9 Berusting bij PSV na weer een tegenvaller Jan Wouters voelt zich in z'n hemd gezet Arjen Robben onder vuur na Duitse topper Nederland moet aan de bak in ZLM tour U 4§-#f M Ig vrijdag 13 april 2012 DOETINCHEM - De Graafschap heeft gisteravond de laatste plaats in de eredivisie overgedragen aan Excel sior. In eigen huis versloegen de Doetinchemmers het tegenvallen de FC Utrecht met 3-0. Het was de eerste zege sinds eind februari voor het elftal van trainer Richard Roelofsen. Excelsior verloor dins dag al van NEC. Utrecht-trainer Jan Wouters voel de zich door zijn spelers in zijn hemd gezet. „Ik ben zwaar teleur gesteld. Er was geen overtuiging, er waren geen ideeën en de wil om te winnen ontbrak. Dat terwijl er nog wel iets te halen viel dit sei zoen. Nu durf ik echt niet meer omhoog te kijken. De play-offs kunnen we uit ons hoofd zetten." De Graafschap drong Utrecht bij vlagen wat opportuun voetbal te rug. Dat leverde in de 22e minuut de 1-0 op, ietwat curieus tot stand gekomen. Een mislukte voorzet van Jan-Paul Saeijs belandde bo ven de grabbelende doelman Erik Cummins op de lat. De terugsprin gende bal kon door Rydell Poepon worden ingetikt. Na ruim een uur kwam De Graaf schap op 2-0. Michael de Leeuw kopte de bal met een boog over Cummins. De laatste keer dat De Graafschap in één duel twee keer scoorde was op 25 februari, uit bij Roda JC. In Kerkrade werd het 0-2. Dat was tevens de laatste zege voor De Graafschap. Na de hervatting drong FC Utrecht meer aan, maar veel moge lijkheden leverde dat niet op. De Graafschap kwam in de slotfase nogmaals tot scoren via De Leeuw. Vitesse deed wél goede zaken in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De ploeg uit Arnhem was in De Koel met 3-1 te sterk voor VW-Venlo. FC Den Haag was op eigen veld veel te sterk voor het steeds verder terugvallende FC Groningen: 3-0. De Graafschap-FC Utrecht 3-0. (1-0). 22. Poepon 1-0, 62. De Leeuw 2-0, 88. De Leeuw 3-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Geel: Van der Maarel, Kali (FC Utrecht). Aantal toeschouwers: 11.730. VW-Venlo-Vitesse 1-3 (0-2): 11. Biittner 0-1, 26. Bony 0-2, 52. Wild schut 1-2, 90+3 Hofs 1-3. Scheidsrech ter: Bossen. Geel: Holla, Timisela (VW), Annan, Hofs (Vitesse). Aantal toeschouwers: 7500. ADO Demi Haag-Groningen 3-0 (1-0). 38. Vicento 1-0, 59. Omeruo 2-0, 79. Smolarek 3-0. Scheidsrechter: Van Sig- hem. Geel: Toornstra, Vicento (ADO Den Haag), Bacuna, Kappelhof (FC Gro ningen). Aantal toeschouwers: 12.000. DORTMUND - De meest besproken voetballer van Duitsland was ook gisteren Arjen Robben. De aanval ler van Bayern München vervulde woensdag ongewild een negatieve hoofdrol in de topper die Borussia Dortmund een 1-0-zege en wel licht de titel opleverde. Bild-Zeitung gooide er gisteren een poll tegenaan. Robben was meteen nadat hij vijf minuten voor tijd een strafschop had ge mist, bejegend door Dort- mund-speler Neven Subotic, die Uit de laatste acht wedstrijden haalde PSV negen punten. Ajax verdiende er liefst vijftien meer. de Nederlander in woord en ge baar verweet een 'SChwalbe' te hebben gemaakt. „Dat heb ik hem even duidelijk ge maakt", verklaarde Subotic zijn ac tie. Robben bleef rustig, de Bildle- zers bleken niet eensgezind. On sportief vond de ene helft het ge drag van de Dortmund-speler. Het hoort bij het spel, meende de an dere helft. Robben miste in de Duitse topper ook nog enkele opgelegde kansen, waarvan één vlak voor tijd. Na de zoveelste tegenvaller van het seizoen lijkt berusting te hebben toegeslagen bij PSV. Na de 2-1-nederlaag bij RKC storm de het niet in de kleedkamer. Morgen moet PSV van AZ win nen om uitzicht te houden op de tweede plaats. döor Rik Elfrink EINDHOVEN - Het eerste waar je op een dag als woensdag naar op zoek bent, is natuurlijk het verhaal uit de PSV-kleedkamer in Waalwijk. Wat is er gezegd nar de verschrik kelijke zeperd tegen RKC? Door wie? Zijn er deuren ingeslagen, is er gevloekt, geslagen, misschien zelfs wel gehuild? Het viél volgens de betrokkenen nogal mee. De emoties waren min der hoog opgelopen dan na het kansloos verloren duel met Ajax. Werd twee weken geleden nog vol op getierd in de groep, gisteren overheerste het realisme op trai ningscomplex De Herdgang. Het dit seizoen bijna traditionele 'uit- huilgesprek' leverde weinig nieu we inzichten op. Het woord berus ting viel. Een aantal grote tenoren gaf niet thuis in Waalwijk, waar RKC de ploeg van Cocu een schrobbering gaf: 2-1. Aanvoerder Toivonen was moe, maar werd niet gewisseld. Wijnaldum speelde