301 sport HlnkT SPOCRJTS Louwerse is vol vertrouwen Jacobs wil per se winnen Kampioensduel Arnemuiden Halve dwars door De Braakman Baancompetitie atletiek in Hulst Zeeuwse derby in eerste klasse ATB Zomercup start in Kruiningen Vrijburgloop over exact tien kilometer vrijdag 13 april 2012 Kijk voor «Se volledige agenda op www.pzc.nS/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl 'De cijfers liegen er niet om. We krijgen te makkelijk goals tegen en scoren veel te moeilijk' Roy Louwerse Philippine is zaterdag het decor van de eerste edi tie van de halve marathon dwars door De Braak man. De organisatie is in handen van de stich ting Trimlopen in Terneuzen. „Het past uitste kend in de aanloop naar de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen op zaterdag 12 mei. Het is een prima voorbereiding op de hele marathon", meent organisator Marlon Roels. De Halve dwars door De Braakman start zater dag bij de voetbalvelden van Philippine om 14.00 uur. Meer informatie is te vinden op de website www.trimlopenterneu- zen.webklik.nl. Op het sportpark Piet Vonck in Hulst wordt za terdag de eerste baanwedstrijd atletiek van het seizoen gehouden. Vanaf 10.30 uur is er de strijd om de Ir Knaap pupillencompetitie. Om 11.50 uur begint de VZA-baancompetitie met onder meer open Zeeuwse kampioenschap pen voor mannen/masters, jongens AB, vrou wen en meisjes AB op 200 meter, 400 meter, 1500 meter, hoogspringen en discuswerpen (al leen mannen). De meeste aandacht in de eerste klasse C gaat zondag uit naar Vlissingen en Goes. Beide ploe gen treffen elkaar op het sportpark aan de Iris laan (14.30 uur). Vlissingen heeft het zicht op de titel verloren, maar hoopt nog wel een periodeti- tel te kunnen pakken. Goes is al verzekerd van deelname aan de nacompetitie. De Bevelandse formatie won de eerste-periodetitel. De heen wedstrijd in Goes eindigde destijds in een 1-0-overwinning voor Vlissingen. Björn Langeveld maakt het enige doel punt. De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme heeft ook dit jaar de strijd om de ATB Zomercup op touw gezet. Maandag gaat deze reeks van vijf wedstrijden van start in Den Inkel nabij Kruinin gen. Er is ditmaal geen wedstrijd in Wolphaarts- dijk. In plaats daarvan wordt nu in Westkapelle gereden. Deze wedstrijd op zaterdag 8 septem ber vormt de finale. Voorts zijn er wedstrijden in Westenschouwen (7 mei), Vlissingen (11 juni) en Wemeldinge (20 augustus). De wedstrijden op maandagavond begin nen telkens om 18.00 uur en de finalewedstrijd om 12.00 uur. Veere mag dan drie wedstrijden voor het einde van de competi tie in de onderste regionen bi vakkeren, de Walcherse club blijft optimistisch. Middenvelder Roy Louwerse van Veere ziet de resterende duels met veel ver trouwen tegemoet. door Robin Hamelink VEERE - Voor Roy Louwerse van voetbalvereniging Veere zijn het spannende tijden. De 24-jarige speler vecht met zijn ploeg in de derde klasse A van het zaterdag voetbal tegen degradatie. Veere staat op de tiende plaats. „Tegen de topploegen behalen we goede resultaten, maar tegen onze directe concurrenten laten we het soms afweten", zegt de rechter middenvelder. „De laatste drie wedstrijden geven de burger moed, want we pakten een punt tegen VCK en AZW. Tegen voor malig koploper Heinkenszand wonnen we knap met 2-1. De cij fers liegen er niet om. We krijgen te makkelijk goals tegen en scoren veel te moeilijk." In de winterstop zijn er kleine aan passingen geweest bij Veere. Zo werd trainer Henk Willemse ver vangen door het duo Jan Vermeulen/Arie Pentury. Verder kwam routinier Edwin van Taten- hove terug om de achterhoede te versterken. „Persoonlijk vind ik niet dat het- aan Henk Willemse lag. Hij was misschien te aardig voor deze groep. Ik heb veel van hem ge- VLISSINGEN - Na afloop van diverse wedstrijden en loopjes is er bij de atleten nog al eens kritiek op de ge lopen afstand ten opzichte van de door de organisatie aangegeven af stand. Dat is de reden dat Dynamica op zaterdag 21 april de Vrijburgloop houdt over een juiste afstand van tien kilometer. Dit is mogelijk door op