zeeland 123 Aantal klachten over discriminatie gedaald Gemeente betaalt mee aan onderzoek asbest Zoektocht kinderen in Stadhuismuseum East of the Sun in eetcafé 't Opstapje Schrijfster te gast bij Meerpaal en de Meie Serge Vogelenzang in Kruispunt TV Voorbereiding op Dag van de Dialoog Fancyfair Vrouwen van Nu in Punt 3 Ezeltjesproces bepalend voor jurisprudentie Kwestie van taal: pissen, plassen of urineren vrijdag 13 april 2012 Alles onder één dak Binnen- en buitenschilderwerk, glaszetten, behangen, kozijnen plaatsen Profiteer nu van de aantrekkelijke winterpremie Vraag vrijblijvend offerte bij APON Schildersbedrijf v.o.f. Tel. 01 1 1-417576 www.apon.nl MEEST CELEZEN 1. Raad twijfelt over parkeerplaatsen 2. Burgemeester sluit Pinky Renesse 3. Veel matches bij Beursvloer uw MENING Geef uw mening: De belofte van be houd dorpshuizen tot 2017 is een wassen neus. www.pzc.nl TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto ZIERIKZEE - De gemeente gaat het onderzoek naar asbest in scholen betalen. De gemeente is dat niet verplicht, maar omdat een gezon de omgeving voor kinderen en leerkrachten belangrijk is, tast de gemeente toch in de buidel. „Wij voelen ons ook verantwoordelijk", zegt wethouder Wim Stouten van onderwijs. „Een veilig gebouw is in ieders belang. Vanuit de landelijke overheid is de verplichting opgelegd om voor juli van dit jaar te inventariseren of er asbest in schoolgebouwen is ver werkt. Ook moet onderzocht zijn ZIERIKZEE In het Stadhuismuseum aan de Meelstraat in Zierikzee wordt mor gen een speurtocht voor kinderen gehouden. Tijdens de tocht door het museum gaan de kinderen aan de hand van een wedstrijdblad op zoek naar der tien figuren uit de Zierikzeese his torie, waaronder Job Baster, Johan Snep en Johanna van der Os. Goe de antwoorden vormen uiteinde lijk de oplossing van de zoektocht: een spreuk uit het museum. Het museum is morgen gratis toeganke lijk vanaf 11.00 uur. DEN OSSE Jazzgezelschap East of the Sun geeft morgen een concert in eetca fé 't Opstapje in Den Osse. East of the Sun speelt behalve eigen werk ook jazzstandards, waar zij zelf nieuwe arrangementen voor maak te. Zangeres Ingrid Boger geeft elke song een persoonlijke touch mee en zorgt samen met gitarist Peter Jongepier en contrabassist Jak van Waarde voor 'passie en magische momenten'. Het concert van East of the Sun in 't Opstapje begint om 20.30 uur. BRUINISSE Kinderboekenschrijfster Vivian den Hollander, bekend van onder meer de series Blauw-wit (voet bal), Supersticks (hockey) en Mane ge de Roskam (paardrijden), komt maandag 16 april naar Schou- wen-Duiveland. Om 11.00 verzorgt ze een lezing voor kinderen van OBS De Meerpaal, aansluitend luncht ze in de Bruse bibliotheek en daarna gaat de kinderboeken schrijfster naar MKL/ZMLK-school De Meie in Zierikzee. Daar ver zorgt ze om 13.15 uur een lezing. ZIERIKZEE Serge Vogelenzang uit Zierikzee is komende zondag te zien in een af levering van Kruispunt TV. Dit pro gramma volgt twee families van jonge mensen in coma, die verblij ven in woonzorgcentrum Nieuw Berkendael in Den Haag. Vogelen zang, gemeenteraadslid voor D66 op Schouwen-Duiveland, raakte 5 december betrokken bij een ern stig ongeval op de N59 en ligt sinds dien in coma. 'Wereld tussen hoop en vrees' wordt om 23.00 uur uitge zonden op Nederland 2 en dinsdag 17 april om 15.25 uur herhaald. ZIERIKZEE In het MFC in Zierikzee vindt maandag om 19.30 uur de startbij eenkomst plaats voor de tweede Dag van de Dialoog. Vorig jaar de den 150 mensen mee aan deze dag die is bedoeld om naar elkaar te luisteren, buurtontmoetingen te or ganiseren of de dialoog aan te gaan met mensen in de eigen omgeving. Mensen die mee willen doen aan de voorgesprekken, kunnen zich opgeven via de telefoon: 453444 of e-mail: info@schouwen-duiveland- indialoog.nl NIEUWERKERK De afdeling Duiveland van Vrou wen van Nu houdt donderdag 19 april een ledenavond annex fancy fair. Voor de pauze verzorgt de zanggroep van de afdeling een op treden. Na de pauze wordt een fan cy fair gehouden. Het is de bedoe ling dat de leden nieuwe, maar voor hen overbodige zaken inbren gen. Ook thuisbaksters en jam maaksters worden aangespoord. Er is ook een verloting. De bijeen komst vindt plaats in kerkcentrum