Estafettezwemmers liggen op schema 29 Malaga verliest bij Villarreal Brian Vandenbussche twee duels geschorst Wielrenner Martin ernstig gewond Rafael Nadal hervat training Vrijwilligers gezocht voor PZC Familieloop vrijdag 13 april 2012 MADRID Met Joris Mathijsen in de basis en Ruud van Nistelrooij vanaf de ze ventigste minuut als invaller in het veld, heeft Malaga in de Spaanse competitie verloren bij Villarreal, 2-1. De Zuid-Spaanse ploeg heeft ondanks de uitglijder van gistera vond plaatsing voor de Champions League in het vizier. Malaga blijft op de vierde plaats staan, goed voor deelname aan de voorrondes van het lucratieve toer nooi. Valencia staat derde, met twee punten meer. ZEIST Heerenveen moet het twee wed strijden stellen zonder doelman Brian Vandenbussche. Voetbal bond KNVB schorste de Belg naar aanleiding van de rode kaart die hij woensdag kreeg in de wedstrijd tegen Ajax. Vandenbussche haalde al in de der de minuut Ajax-spits Siem de Jong in het strafschopgebied onderuit. Scheidsrechter Kevin Blom legde de bal op de stip en stuurde de doelman uit het veld. Heerenveen verloor met 5-0. ZURICH De Duitse wielrenner Tony Martin is overgebracht naar het universi tair ziekenhuis van Zürich. Dat ge beurde een dag nadat de renner van Omega Pharma-QuickStep tij dens een training in botsing was gekomen met een auto. Martin was daarbij buiten bewust zijn geraakt waarna in een zieken huis in Münsterlingen een kaak beenbreuk werd vastgesteld. Martin ligt nu in een hospitaal in Zürich. Zijn toestand is stabiel. Art sen houden de wereldkampioen tijdrijden nauwlettend in de gaten. MADRID Tennisser Rafael Nadal heeft de training hervat. De nummer twee van de wereld stond voor de eerste keer op de baan sinds hij vorige maand bij de Masters in Miami ge blesseerd raakte aan de knie. „Ik ben gestart met de voorbereiding op de toernooien in Monte Carlo en Barcelona", meldde de Span jaard gisteren. In Monte Carlo gaat Nadal op jacht naar zijn achtste opeenvolgende toernooiwinst. Het evenement be gint zondag. MIDDELBURG De organisatie van de PZC Familie loop is op zoek naar vrijwilligers. Ze worden op zaterdag 30 juni, de dag van het evenement, ingezet bij het uitdelen van drank en medail les, bij het beveiligen van de route en bij andere voorkomende werk zaamheden. Geïnteresseerden kunnen zich op geven via antonvael@zeeJandnet.nl Informatie over de PZC Familie loop is te vinden op www.pzc.nl/familieloop. Via deze pagina kunnen atleten zich ook in schrijven. door Btolb de Bruyn EINDHOVEN - De vrouwenestafette- ploeg 4x100 vrij ligt prima op sche ma om komende zomer in Lon den weer hoge ogen te gooien en wellicht met succes het goud van Peking te verdedigen. Dat was de conclusie van technisch directeur van de KNZB Jacco Verhaeren gis teren na de eerste dag van de Swim Cup Eindhoven. In het Pieter van den Hoogen- band-zwemstadion werden de se ries en de halve finales van de 100 vrij afgewerkt. Over de hele bréed- te werd er goed gepresteerd. Mar leen Veldhuis en Inge Dekker wa ren fors sneller dan vorige maand tijdens de Amsterdam Swim Cup. Vooral Dekker baarde opzien. Bleef ze in het Sloterparkbad ste ken op 55,54 seconden, in Eindho ven was ze gisteren meer dan een seconde rapper: 54,43. „Ik wist dat dit erin zat. In Amsterdam was ik gewoon niet goed uitgerust", meld de de in Marseille trainende Frie zin. Met haar tijd kwam ze zelfs dicht bij de olympische limiet (54,30), maar aan deelname aan de indivi duele 100 vrij denkt Dekker niet. Daarvoor is de binnenlandse con currentie te sterk. De twee beschik bare tickets gaan normaal gespro ken naar Ranomi Kromowidjojo (beste seizoentijd 53,30) en Femke Heemskerk (53,67). Maar voor de estafette is het belangrijk dat de an deren daar niet al te ver vandaan zitten. Met de tijden van Dekker en Veldhuis (54,15) wordt aan die wens voldaan. „Ik ben blij met de prestaties van de top-vier én die van de reserves", sprak Verhaeren. „De uitgangspositie is nog nooit zo goed geweest." Vergeleken met de grote concur renten Australië en de Verenigde Staten, is Nederland in de breedte zwakker. Juist daarom was Verhae ren zo tevreden over degenen ach ter de top-vier. Hinkelien Schreu- der, Maud van der Meer, Elise Bou- wens en Saskia de Jonge zwom men gisteren allemaal puike tij den. Zoals het er nu uitziet gaan Schreuder (van 56,36 in Amster dam naar 55,15 nu in de series) en Van der Meer (van 56,01 naar 55,35) als back-up mee naar Lon den. Maar nummer zeven Elise Bouwens staat met 55,47 dichtbij en zij heeft vandaag de finale nog om haar tijd nog verder aan te scherpen. Dekker hoopt dit weekeinde in Eindhoven nog_olympische start bewijzen te veroveren op de 100 vlinder en de 50 vrij. Als ze straks Nederlandse zwemsters leveren hoopgevende prestaties op de 100 meter vrijeslag in Londen vanwege het program ma een nummer moet laten schie ten, zal dat zeker niet de 4x100 zijn, meldde ze gisteren. „Met de estafetteploeg zijn we tenslotte olympisch kampioen, hebben we de meeste kans op een medaille." Schreuder was content met haar prestatie in de ochtend. „Ik wist dat ik zoiets kan. Het is mooi dat het er hier uitkomt." De Twentse hoopt in de zomer af scheid te nemen met een olym pisch optreden. Vorig jaar miste ze de WK in Shanghai, nadat Verhae ren haar vanwege een gebrek aan vertrouwen uit de ploeg had gezet. Nu is ze weer welkom. Verhaeren en Schreuder hadden onlangs een gesprek en dat is positief verlopen. De baas van het nationale top- zwemmen was dan ook duidelijk over de vraag of de top-zes sowie so gaat. „Ja. Ik kan er altijd van af wijken, maar zal dat niet doen. De snelste zes gaan." 'Als je ziet hoe zij nu spelen, denk ik niet dat ze het bij Ajax nog uit handen geven' PSV-doelman Przemyslaw Tyton druipt af na de nederlaag bij RKC. foto Joep leenen/ANP Ola Toivonen, aanvoerder van PSV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63