Een gezellig huis 501 wonen vrijdag 13 april 2012 Informatieavond in Bergen op Zoom over bouwen en renoveren Volgende week presentatie van Rode Lijst Bedreigde Plaatsen in Nederland Wethouder Henk de Paepe van de gemeente Lansingerland krijgt op 19 april het eerste exemplaar van de Rode Lijst van bedreigde plaat sen in Nederland. Volgens de ma kers van Plaatsengids.nl ligt op het grondgebied van Lansingerland, één van de meest bedreigde plaatsen van Nederland: Kruisweg. Plaatsengids.nl is een website van plaatsen, gehuchten en buurtschap pen in Nederland met relevante in formatie over die plaatsen. Recente lijk zijn onder meer de streken Zuid-Limburg, Schouwen-Duiveland, Walcheren en Gooi en Vechtstreek gereed gekomen. Alle plaatsen in die gebieden zijn nu in tekst en beeld gedetailleerd beschreven. Het streven is om eind volgend jaar alle plaatsbeschrijvingen van heel Neder land ingevoerd te hebben. Bij hun werkzaamheden aan de site zijn de makers gestuit op een veel voud aan ontwikkelingen (onder meer industrialisatie) die vooral klei ne dorpen en buurtschappen in hun voortbestaan bedreigen. Geberit Monilith komt na design wc element nu met een design wastafel element aj Waa Eisenhowersingel 35, Kloosterzande tt) Bouwjaar: 1992 Woonoppervlak: 160 m2 Perceeloppervlak: 460 m2 Inhoud: 515 m3 Indeling: Vrijstaande woning met 5 slaapkamers, berging en carport in een rustige wijk. Bijzonderheden: De tuin is vol ledig omringd door groen en biedt veel privacy. Oorspronkelijke vraagprijs: 309.000 euro Laatste vraagprijs: 298.000 eu ro Gekocht voor: 270.000 k.k. Verkocht bij: Reham Vastgoed B.V. door Christel Tuin foto's Mark Neelemans Mariëlla Borm is maar wat blij dat ze na drie jaar zoeken, ein delijk een (t)huis gevonden heeft. „We woonden eerst in een rijtjeshuis in Hulst. Ik wilde graag wat landelijker wonen en vooral de rechthoekige woonkamer in ons oude huis vond ik erg storend; klein en ongezellig. Ik wilde meer ruimte beneden en een grotere keuken. Mijn vriend Adri en ik wilden ook wat verder van ons werk wo nen, omdat we erg graag naar het werk fiet sen. We gaan namelijk elk jaar vier weken op fietsvakantie en kunnen op die manier goed trainen. Je gaat nu eenmaal als je vlak bij je werk woont niet een halfuur eerder opstaan om nog een rondje door Hulst te fietsen." Drie jaar geleden begon de zoektocht naar een huis in een straal van zo'n vijftien kilo meter rond Hulst. „We hielden vooral inter net en de krantjes in de gaten. We zochten een vrijstaande of twee-onder-een-kapwo- ning. Een opknapwoning of een huis waar veel aan verbouwd moest worden wilden we niet, daar hadden we geen tijd voor en vooral geen zin in." Het duurde erg lang voor Mariëlla en Adri huizen gingen bezichtigen, pas in het voor jaar van 2010 namen ze een eerste stap. Ze flsegom 23, Niéuw-Namén „Dit huis stond te koop voor 289.000 euro. Aan de buiten kant ziet het er schitterend uit. Helaas bleek bij de bezichti ging dat er in elke ruimte van het huis wel wat opgeknapt moest worden. Dat wilde ik niet. Het is ondertussen ver kocht." Tijdens de nationale vakbeurs Buil ding Holland in de RAS te Amster dam wordt volgende week een on derzoek gepresenteerd naar de be staande Nederlandse woningvoor raad. In het onderzoek, dat voor het eerst is uitgevoerd, zijn ook de op lossingen en kosten voor het upgra den van deze woningen naar een ho ger energielabel uitgewerkt. Het rap port is interessant voor corporaties en onder meer toeleveranciers. Onderzoeksbureau Architat vertelt dat de afgelopen drie jaar is ge- Onderzoek naar Nederlandse woningvoorraad wordt openbaar tijdens vakbeurs in RAI werkt aan een uitgebreid onderzoek •naar de bestaande woningvoorraad. Aan de hand daarvan is een over zicht opgesteld van het aantal wo ningen, de types en de bouwperio de. Het gaat om vooroorlogse wo ningen (tot 1945). Woningen ge bouwd tussen 1946 en 1964, huizen gebouwd tussen 1965 en 1974 en woningen tussen 1975 en 1991. Deze woningen zijn vervolgens voor zien van energielabels. Onderzocht is wat er moet gebeuren om ze te upgraden. Kwakkel 25, laamslag „Dit is echt een prachtig huis, de vraagprijs was 255.000 eu ro, nu 249.500. De ligging is schitterend en het huis is ook helemaal af. Alleen is helaas de woonkamer voor ons veel te klein." Geberit heeft een een nieuw wastafelelement ontwikkeld, waaraan een kraan en een wastafel be vestigd kunnen worden. In het element zijn de aan- en afvoerleidingen en de sifon netjes wegge werkt. Twee jaar geleden was het Geberit Monolith wc ele ment al de trendsetter óp het ge bied van badkamerdesign en installa tiegemak. Het wc element is nu dus uitgebreid met de wastafel, voorzien van een innovatief en strak design en be kroond met een iF product design award 2012 en een red dot award voor product design 2012. De unit kan zonder hak en breekwerk bevestigd worden. Om de mogelijk heden van de wastafel ver der optimaal te benutten, biedt Geberit optionele la des en handdoekhouders aan de linker- en/of rech terzijde van het element. De lades zijn greeploos en gaan open zodra er licht op het aluminium frame ge drukt wordt. De optionele dubbele handdoekhouder is leverbaar in twee verschillende lengtes. Het wastafel element is vanaf juli verkrijgbaar bij de meeste sanitair showrooms of via de installateur. Imabo-LOGUS houdt don derdagavond 26 april een info-avond voor professio nals in de bouw. Vanaf 18 uur zijn belangstellenden welkom aan de Zeeland haven 7 in Bergen op Zoom. Volgens de EPC-norm moeten nieuwe woningen in 2020 volledig energieneutraal zijn ge bouwd. Vooral dak- en muurisolatie moeten worden verbeterd om de norm te halen. Ook vloe ren van ruim 1,4 miljoen oudere eengezinswonin gen zijn nog niet geïso leerd. Tijdens de avond worden materialen gedemon streerd waarmee efficiënt verbouwd en gerenoveerd kan worden. Ook laten specialisten zien hoe in een smalle spouw de hoogste isolatiewaarde kan worden bereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50