13 Meubeihoofdstad vrijdag 13 april 2012 Mag je niet missen! *Most: het mini-designfesti val van de Engelse ontwer per Tom Dixon. Samen met de Amerikaanse topontwer per Yves Behar heeft Dixon zijn eigen wereld gecreëerd met ruim dertig presentaties. *Rossana Orlandi: in het ate lier van deze inmiddels be jaarde modekoningin is sinds 2002 één van de beste design presentaties te vinden. De ex positie van veelal gelimiteer de en unieke stukken is gesi tueerd rond een binnen plaats waar het aan het einde van de middag heerlijk borre len en eten is. Doen en laten Wie van plan is naar Milaan te gaan, doet er het beste aan snel te boeken. Door de enor me bezoekersaantallen tij dens de Salone del Mobile wordt soms wel vier keer meer voor een hotelkamer ge vraagd. Het westen en noord westen van het centrum zijn de beste plekken, hoge prijzen) de beursvloër verliet en in de stad een presentatie verzorgde. Daarmee kreeg het creatieve Milanese fabriekswijkje Zona Tortona een enorme impuls. Inmiddels hebben talrijke andere merken dit voorbeeld gevolgd. Zo hebben de Nederlandse mer ken Moooi en Linteloo er hun eigen showroom en zijn in het gebouw van Superstudio Piu, die jaarlijks het Temporary Museum for New Design inricht, bij zondere presentaties zien. En Cappellini zelf? Dat merk presenteert zich in Zo na Tortona nog steeds onder de naam Design Village. Als onderdeel van de Poltrona Frau-groep is Cappelli ni echter niet langer alleen. Cassina (meubelklassie- kers van onder anderen Rietveld en Le Corbusier) en Poltrona Frau (klassieke meubels) doen nu ook mee. Belangrijkste reden om te kijken: Cappellini heeft een naam hoog te houden op het gebied van talent- scouting en trends. Salone del Mobile, Milaan; van 17 tot en met 22 april 2012. Beurs open voor publiek: 21 en 22 april. Entree 20 euro per dag (voorverkoop; 23 euro aan de kassa). Meer info: www.cosmit.it/en kffid Reageren? wonen@wegener.nl Bijzondere presentaties in het gebouw van Superstudio Piu. Voor de thuisblijvers Het is niet voor iedereen weg gelegd naar Milaan te gaan. Maar gelukkig lukt het ook in Nederland kennis te ne men van het Italiaanse meu- belnieuws. Zo wordt op de Woonbeurs Amsterdam doorgaans veel aandacht gege ven aan de trends uit Milaan, pakken Nederlandse merken uit in de showrooms van hun dealers en zijn op inter net veel Milaan-nieuwtjes te vinden. Zie bijvoorbeeld: www.dezeen.com www.tuttobene.nl www.design.nl www.designcatalog.nl www.perscentrumwo- nen.nl De Salone del Mobile in Milaan, de meubelbeurs die dinsdag begint en elk jaar honderdduizenden bezoekers trekt, is dé graadmeter van de woonbranche. Wie in één klap op de hoogte wil zijn van de trends, kan niet zonder een bezoek aan de beurs. Maar waar moet je precies zijn? door Cor-Peter Pasma Rho, beursgebouw Milaan Het beursgebouw is de piekwaar het vijftig jaar gele den allemaal is begonnen. In de twintig hallen van dit complex zetten de merken hun beste beentje voor en presenteren ze hun nieuwe collecties voor het eerst aan het grote publiek. In één dag alle hallen bekijken, is ondoenlijk. Wie al leen 'de hipste trends' tot zich wil nemen, moet in ie der geval een bezoek brengen aan de twee designhal len waar merken als Moroso, Kartell, maar ook de Ne derlandse labels Arco en Montis te vinden zijn. Met name het Italiaanse Morsoso toont elk jaar nieuwe producten van 's werelds meest toonaangevende ont werpers. Wie dan nog tijd over heeft, doet er goed aan met het beursboekje in de hand gericht de eigen favoriete merken op te zoeken. Anders is het veel te veel. De laatste twintig jaar vinden overigens steeds meer beursactiviteiten in de stad plaats. Sommige bezoe kers gaan helemaal niet meer naar het beursgebouw. Zij beperken Zich tot de vaak wat creatievere presenta ties van de kleinere merken en beginnende ontwer pers die een stand op de beurs niet kunnen betalen. Design Village Cappellini was één van de eerste, grote meubelmer- ken die uit onvrede over de beschikbare ruimte (en Op de beursvloer van de Saloni del Mobile in Milaan presenteren veel grote internationale én Nederlandse meubelfabrikanten zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53