de Vrijburgbaan de start en finish zo te positioneren dat er exact tien kilometer gelopen wordt. De start op het de Vrijburgbaan is om 14.00 uur. Parkoers: atletiek baan, rechts naar Vrijburgpad, Jaco- ba van Beijerenweg, Vlissingse- straat, Ter Poorteweg, Middelburg sestraat, Groeneweg, Bergweg, Ab- eelseweg, Bunkerpad, Vrijburgpad, finish op de atletiekbaan. Meer ge gevens op www.dynami- ca-sport.nl leerd, maar er was niet echt een klik tussen Willemse en de spe lersgroep. We hadden een strenge re trainer nodig. Dit heeft de jon gens wel wakker geschud. Nu is er duidelijkheid. En met Edwin te rug in de verdediging is er een stukje rust in de ploeg gekomen. De laatste weken gaat het voetbal lend alweer veel beter", vindt Lou werse. Morgen wacht Veere de zware uit wedstrijd bij Oostkapelle. De heenwedstrijd werd een show van Arjan Pattenier, hij scoorde toen driemaal. „Dat gaat een zware wedstrijd worden, maar ik heb er alle ver trouwen in. Het gaat een open wedstrijd worden. Een punt zou mooi zijn, maar ik ga toch voor een kleine overwinning. Dan kan ik mijn neven Frank Dekker en Huib Bimmel die bij Oostkapelle spelen daar lang aan helpen herin neren", zegt hij met een glimlach. Naast voetballen is Louwerse ac tief binnen zijn voetbalvereniging. „Sinds dit seizoen train ik de Cl. Daarvoor floot ilc veel wedstrijden bij de jeugd. Geregeld organiseer ik samen met vijf andere trainers op vrijdagavond een techniektrai ning voor de jeugd. Ik vind het leuk om iets terug te geven aan de club waar ik ben opgegroeid. Veere is een club waar iedereen el kaar kent. De sfeer is uitstekend. Ik zie ook geen reden om weg te gaan. Maar stel dat er een andere grote club komt, dan sta ik daar wel voor open", vertelt Louwerse. Louwerse studeert binnenkort af. Zijn studie commerciële econo mie aan de Hogeschool Zeeland heeft hij bijna afgerond. Een baan heeft de 24-jarige Veerenaar al. „Maandag begin ik bij Sloestaal in Vlissingen. Dat is een bedrijf dat handelt in metaal en bouwonder delen. Ik word eerst een half jaar ingewerkt. Daarna mag ik op ei gen benen staan. Als vertegen- door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor de 28-jarige Ri chard Jacobs was het invullen van de 22e PZC-Toto geen eenvoudige opgave. „Ik vond het heel moeilijk. Er zijn veel concurrenten die tegen elkaar spelen", verklaart de Nieuw- land-voetballer. Op zondag ontvangt Vlissingen in de eerste klasse Goes en Jacobs voorspelt in de Zeeuwse derby een Goese zege. „Ik heb lang getwijfeld, maar Vlissingen draait de laatste weken wat minder." Een stuk ver derop en een dag eerder speelt stadsgenoot GPC Vlissingen in de eerste klasse C in Ridderkerk bij Rijsoord. „Dat is een lastige uitwed strijd voor GPC. Rijsoord vecht nog voor de punten, dus ik voor spel een drie." In de vierde klasse B speelt koploper SKNWK tegen De Fendert, de nummer twee van de ranglijst. „Ik ken die klasse hele maal niet. Dat is een gok." Met Nieuwland speelt de gewezen aanvaller op eigen veld tegen Dom burg. Met nog drie duels te gaan staat Nieuwland negende en Dom burg staat met vier punten meer op de achtste plaats. „Wij moeten winnen. We hebben de drie pun ten nodig, want de willen de na- competitieduels ontlopen." Maandag wordt de uitslag van de Toto in de PZC gepubliceerd. Hoek - Kozakken Boys X Nivo Sparta - Kloetinge X Zaamslag - Roda Boys/Bomm. X Rijsoord - GPC Vlissingen X Yerseke - Nieuwdorp X Nieuwland - Domburg X De Fendert-SKNWK X Vlissingen - Goes X Brabantia - Terneuzen X Biervliet - Hontenisse X Rood Wit W - Luctor'88 X De tafeltennissers van Arnemuiden kunnen za terdag de titel grijpen in de tweede divisie. De Walcherse ploeg heeft in de wedstrijd tegen SAR aan vijf punten genoeg om de titel op te eisen. De ploeg promoveert dan naar de eerste divisie. Ook voor tegenstander SAR uit Kloosterzande is het een belangrijk duel. De Zeeuws-Vlaamse ploeg vergaat het veel minder dan Arnemuiden en strijdt tegen degradatie. De wedstrijd in de accommodatie aan de Korenbloemlaan 3 in Arnemui den begint om 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30