden." Ander zijds vindt Aalberts het nog te vroeg om zich al zorgen te maken over de leegstand. „Die is in Mid delburg nog laag vergeleken met andere steden." De nood onder kleine onderne mers is wel degelijk hoog, reageert Nelemans. „Zij zijn het juist die we nodig hebben om de stad leuk en levendig te houden. Het gaat slecht met de Geerepassage en nu gaat ook de Agrimarkt nog weg. De afgelopen jaren zijn grote ke tens verhuisd van het centrum naar de Mortiere. Daardoor is de loop uit de stad gegaan." financiële middelen aan te boren. „Dus een goede reden om 'Samen Sterk' te activeren." Op dit mo ment wordt volop gewerkt aan het vervangen van de dakgoten van de pastorie. Ook de houten bakken onder de goten moeten worden vernieuwd alsmede de regenpij- pén. De pastorie wordt alleen gebruikt voor onder meer vergaderingen en voor het archief. „We hebben wel eens overwogen de pastorie te ver kopen, maar dan weet je niet wat ermee gaat gebeuren", zegt pen ningmeester Kees Boonman. „Er waren ooit plannen voor jongeren- appartementen in de pastorie maar die gingen niet door vanwe ge de hoge kosten." Het opknappen van de pastorie kost 17.000 euro en de verwar ming in de kerk kost 24.000 euro. De opbrengst van de activiteiten op zaterdag en zondag moeten de financiële pijn een beetje verzach ten. In de afgelopen weken zijn de spullen voor de rommelmarkt op gehaald. Deze spullen worden mo menteel gesorteerd. De rommel markt begint zaterdag om 12.00 uur. Om 15.30 uur vangt de veiling van de meest waardevolle, vooral kerkelijke zaken aan. Om 21.00 uur geeft dialectrockband Surrender een benefietconcert. Op zondag starten om 14.00 uur de kinderacti viteiten en treden om respectieve lijk 15.30 en 17.00 uur Fountain of Eels en J8c] 2 Men Company op. De trekking van de loterij is ook op zondag en het hele weekeinde draait regelmatig het Rad van Avontuur. Alle activiteiten zijn in 'de loods van Koens' aan de Hoofd straat. ELLEWOUTSDIJK Het culturele seizoen van Fort Elle- woutsdijk wordt vrijdagmiddag om 15.00 uur geopend met de ten toonstelling Binnenste Buiten van Merlin van Bebber. Uitgangspunt van haar werk is het menselijk lichaam. Met crêpetape, foto's uit tijdschriften, lipjes van blikjes en wc-papier maakt zij objecten die geïnspireerd zijn op de binnenkant van de mens. De tentoonstelling is tot en met 20 mei te zien. ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek vindt zon dag om 14.30 uur een 'oecumeni sche bieêenkomst' plaats in de Zeeuwse streektaal. Ook de liede ren worden in het Zeeuws vertaald en gezongen. De overdenking is verzorgd door Frans van der Heij- de. Het thema is 'Twufele mag...!?'. Harpiste Yvonne Vonk werkt mee. De toegang is gratis, de collecte is voor de Wilde Ganzen en 't Kerkje. GOES De gezamenlijke natuurorganisa ties houden vanavond om 20.00 uur in hun kantoor aan Ravelijn de Groene Jager (het oude rijksbelas tingkantoor) in Goes een informa tiebijeenkomst over strobouw. Stro- bouw staat in Zeeland nog in de kinderschoenen, maar is een alter natieve, duurzame en energiezuini ge bouwvorm. Meer informatie op www.4kracht.ni. ELLEWOUTSDIJK Panfluitgroep Muzika geeft, in af wisseling met het Zeeuws Mannen- ensemble, een concert in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewoutsdijk. Het repertoire van beide groepen bestaat uit overwegend geestelijke en klassieke liederen. De bijeen komst begint om 20.00 uur, entree is 8 euro inclusief koffie en een el- lesdiekje. KLOETINGE - Bakker Bakker uit Kloetinge, Stichting Zeeuwse Vle gel en Slow Food Zeeland geven morgen een workshop brood bak ken. De deelnemers gaan aan de slag met diverse soorten brood: bo lussen, Zeeuwse Vlegel noten- en vruchtenbrood, desembrood en foccaccia. De gasten worden om 13.30 uur ontvangen met koffie en thee met boluschocolade. Het pro gramma begint met bolus rollen, daarna notenbrood draaien, de sem verwerken, een presentatie van Zeeuwse Vlegel en het bakken van de broden. Aan het eind van de dag, om circa 17.00 uur, worden de producten geproefd met een glas wijn. Aanmelden: zeeland@slowfood.nl 14 april, 10.00-12.00 uur, Goes 17, 18 en 19 april, 19.15-20.30 uur, Zierikzee^ 21 april, 10.00-12.00 uur, Middelburg Informatie: www.zeeuwsemuziekschool.nl IK£CCi Zeeuwse Muziekschool J Vele soorten grind split Schelpen 1 in BigBagof losgestort beöratingnt Kanaalweg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 info@pekaar.com wwww.pckaar.eom KAPELLE Mannenkoor Jeduthun (40 man nen) en het Gelegenheidskoor (135 mannen en vrouwen) zullen sa men met de fluitgroep Chasifja (30 dwarsfluitisten) zaterdag 14 april liederen ten gehore brengen in de Hervormde Kerk van Kapelle. Wen dy Zuiddam beleidt op trompet en het orgel wordt bespeeld door Sja- co Kraan en Marin Weststrate. Het concert staat onder leiding van Jan Luteijn. Entree is gratis, er is wel een collecte voor het goede doel. Aanvang 19.00 uur. WISSENKERKE De Zeeuwse formatie Champagne Charlie speelt zaterdag 14 april om 20.00 uur in buurthuis Onder de Toren in Wissenkerke. Champagne Charlie brengt Amerikaanse mu ziek uit de vorige eeuw: blues, jazz en country. Ze spelen op gitaren, mandoline, dobro, banjo en nog veel meer. Entree is 10 euro voor le den van Nut Noord-Beveland en 12 euro voor niet-leden. In de pauze is er een gratis glas Jack Daniels. KAPELLE De interkerkelijke jeugdgroep '16+ van 18-hoog' houdt vanavond in zorgcentrum Cederhof in Kapelle een stamppotbuffet. Voor 25 euro per persoon krijgen mensen een drie-gangenmenu, met soep, stamppot en verrassingstoetje. We reldkampioen stamppot koken Hans Everse komt helpen in de keu ken. De opbrengst gaat naar een au to voor kindertehuis Rodzinka in Polen. Reserveren: 0113-342710. KRUININGEN De vergaderstukken van de ge meente Reimerswaal zijn vanaf nu ook te raadplegen op de iPad. Bijla gen zijn eenvoudiger te downloa den en alle agenda's en stukken worden ook automatisch geactuali seerd, aldus de gemeente op de si te. De app 'Raaddigitaal' is te vin den in de Apple App Store. GOES In Historisch Museum De Bevelan- den in Goes zijn morgen tijdens het landelijke museumweekend tussen 12.00 en 16.00 uur diverse demonstraties te zien, waaronder het plooien van Zeeuwse mutsen, kantklossen en theedoeken bordu ren. 's Zondags om 13.30 uur geeft Lenie 't Hooft een lezing over het ontstaan en de geschiedenis van het Teylers Museum in Haarlem. Het Teylers Museum is in 1780 ge bouwd en het oudste museum van Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71