51 omringd door geweldige buren NIEUW iPi vrijdag 13 april 2012 Mariëlla geniet van een goed boek in het in de woonkamer gecreëerde lees-en televisiehoek je. Mariëlla Borm kan weer lachen nu ze haar droomhuis na drie jaar zoeken heeft gevonden. gingen tijdens een open-huizen-dag wonin gen bezichtigen. „Het huis aan de Kwakkel 25 in Zaamslag viel ons direct op. De ligging is erg mooi en het huis is prachtig. De bad kamer leek wel een Romeins badhuis, maar helaas was de woonkamer veel te klein." Het duo liet de moed niet zakken en zette de zoektocht voort op hun favoriete vervoer smiddel, de fiets. „Als we een huis op inter net hadden gezien, pakten we de fiets en re den we er langs." Op de vraag of je een woning wel goed kan beoordelen als je alleen de buitenkant kunt zien, geeft Mariëlla toe dat ze af en toe wel eens rond een huis liep om naar binnen te kijken. „Meestal ging dat goed, al ben ik wel een keer betrapt door een vrouw die opeens in de hal tevoorschijn kwam." Helaas bracht de huizenjacht op de fiets geen resultaat, al bezochten de twee nog wel een huis in Nieuw-Namen dat er langs de buitenkant schitterend uitzag. Mariëlla: „Toen we binnen gingen kijken, bleek dat er bijna in elke kamer wel iets op geknapt moest worden. Dat zagen we echt niet zitten." De tegenvaller in Nieuw-Namen zorgde er bijna voor dat ze de zoektocht wilde staken. „Ik wilde nog woningen bezichtigen tijdens de de open-huizen-route van oktober 2011, maar als dat ook zou mislukken, wilde ik echt een tijd geen huizen meer zien. Ik over woog op dat moment zelfs om helemaal te stoppen en ons oude rijtjeshuis maar op te knappen." Gelukkig hadden de twee afgelopen najaar wel geluk, want het laatste huis dat ze be zochten tijdens het warme oktoberweek end bleek een schot in de roos. „We zagen het huis om half twee en om twee uur was de open-huizen-dag afgelo pen. Toen we buiten stapten, wisten we di rect dat we het wilden. Gelukkig was onze oude woning snel verkocht en konden we in februari in Ons nieuwe huis trekken." De woning in Kloosterzande bevalt uitste kend: „We genieten van de ruimte en van de gezellige woonkamer waar we een televi- sie-en leeshoekje gecreëerd hebben. Verder hebben we het erg getroffen met onze bu ren. Toen we hier volop aan het klussen wa ren, zat de zwarte vuilnisbak vol. Wij wis ten nog niet wanneer die geleegd werd, dus hadden we die niet aan de straat gezet. Op een dag kwamen we hier en zagen we dat de bale leeg was. Stond ook weer netjes te rug op zijn plek! En toen het gesneeuwd had, moest ik de volgende dag in Klooster zande zijn. Ik nam de sneeuwschep mee, maar dat was niet nodig: de stoep was al schoongeveegd. Waar vind je nog zulke bu ren?" Verhuizen zit er volgens Mariëlla voorlopig dus absoluut niet in: „Alsjeblieft niet zeg, we willen hier echt oud worden." Mariëlla en Adri ontvingen veel kaartjes van vrienden, familie en kenissen nadat ze na drie jaar speuren eindelijk hun droomhuis hebben gevonden. Alle ideeën die Mariëlla bedenkt om haar nieuwe huis nog mooier te maken, schrijft ze direct op in een schriftje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51