Geen veiligheidsrand in haven Bru Bolussen bakken in Bru SCHOUWEN-DUIVELAND Vechten College acht aanbrengen van trappen om uit water te klimmen voldoende Bedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.ni Politiehond vindt Belg verstopt onder matras Beperkte schade door hagelbui almanak Jti VRIJDAG 13 april 2012 3 Bond tegen vloeken stoft imago af 22 door Meiita Lamtimg BRUINISSE - De vissershaven van Bruinisse is en blijft een werkha- ven. Daarom zijn hekken of obsta kels op de kade om de haven veili ger te maken niet aan de orde. Dat antwoordt het college van bur gemeester en wethouders op vra gen van Tom Soeters van de WD. Soeters wilde een veiligheidsvoor ziening op de kade om te voorko men dat auto's per ongeluk in het water rijden. Hij denkt dan aan een stoeprand of een buis zoals bij de Nieuwe Haven in Zierikzee. Vol gens Soeters is dat geen overbodi ge luxe omdat op de kade een wa terspor twinkel en een viswinkel staan en daar auto's parkeren. In het verleden is al eens een zeer ernstig ongeluk gebeurd met een auto die het water in rolde. Daar bij is een vrouw om het leven ge komen. Het college vindt dat een veilig heidsvoorziening de gebruikers van de haven te veel hindert in hun bezigheden. Het wijst er op dat er wel al maatregelen getroffen zijn, zoals trappen naar het water: „Voldoende mogelijkheden om uit het water te komen." Soeters is niet tevreden met het antwoord. Hij had vooral gevraagd om veiligheidsmaatregelen voor auto's en het college komt alleen met voorbeelden voor wandelaars. „Het ging mij om een rand. Ik weet ook wel dat daar geen wan delpromenade is." Soeters wil eerst met zijn fractie overleggen, maar is vast van plan het er niet bij te laten zitten. BRUINiSSE - De toeristen stonden nog niet in de rij, maar toch waren het Oudheidkundig en het Visserijmuseum in Bruinisse gisteren voor het eerst open. In de tuin van de Brusea konden belangstellenden versgebakken bolus sen proeven. Voor de bezoekers met iets meer lef en geduld werd het traditionele Schouwen-Duivelandse paasgerecht krukels met krentenbrood geserveerd. De twee mu seumpjes aan de Oudestraat in Bruinisse zijn vandaag en morgen (Museumweekend) ook nog geopend. Daarna sluiten ze weer tot aan de meivakantie van 1 tot en met 5 mei. De Brusea zijn sinds januari eigendom van de stichting Renesse, die de pandjes overnam van de gemeente. foto Ronald den Dekker AXEL - Een politiehond is in Axel een 28-jarige man uit het Bel gische Sint-Niklaas te slim af ge weest. De Belg was woensdagnacht een huis in Axel binnengedrongen, waar zijn ex-partner woont. Hij was kennelijk boos op haar en koelde zijn woede op het huis raad, waarop de bewoonster de po litie belde. Bij aankomst van de politie had de verdachte zich in het huis ver stopt. Een politiehond bracht uit komst. Deze vond de man tussen een matras en een lattenbodem. De Belg is meegenomen en inge sloten. NISSE - De korte, maar hevige ha gelbui in combinatie met een wer velwind rondom Nisse heeft giste- ren weinig schade toegebracht aan de fruitteeltbedrijven daar. Diverse fruittelers meldden gisteren nau welijks schade te hebben. „Het jon ge blad is wat beschadigd, maar de knop heeft niet geleden", aldus een teler. Tip? redactie@pzc.nl De hond is een graag geziene gast in het kantoor. Altijd vrolijk en blij. Het dier was alleen wel heel erg ge fixeerd op een van de vrouwelijke werknemers en dat zinde een ander niet. Hoe lief ze ook sprak, ze kreeg nauwelijks de aandacht van het dier. Tot ze besloot om zwaarder geschut in te zetten. Verse boterhammen, blokjes kaas, alles werd aangegrepen om het dier te paaien. En met succes, want de hond verlegde zijn affectie. Dus nu gooit de ander ook wat extra lekkers in de strijd en lijkt alles naar tevredenheid van ieder en de hond in het bijzonder te verlopen. Tot de vrij gezelle eigenaar ineens van zich liet horen. „Het is toch wel wat. Vechten de vrouwen om mijn hond in plaats van om mij."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57