mm SKNWK zit in cruciale fase 30 j Jacobs wil per se winnen Kampioensduel Arnemuiden Halve dwars door De Braakman Baancompetitie atletiek in Hulst if gf tt Zeeuwse derby in eerste klasse ATB Zomercup start in Kruiningen Vrijburgloop over exact tien kilometer vrijdag 13 april 2012 Kijk voor de volledige agenda op www.p2c.ni/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl De tafeltennissers van Arnemuiden kunnen za terdag de titel grijpen in de tweede divisie. De Walcherse ploeg heeft in de wedstrijd tegen SAR aan vijf punten genoeg om de titel op te eisen. De ploeg promoveert dan naar de eerste divisie. Ook voor tegenstander SAR uit Kloosterzande is het een belangrijk duel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg vergaat het veel minder dan Arnemuiden en strijdt tegen degradatie. De wedstrijd in de accommodatie aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemui den begint om 15.00 uur. Philippine is zaterdag het decor van de eerste edi tie van de halve marathon dwars door De Braak man. De organisatie is in handen van de stich ting Trimlopen in Terneuzen. „Het past uitste kend in de aanloop naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 12 mei. Het is een prima voorbereiding op de hele marathon", meent organisator Marlon Roels. De Halve dwars door De Braakman start zater dag bij de voetbalvelden van Philippine om 14.00 uur. Meer informatie is te vinden op de website www.trimlopenterneu- zen.webklik.nl. Op het sportpark Piet Vonck in Hulst wordt za terdag de eerste baanwedstrijd atletiek van het seizoen gehouden. Vanaf 10.30 uur is er de strijd om de Ir Knaap pupillencompetitie. Om 11.50 uur begint de VZA-baancompetitie met onder meer open Zeeuwse kampioenschap pen voor mannen/masters, jongens AB, vrou wen en meisjes AB op 200 meter, 400 meter, 1500 meter, hoogspringen en discuswerpen (al- pi ;|!ss i-ssg wfmmmm m&. 'De Fendert-uit wordt de belangrijkste van de drie wedstrijden' Carlo van der Maas Koploper SKNWK speelt mor gen in Fijnaart tegen de num mer twee van de ranglijst De Fendert. De Nieuwerkerkers staan voor het duel in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal één punt voor op de concur rent. door Klaas Verspoor OUWERKERK - Zo'n twee jaar gele den- had Carlo van der Maas niet meer. gedacht dat hij ooit weer met het eerste van SKNWK zou meespelen. „Het is een lange weg geweest", blikt de voetballer aan de vooravond van het belangrijke treffen met De Fendert terug op zijn blessureleed. Op een doordeweekse avond in april 2010 ging het fout. „Ik speel de mee in een inhaalwedstrijd van SKNWK 2. Ik viel in en al na twee minuten maakte ik een verkeerde beweging. Het gevoel wat ik toen had, gun je niemand", vertelt Van der Maas met de pijn nog voelbaar in zijn stem. De rechterknie zat de dag daarna vol met vocht. „Ik heb eerst een poos lopen sukkelen: laat ik me wel of niet opereren? Ik was even klaar met alle blessures." De schade? Een voorste kruisband die volledig was afgescheurd en aan de binnenkant van de knie behoor lijke beschadigingen aan het kraak been, dat van het bot af was. Toch kroop het bloed waar het niet gaan kon en Van der Maas be sloot na enige bedenktijd de scha de te laten herstellen. „Ik heb me laten opereren in een privékliniek in Delft en ben geopereerd door dokter Breugem. Drie operaties zijn in één keer geslaagd." De operaties vonden plaats op 6 april 2011. „Er staat normaal ge sproken zes tot negen maanden, voor zo'n operatie. Bij mij heeft het herstel negen maanden ge duurd. Maar liever één maand lan ger revalideren dan één week te vroeg beginnen." Van der Maas stond tijdens zijn re validatie niet alleen. „Ik heb veel aan mijn fysio (Jos Flikweert) te danken. Het is goed dat je iemand hebt die er heel serieus mee om gaat. Ik ben begeleid van vier we ken voor de operatie tot ik weer te rug op de middenstip stond." Inmiddels speelt hij weer al de no dige wedstrijden in de hoofd macht van SKNWK, dat de trotse koploper is in de vierde klasse B. leen mannen). De meeste aandacht in