Veel twijfels over Goes' themajaar Waterschap asfalteert: Nieuweweg weken dicht BEVELANDEN/THOLEN Fietsen voor je eigen school Vechten Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl almanak VRIJDAG 13 april 2012 21 Bond tegen vloeken stoft imago af 22 Meeste fracties hikken aan tegen investering van minimaal 350.000 euro door Luc Oggel GOES - Binnen de Goese politiek le ven veel twijfels over een nieuw themajaar. Dat heeft met name te maken met de hoge kosten. De raadscommissie sprak gister avond over het voorstel om, in na volging van Goes6oo in 2005 en het Afrikajaar in 2009, volgend jaar een nieuw themajaar te hou den waarbij dit keer Latijns-Ameri- ka centraal zou moeten staan. Het college vraagt de raad daar in totaal 350.000 euro voor uit trek ken, maar veel fracties vinden dat in deze sombere economische tij den erg veel geld. Daarnaast zetten meerdere partijen vraagtekens bij het thema Latijns-Amerika, omdat concrete doelen ontbreken (SGP-CU), de connectie met Goes ontbreekt (SP) en het erg ver van huis is (WD). Hoewel de PvdA spreekt van een prima initiatief, ging die partij al zover om voor te stellen het .the majaar door te schuiven naar 2014 of verder totdat er meer duidelijk heid is over de aankomende rijks bezuinigingen. Het evenement zou dan in afgeslankte vorm kun nen worden gehouden. Burgemeester René Verhulst, die portefeuillehouder Loes Meeuwis- se waarnam - zij zit met een Goe se delegatie in Uganda - gaf aan dat ook het college lang over het voorstel heeft gesproken. „Toch zien wij meer voor- dan nadelen. Wel zullen we nog nader kijken naar een verantwoorde dekking." Het is de bedoeling om ook drie ton aan sponsorgeld binnen te ha len, maar de WD betwijfelt of dat lukt. Het onderwerp komt volgende week opnieuw aan de orde in de debatraad. GOES - Leerlingen van mytylschool De Sprien- Ze maakten samen met hun ouders en wat plaatsvindt: van Goes naar Straatsburg en venhout: die steunt met de tocht niet alleen ke in Goes stapten donderdagmorgen op de meer ervaren toerfietsers alvast de spieren weer terug. Die fietstocht wordt in september de mytylschool in Goes, maar ook die in Bre- fïets voor een oefenrondje. los voor een grote fietstocht die in het najaar verreden door fietsclub Leef en Geef uit UI- da. foto Willem Mieras MIDDELBURG - De Nieuweweg, de verbinding tussen Kamperland, de Oost-Westweg en Wissenkerke en de Roompot Camping, is vanaf maandag 16 april twee weken dicht voor auto's. Het gaat om het gedeelte vanaf de bebouwde kom van Kamperland tot aan de Oost-Westweg. Fietsers kunnen de route wel volgen over het naastgelegen fietspad. Een om leidingsroute wordt aangegeven. Onderhoud is nodig omdat er veel gaten en scheuren in het asfalt zit ten. Er komt een nieuwe laag as falt op. Waterschap Scheldestromen pakt de komende maanden veel wegen aan in het buitengebied van de Be- velanden en Tholen. Voor de mees te werkzaamheden moeten de we gen - uit veiligheidsoverwegingen - voor het verkeer worden afgeslo ten. De meeste stremmingen du ren een paar dagen, een aantal we gen gaat twee weken dicht. Het waterschap wil de werken voor de bouwvak, die half juli begint, af ronden. De lijst met geplande wegwerk zaamheden is lang. Wie wil weten of er bij hem of haar in de buurt aan wegen wordt gewerkt, kan de website van het waterschap raad plegen. www. scheldestro- men.nl/onderhoudswegen Tip? redactie@pzc.nl De hond is een graag geziene gast in het kantoor. Altijd vrolijk en blij. Het dier was alleen wel erg gefixeerd op een van de vrouwelijke werkne mers en dat zinde een ander niet. Hoe lief ze ook sprak, ze kreeg nau welijks de aandacht. Tot ze besloot om zwaarder geschut in te zetten. Verse boterhammen, blokjes kaas, al les werd aangegrepen om het dier te paaien. En met succes, want de hond verlegde zijn affectie. Dus nu gooit de ander ook wat extra lekkers in de strijd en lijkt alles naar tevredenheid van ieder en de hond in het bijzon der te verlopen. Tot de vrijgezelle ei genaar van zich liet horen. „Het is toch wat. Vechten de vrouwen om mijn hond in plaats van om mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67