een levend organisme' PZC Fietsen voor je eigen school 25 Kort geding over Kloveniersdoelen Groot onderhoud wegen Waterschap Kindertheater in historische kerk Scholieren lopen 2400 euro bij elkaar pekaar Massaal koorconcert in Hervormde Kerk Ook dit jaar weer mantelzorgerdiner Champagne Charlie en gratis Jack Daniels Voedselbank wint Rabobank Clubkasactie Open Dagen Zeeuwse Muziekschool vrijdag 13 april 2012 Digna van den Broek, Roos Geelhoed, Willem van Maanen en René Geelhoed, foto Oranjeband tuigen. „Ongelooflijk hoeveel mu zikanten er eigenlijk in zo'n klein dorp wonen. En het is ook heel bij zonder, vind ik, dat zoveel mensen zich als vrijwilliger inzetten om een feest als dit te organiseren", wijst de muzikant onder meer op 'Ongelooflijk hoeveel muzikanten er eigenlijk in zo'n klein dorp wonen' de inzet van de tentenbouwers. Hoe dan ook; de formule sloeg aan en - in wisselende samenstel ling - heeft de Oranjeband inmid dels vaker van zich laten horen. „Met drie heel actieve zangeres sen; échte blikvangers", meldt Geelhoed trots. Twee van hen had den voor hun eerste optreden in 2008 nog nooit op een podium ge staan, maar hebben de smaak in middels te pakken. Nieuwkomer is René's zus Roos Geelhoed; zij doet dit jaar voor het eerst mee. Nieuw is ook de inbreng van singer/songwriter en entertainer Ronnie Snipperdag. „Hij fungeert als kickstart en tussendoor als boost. Ronnie is een echte entertai ner." De Oranjenacht in Zonnemaire be gint om 20.00 uur. Het voorpro gramma wordt verzorgd door coverband W.A.F. Voorafgaand aan de optredens (om 19.00 uur) is er kinderdisco in de tent. Meer informatie is te krijgen via face- MIDDELBURG Het kort geding dat de gemeente Middelburg heeft aangespannen om pianoleraar Govert Mingelen uit de Kloveniersdoelen te krijgen, dient dinsdag 24 april. Mingelen huurt van de gemeente een ruimte in het gebouw. De nieuwe huurder wil beginnen met verbouwen voor filmzaal en horeca. MIDDELBURG Waterschap Scheldestromen begint maandag met het jaarlijkse groot onderhoud aan zijn wegen in heel Zeeland. Het waterschap wil een groot deel van de werkzaamheden vóór de bouwvak afronden. In to taal wordt dit seizoen ongeveer tweehonderd kilometer weg verbe terd. Vanwege de werkzaamheden moeten wegen tijdelijk worden af gesloten. Als het nodig is, worden omleidingsroutes aangegeven. Op de site van waterschap Scheldestro men staat een kaart. OOST-SOUBURG 'Iet fïet waait weg' heet de kinder voorstelling die Pagetti zondag speelt in de historische kerk in Oost-Souburg. Het theaterstuk is bedoeld voor kinderen van 2 tot 7 jaar. De toegang tot de voorstelling bedraagt 9 euro. Kaarten zijn tot en met vandaag in de voorverkoop te krijgen bij de Souburgse winkels More than books en Primera in de Kanaalstraat en de Vrijbuiter in de Paspoortstraat en bij Primera in de Lange Zelke in Vlissingen. De voor stelling begint om 11.30 uur. SINT JANSTEEN Leerlingen van basisschool Inghelo- senberghe in Sint Jansteen hebben met een sponsorloop zo'n 2400 eu ro bij elkaar gesprokkeld. Naar het idee van de vermaarde Elf stedentocht liepen de kinderen, af hankelijk van hun leeftijd, met een stempelkaart, een route rond de school. De opbrengst van de loop is be stemd voor de kinderen in de slop penwijken van Addis Abeba, de hoofdstad van Ethiopië. Vele soorten grind spli Schelpen in BigBag of losgestort bestratingsmaterialen bv Kanaal weg 83 4401 PE Vlake 0113 38 16 62 infb@pekaar.com wwww.pckaar.com KAPELLE Mannenkoor Jeduthun (40 man nen) en het Gelegenheidskoor (135 mannen en vrouwen) zullen sa men met de fluitgroep Chasifja (30 dwarsfluitisten) zaterdag 14 april liederen ten gehore brengen in de Hervormde Kerk van Kapelle. Wen dy Zuiddam begeleidt op trompet en het orgel wordt bespeeld door Sjaco Kraan en Marin Weststrate. Het concert staat onder leiding van Jan Luteijn. Entree is gratis, er is wel een collecte voor het goede doel. Aanvang 19.00 uur. KLOOSTERZANDE Het steunpunt Mantelzorg houdt ook dit jaar weer een driegangendi ner voor alle mantelzorgers uit de gemeente Hulst. Dit keer is het diner op donderdag 19 april bij Hotel van Leuven in Kloosterzande. De kosten zijn 17 eu ro per persoon, ter plaatse te beta len. De eters worden vanaf 17.30 uur verwacht. Opgave vooraf is noodzakelijk. Aanmelden kan tot 16 april bij Stichting Welzijn Hulst via 0114-684700 of via e-mail pvinke@welzijnhulst.nl WISSENKERKE De Zeeuwse formatie Champagne Charlie speelt zaterdag 14 april om 20.00 uur in buurthuis Onder de Toren in Wissenkerke. Champagne Charlie brengt Amerikaanse mu ziek uit de vorige eeuw: blues, jazz en country. Ze spelen op gitaren, mandoline, dobro, banjo en nog veel meer. En tree is 10 euro voor leden van Nut Noord-Beveland en 12 euro voor niet-leden. In de pauze is er een gratis glas Jack Daniels. VLISSINGEN - De Voedselbank Wal cheren is de grote winnaar van de RaboBank Clubkascampagne op Walcheren en Noord-Beveland. De voedselbank kreeg de meeste stemmen van de 40.960 die in de periode tussen 2 en 11 april zijn uit gebracht. De bank verdeelt 150.000 euro over 336 verenigingen en stichtin gen in het werkgebied. Dierenasiel Walcheren, Stichting Marathon Zeeland, Kinderboerderij Middel burg en Voetbalvereniging de Meeuwen, de winnaar van vorig jaar, volgen in de rangorde. De volledige uitslag staat vanaf maandag 16 april op www.rabo- bank.nl/wnb Iedere dag om 19.00 uur het PZC videojournaal www.pzc.nl 14 april, 10.00-12.00 uur, Goes 17, 18 en 19 april, 19.15-20,30 uur, Zierikzee 21 april, 10.00-12.00 uur. Middelburg Informatie: www.zeeuwsemuziekschool.nl GOES - Leerlingen van mytylschool De Sprienke in Goes stapten gistermor gen op de fiets voor een oefenrondje. Ze maakten samen met hun ouders en enkele meer ervaren toerfietsers alvast de spieren los voor een grote fietstocht die in het najaar plaatsvindt: van Goes naar Straatsburg en weer terug. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61