Snel thuis woi en|43 in achthoekig cadeautje door Joeri Wisse Na jaren van wonen op het water, hebben Ada en Rob van der Laan Bouma sinds enkele maanden vas te grond onder de voeten. Het schippersechtpaar heeft de Driemastzeil- schoener Amazone ingeruild voor een min stens even bijzonder onderkomen. Sinds de cember wonen Ada en Rob in een uit twee achthoeken bestaand woonhuis aan de rand van Zonnemaire. „Dit geweldige huis heb ben we als cadeautje gekregen bij de be drijfsruimte, waarvoor we het geheel eigen lijk hebben gekocht", vertelt Ada. Want hoewel ze niet meer op de Amazone in de Rotterdamse Waalhaven wonen, heeft het stel de scheepvaart allesbehalve vaarwel gezegd. Naast de Amazone bezitten de eige naren van Rederij Halfland nog vijf andere charterschepen. De bedrijfsgebouwen aan de Oostweg, tot voor kort in gebruik bij een aannemer, zijn volgens Rob uitstekend ge schikt als magazijn, kantoor en werkplaats. „Tot voor kort stonden al deze spullen in zeecontainers", zegt Rob terwijl hij tussen rekken met katrollen, touwen, verf en ande re scheepsbenodigdheden loopt. Een rondje door het bedrijfsgebouw leert dat Rob en Ada behalve een overvloed aan ruimte ook een stukje historie van Zonne maire hebben gekocht. „Het hart van het ge bouw is de oude dorpsschool van Zonne maire. De eerste steen uit 1882 is nog te zien." Hoewel het schooltje behoorlijk is ver bouwd, zijn nog overal authentieke details te zien: de hoge ramen, de garderobe, het fonteintje... „Een vriendin van ons is kunste nares en wil delen als atelier gaan gebrui ken", zegt Ada. Ook zijn er andere creatieve plannen voor de ruimten die niet meteen benut worden. „Misschien kunnen hier con certjes worden gegeven. In de etalage willen we kunstwerken zetten." Terug naar het al even bijzondere woon huis. „We hebben 4,5 jaar geleden besloten met het oog op de toekomst een gelijkvloer se woning te kopen", zegt Rob. We kwa men al snel uit op Schouwen-Duiveland. De lucht, de vriendelijkheid van de dorpjes, daar zijn we voor gevallen", vult Ada aan. Al in 2008 werden ze 'op slag verliefd' op hun huidige woning. De verkoop ketste toen ech ter af Rob: „Een voordeel is dat toen we het vorig jaar alsnog konden kopen, de prijs gunstiger was en de toenmalige eigenaar al veel had opgeknapt." Volgens Rob is het in alles te zien dat de vo rige eigenaar een aannemer was met liefde voor hout en geometrie. „Overal merk je dat het twee achthoeken zijn. Het huis is heerlijk licht, omdat de dakpunten van glas zijn." Veel ruimtes zijn met elkaar verbon den. „Die openheid, de hoogte van de ver trekken, dat zie je niet in gewone huizen", zegt Ada. Voor haar is de slaapkamer" de mooiste ruimte. „Vanuit bed heb je schitte rend uitzicht op de landerijen." De favoriete plek van Rob is de achthoekige ruimte die midden in het linkerdeel van het huis staat. „Hier heb ik mijn computer staan. Dit is het hart van de woonkamer." Omdat het echtpaar nog maar een paar maanden in het huis woont, moeten veel ruimtes nog een definitieve invulling krij gen. Ada: „We hebben een snelle slag ge maakt met de inrichting. Zo hebben we zit- zakken gekocht en staat er voorlopig een tuinset in de woonkamer. We wilden graag in één dag verhuizen, de tweede dag voel den we ons al thuis." In zekere zin is het echtpaar terug naar het 'thuis' van hun jeugd. Allebei groeiden ze op in plaatsjes on der de rook van Rotterdam. De dorpjes van toen zijn nu echter veranderd in drukke vol gebouwde stadswijken. „Het uitzicht dat we vroeger thuis hadden, hebben we nu hier weer. De ruimte, het uitzicht, de rust, daar zijn we voor gevallen." vrijdag 13 april 2012 Tips? Mail naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43