opnieuw niet goed, maar bleef staan. Misschien wel de enige die een voldoende haalde, was Jeremain Lens. De aan valler maakte in het begin een gre tige indruk, probeerde de ploeg bij de hand te nemen. Later zakte ook hij in het moeras waarin PSV in het Mandemakers Stadion wegzak te. „We geven het in de competitie telkens weg op het moment dat er iets in het zicht komt", zei de 24-ja- rige Amsterdammer. Mentale training om de druk weg te nemen, is er bij PSV niet. In de conservatieve voetbalwereld wordt vaak lacherig gedaan over coaches die de hersenen klaar kunnen ma ken voor een topprestatie. Vanuit de groep komen signalen dat de mentaliteit anders wordt op het moment dat de trainers zich har der zouden opstellen. Dat gebeur de niet vaak genoeg meer onder het bewind van Rutten en nu ook niet. Lens zei zelf niets over de gesprek ken in de kleedkamer, maar roerde volgens andere aanwezigen wel zijn mond. Hij en volgens ingewij den ook de reservekeeper (Sin- ouh) probeerden de groep bij zin nen te brengen. De PSV-jongelin- gen knikten, zijn de verpersoonlij king van de wisselvalligheid. Geen harde woorden, geen tegengas. Ze beaamden dat het de volgende keer beter moet. Cocu zelf was ook naar buiten toe niet hard in zijn oordeel. „Een af gang? Dat vind ik wel een heel zwaar woord", sprak hij na afloop van het drama tegen RKC. Toivo nen liet het binnen en buiten het veld afweten. Natuurlijk draait hij een heel behoorlijk seizoen bij PSV, de vraag rijst opnieuw of de club met hem wel de beste voor man heeft gekozen. „Ik ben heel erg teleurgesteld dat het zo is gelo pen. Ja, ook in mezelf We wilden echt, maar het lukt niet." Het patroon is duidelijk. PSV speelt steeds een paar aardige wed strijden, daarna volgt er een on waarschijnlijke terugval. Na de winterstop zijn de resultaten van de ploeg ronduit slecht. De laatste vier uitduels in de eredivisiè gin gen verloren, de laatste acht duels in de competitie leverden slechts negen punten op. Ajax won er acht op een rij en pakte dus vijf tien punten meer. „Als je ziet hoe zij nu spelen, denk ik niet dat ze het nog uit handen geven", consta teerde Toivonen gelaten. Tegen AZ zal het morgen anders en beter moeten. Het prettige aan wisselvallig zijn,- is dat na ëen slecht duel zomaar ineens goed kan worden gespeeld. Vijf duels op een rij winnen heeft PSV het hele seizoen in de compe titie nog niet gedaan. De kans dat de tweede plek wél wordt gehaald, lijkt dan ook klein. Die tweede plaats geeft recht op deelname aan de voorronde van de Champions League. „Het kan nog, we moeten het nu laten zien", sprak Toivonen zoals PSV'ers zo vaak dit seizoen spraken. Erik Pieters Het EK voetbal dreigt in gevaar te komen voor Erik Pieters. De verdediger van PSV blesseerde woensdag in de wedstrijd tegen RKC zijn rechtervoet. Hij verliet het RKC-stadion op krukken. In het ziekenhuis werd zijn voet gis teren in het gips gezet. Pas na het weekeinde is de ernst van de kwetsuur echt duidelijk. mê - m door Koen de Vries MIDDELBURG - De Nederlandse wielrenners moeten aan de bak in de ZLM tour. Na twee wedstrijden om de Nations Cup (voor renners tot 23 jaar) staat de nationale ploeg in het landenklassement op de achtste plaats, samen met Frank rijk. Vorig jaar legde Nederland be slag op de eindzege in de Nations Cup. In de eerste twee wedstrijden, de Ronde van Vlaanderen voor belof ten afgelopen zondag en La Cote Picarde afgelopen woensdag, reed slechts één Nederlander in de pun ten. Dat was Wouter Wippert, die in de Franse koers als vijfde over de streep kwam. De Ronde van Vlaanderen werd gewonnen door de Belg Kenneth Vanbilsen. Zijn landgenoot Sean de Bie werd tweede. In La Cote Pi carde kwam de Noor Vegard Br- een als eerste over de streep, de Luxemburger Bob Jungels wérd tweede. Vanbilsen, De Bie en Br- een staan ook op de startlij st van de ZLM tour, die zaterdag verre den wordt. Start en finish zijn in Goes. De start is om 12.30 uur op de Grote Markt, de finish om circa 16.50 uur uur in de Anthony Fok kerstraat. Verschillende teams kampen voor de start van de ZLM tour met pro blemen. Zo hebben de Denen te maken met een tekort aan materi aal, na de vele valpartijen van woensdag in La Cote Picarde. An dere ploegen hebben renners die door die valpartijen niet geheel fit zijn. De Nederlandse ploeg heeft één renner moeten vervangen. Jesper Asselman rijdt in plaats van Robin Wennekes. Inge Dekker verraste tijdens de Swim Cup met haar 54.43 op de 100 meter vrij. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28