de eerste klasse C gaat zondag uit naar Vlissingen en Goes. Beide ploe gen treffen elkaar op het sportpark aan de Iris laan (14.30 uur). Vlissingen heeft het zicht op de titel verloren, maar hoopt nog wel een periodeti- tel te kunnen pakken. Goes is al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. De Bevelandse formatie won de eerste-periodetitel. De heen wedstrijd in Goes eindigde destijds in een 1-0-overwinning voor Vlissingen. Björn Langeveld maakt het enige doel punt. De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme heeft ook dit jaar de strijd om de ATB Zomercup op touw gezet. Maandag gaat deze reeks van vijf wedstrijden van start in Den Inkel nabij Kruinin gen. Er is ditmaal geen wedstrijd in Wolphaarts- dijk. In plaats daarvan wordt nu in Westkapelle gereden. Deze wedstrijd op zaterdag 8 septem ber vormt de finale. Voorts, zijn er wedstrijden in Westenschouwen (7 mei), Vlissingen (11 juni) en Wemeldinge (20 augustus). De wedstrijden op maandagavond begin nen telkens om 18.00 uur en de finalewedstrijd om 12.00 uur. Paspoort Wsam: Carlo van' der Maas j Leeftijd: 25 jaar.; Woonplaats: Ouwerkerk. Clubs: Zierikzee, Bruse Boys, Ou werkerk en SKNWK. Favoriete positie: „Dat is toch wel VLISSINGEN - Na afloop van diverse wedstrijden en loopjes is er bij de atleten nog al eens kritiek op de ge lopen afstand ten opzichte van de door de organisatie aangegeven af stand. Dat is de reden dat Dynamica op zaterdag 21 april de Vrijburgloop houdt over een juiste afstand van tien kilometer. Dit is mogelijk door op de Vrijburgbaan de start en finish zo te positioneren dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De start op het de Vrijburgbaan is om 14.00 uur. Parkoers: atletiek baan, rechts naar Vrijburgpad, Jaco- ba van Beijerenweg, Vlissingse- straat, Ter Poorteweg, Middelburg sestraat, Groeneweg, Bergweg, Ab- eelseweg, Bunkerpad, Vrijburgpad, finish op de atletiekbaan. Meer ge gevens opwww.dynami- ca-sport.nl gewoon in de spits." Hoogtepunt carrière: „Wat is een hoogtepunt? Misschien dit seizoen, tot nu toe, wel." ©j@ptept.wi: earner®: „Mijn zware blessure." Tijdens zijn revalidatieproces was Van der Maas onder Gerard Olij- hoek vorig seizoen nog elftalleider. „Er zijn veel momenten geweest dat ik getwijfeld heb om mijn schoenen toch al weer aan te doen. Ik wilde helpen voorkomen dat we degradeerden." Van der Maas hield zijn kicks wijselijk op geborgen en kan daardoor nu in de meest cruciale periode van het seizoen van waarde zijn voor SKNWK. Na De Fendert wachten door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor de 28-jarige Ri chard Jacobs was het invullen van de 22e PZC-Toto geen eenvoudige opgave. „Ik vond het heel moeilijk. Er zijn veel concurrenten die tegen elkaar spelen", verklaart de Nieuw- land-voetballer. Op zondag ontvangt Vlissingen in de eerste klasse Goes en Jacobs voorspelt in de Zeeuwse derby een Goese zege. „Ik heb lang getwijfeld, maar Vlissingen draait de laatste weken wat minder." Een stuk ver derop en een dag eerder speelt stadsgenoot GPC Vlissingen in de eerste klasse C in Ridderkerk bij Rijsoord. „Dat is een lastige uitwed strijd voor GPC. Rijsoord vecht nog voor de punten, dus ik voor spel een drie." In de vierde klasse B speelt koploper SKNWK tegen De Fendert, de nummer twee van de ranglijst. „Ik ken die klasse hele maal niet. Dat is een gok." Met Nieuwland speelt de gewezen aanvaller op eigen veld tegen Dom burg. Met nog drie duels te gaan staat Nieuwland negende en Dom burg staat met vier punten meer op de achtste plaats. „Wij moeten winnen. We hebben de drie pun ten nodig, want de willen de na- competitieduels ontlopen." Maandag wordt de uitslag van de Toto in de PZC gepubliceerd. Hoek - Kozakken Boys X Nivö Sparta - Kloetinge X Zaamslag- Roda Boys/Bomm. X Rijsoord - GPC Vlissingen X Yerseke - Nieuwdorp X Nieuwland - Domburg X De Fendert-SKNWK X Vlissingen - Goes X Brabantia - Terneuzen x Biervliet - Hontenisse X Rood Wit W - Luctor'88 f x II

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64