Punt 3. Aanvang 19.30 uur. door Piet KBeennans ZIERIKZEE - In 2011 is door vier in woners van Schouwen-Duiveland geklaagd over discriminatie. Dat zijn twee klachten minder dan in 2010. Binnen Zeeland springen Goes (18 klachten) en Vlissingen (21 klachten) er uit. Noord-Beve land scoort met twee klachten het laagst van Zeeland. Dat blijkt uit cijfers van het anti discriminatiebureau. In één geval werd geklaagd over discriminatie vanwege ras. Een ander zei gedis crimineerd te zijn vanwege zijn of haar nationaliteit. Een derde zegt onheus behandeld te zijn vanwege het geslacht en de vierde zegt te zijn gediscrimineerd vanwege zijn of haar seksuele geaardheid. De dis criminatie zou hebben bestaan uit 'vijandige bejegening' dan wel ge weld of dreiging met geweld. Het aantal klachten in Zeeland is sterk gedaald: het ging van 191 naar 93. Daarvan waren er 21 af komstig uit Vlissingen, 18 uit Goes, 12 uit Terneuzen en 11 uit Middelburg. Onder meer in de on derwijswereld en bij toewijzing van huisvesting zou worden gedis crimineerd, maar ook politie en vreemdelingendienst worden ge noemd als organisaties die discri mineren. Uit cijfers van het Regionaal Discri minatie Overleg Zeeland blijkt dat relatief veel jongeren worden ge confronteerd met discriminatie. Jongeren zijn zelf ook vaker daders van discriminatie. Gijsbertse heeft vertrouwen dat er betere tijden aanbreken met onder meer de inzet van de 'bus op de markt'. Daarmee gaat hij jaarmarkten en braderieën af om onder het motto 'een vloek stoort', belangstellende bezoekers persoonlijk iets te kunnen vertel len over respectvol woordgebruik. De Bond weet zich in diverse re gio's gesteund door vrijwilligers. Zij zetten zich in voor verkoopac ties, het organiseren van bijeen komsten en het plaatsen van bor den langs wegen, op sportvelden of bij bedrijven. Smalende godslastering is straf baar volgens het nog steeds gel dende artikel 147 van het Wetboek van Strafrecht. De meest geruchtmakende zaak die in het kader van dit artikel werd gevoerd, was het zogenaam de 'Ezeltjesproces' in 1972 tegen schrijver Gerard Reve. Hij schreef hoe God zou terugkeren als een ezel waarmee hij geslachtsgemeen schap zou hebben. Reve ging vrijuit. In het arrest ging de Hoge Raad in op de parlementaire ge schiedenis van de wet. Een vereis te voor strafwaardigheid is dat de verdachte echt de bedoeling moet hebben gehad om te kwetsen. Volgens voorlichter Hans Alderlies- ten van de Bond tegen het vloe ken is specifiek dit 'Ezeltjesproces' bepalend geweest voor de jurispru dentie ten aanzien van 'smalende godslastering' is art. 147 tot een 'sla pend artikel' geworden. Taal heeft veel met gevoelens en persoonlijke perceptie te maken. Voorlichter Hans Al- derliesten van de Bond tegen het vloeken ging daar tijdens een bij eenkomst in Zierikzee nader op in met een voorbeeldles. Zo gaf hij een sprekend voorbeeld van de verschillen tussen het ge bruik van straattaal, algemeen be schaafd Nederlands en deftig woordgebruik: pissen, plassen, uri neren. Beelden en woorden wor den positief, neutraal of negatief ervaren. Ook daarvan gaf Alderlies- ten enkele voorbeelden. Hij toon de in dit verband een portret van Pins Willem Alexander, van Geert Wilders, enkele grote windturbi nes en van vrachtwagens met een lengte van meer dan 8 meter. Ook toonde hij een grafiek met woor den die als 'heel erg' en 'niet zo erg' worden ervaren. om welke soort asbest het gaat en in welke staat het materiaal ver keert. Schouwen-Duiveland heeft dertig scholen in het basis- en voortgezet onderwijs. Op alle scholen wordt geïnventariseerd of er sprake is van asbest. Daarvoor wordt door de gemeente een kleine 16.000 eu ro uitgetrokken. Hoewel de school besturen als juridisch eigenaar zelf verantwoordelijk zijn voor de ge zondheid van de- leerlingen, leer krachten of ouders heeft Stouten besloten mee te betalen na een overleg met de schoolbesturen. „Maar het vervolg moeten ze zelf betalen", zegt Stouten. In het nieuwe logo van de Bond tegen het vloeken is de bekende papegaai wel gehandhaafdmaar niet meer 'stil op éeïi stêlge' h1":.:; Mu is hei een vogel m beweging: De papegaai vliegt tegen de wind in. door Melita Lanting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59