Gelijke bijdrage WMO-vervoer De wethouder "Te vroeg om ons nu ai! zorgen te maken Werk aan Roosjesweg Domburg bijna afgerond Femeuzen moet mariniers lokken' 221 Waterschap Scheldestromen begint weer aan groot onderhoud wegen Wandeling www.avaelectro.nl vrijdag 13 april 2012 v- msmsmmi door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Gebruikers van collec tief WMO-vervoer in de gemeente Veere hoeven voorlopig geen extra bijdrage te betalen. De gemeente heeft de voorgenomen bezuinigin gen voorlopig teruggedraaid. Veere kondigde vorig jaar al aan te willen bezuinigen op het collectief vervoer en het aanvullend oude renvervoer, door onder meer een inkomensafhankelijke bijdrage in te voeren. Dat moest, met ingang van 2013, een structurele bespa ring van 25.00 euro leveren. Alle voorgenomen maatregelen zijn nu even van de baan. De ge meente volgt hiermee het advies van de WMO-raad en de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De verhoging van de leef tijdsgrens voor aanvullend oude renvervoer van zestig naar zeven tig jaar gaat dus ook niet door. De WMO-raad vindt dit 'te willekeu rig en in strijd met de leeftijds grens voor senioren'. De Centrale Raad van Beroep deed onlangs twee uitspraken waardoor het twijfelachtig is ge worden of een inkomensafhanke lijke bijdrage gevraagd mag wor den voor een collectieve regeling als het WMO-vervoer. Wethouder Chris Maas: „We blijven bij ons standpunt dat we een inkomensaf hankelijke bijdrage verantwoord vinden. Zeker als we alle voorzie ningen betaalbaar willen houden en willen handhaven op hetzelfde niveau. Maar gezien de uitspraken van de Centrale Raad van Beroep hebben we besloten alles voorlo pig bij het oude te laten. We vol gen de landelijke ontwikkelingen en mocht blijken dat zaken anders komen te liggen, dan zullen we daarop inspringen. We willen die bezuiniging van 25.000 euro wel halen. We zijn nu aan het kijken hoe we dat op een andere manier kunnen doen. Het is nog te vroeg om daar definitieve uitspraken over te doen. Middelburg en Vlis- singen gaan de extra bijdrage ook niet vragen. Misschien kunnen we door samen te werken ook nog wat besparen." Gebruikers van collectief vervoer betalen nu een wettelijke bijdrage van vijftig cent per zone en dat blijft gelijk. In Veere maken 648 mensen gebruik van collectief ver voer en 123 van ouderenvervoer. Met ingang van 1 juli wordt wel een inkomensafhankelijke bijdrage gevraagd voor woningaanpassin gen en hulpmiddelen, zoals een traplift of een scootmobiel. Voor rolstoelen geldt geen .eigen bijdra ge. De extra bijdrage voor huishou delijke hulp bestaat al langer in de gemeente. Aan die eigen bijdragen zit wel een maximum om stape ling van bijdragen te voorkomen. mmmssmmm door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De herinrichting van de Roosjesweg in Domburg is de de laatste fase ingegaan. De roton de is inmiddels klaar en voor ver keer geopend. Dat kan overigens nog niet door de Roosjesweg naar het centrum van Domburg, maar wordt omge leid via de Dr. J.G. Mezgerweg om dat er nog gewerkt wordt aan de Roosjesweg. Via de Traverse en Brouwerij weg is het centrum ook te bereiken. De werkzaamheden moeten op 27 april afgerond zijn. De totale kos ten van de herinrichting bedragen ruim vijf ton. Daar komen de kos ten voor de aanplant van groen, MIDDELBURG - Waterschap Schelde stromen begint maandag met het jaarlijkse groot onderhoud aan zijn wegen in heel Zeeland. Het waterschap wil een groot deel-van de werkzaamheden vóór de bouw vak afronden. In totaal wordt dit seizoen ongeveer tweehonderd ki lometer weg verbeterd. Vanwege de werkzaamheden moe ten wegen tijdelijk worden afgeslo ten. In sommige gevallen gaat het om enkele uren; andere wegen moeten enkele weken dicht. Als het nodig is, worden omleidings routes aangegeven. Jaarlijks inspecteert het water schap bijna 4.000 kilometer weg en voert daarna verhardings- onderzoeken uit op de wegen die voor onderhoud in aanmerking ko men. Aan de hand van de uitkom sten bepaalt het waterschap welke maatregelen nodig zijn. Dit kan va riëren van plaatselijke reparaties tot een nieuwe asfaltlaag en van nieuwe markering tot een comple te reconstructie. Op www.scheldestromen.nl/ onderhoudwegen staat een kaart met alle wegen waar de komende tijd gewerkt gaat worden. 'Extra leegstand zal ervoor zorgen dat de huren zullen dalen, of dat panden een andere bestemming krijgen. Winkels kunnen ateliers wordenof woonhuizen. Maar ook dat is een versterking van de stad.' Ondernemers maken zich zor gen over het groeiend aantal winkels in Middelburg dat de deuren sluit. Wethouder Johan Aalberts deelt die zorgen ten de le. „Leegstand biedt ook kansen. We moeten alleen zorgen dat je de leegstand niet ziet." door Maurits Sep Het vertrek van de Agrimarkt vindt hij spijtig. En dat er vier winkels leeg staan in de Geerepassage maakt het er niet beter op voor dat deel van de Middelburgse bin nenstad. Maar zorgen maakt wet houder Johan Aalberts zich nog niet. „Daarvoor is het echt nog te vroeg. De leegstand is daar nog vrij recent. Bovendien zijn er ge noeg andere supermarkten. En het gaat ook nog maar om een klein gedeelte van de binnenstad." Voor het grote gat dat de Agri markt achterlaat, moeten andere winkeliers gevonden kunnen wor den, is zijn overtuiging. „Dat pand staat op de beste parkeergarage van de stad. Je bent dus verzekerd van potentiële klanten. Die moet je wel zien binnen te halen. Maar de plek is en blijft lucratief" De Geerepassage, waar parkeer ders in de Geerekelder meteen bij uitkomen, staat half leeg. Daar kijkt de wethouder vooral naar de verhuurder. „De passage heeft nog de uitstraling van de jaren tachtig. Ik denk dat je daar veel kunt doen met eenvoudige investeringen." Het exacte cijfer over de leegstand in de binnenstad heeft hij niet, maar in heel de gemeente, inclu sief wijken en dorpen, staat zeven procent leeg, zegt hij. „Vergeleken met andere steden van onze om vang is dat weinig." Is de omvang van de leegstand geen bron van zorg, de gevolgen zijn dat wel. „We moeten ervoor zorgen dat de aanblik niet. verrom- melt. We moeten zorgen dat je de leegstand niet ziet. Bijvoorbeeld door er etalages in te maken." Mede daarover wil de wethouder in gesprek met de ondernemers. „We zijn bezig met het vormen van een platform. Rond de zomer gaan we samen aan tafel om te pra ten over een toekomstvisie. Op de korte termijn willen we in 2015 de titel Beste Binnenstad halen. Daar is onze citymarketeer mee bezig. verlichting en bewegwijzering nog bij. De gemeente schat dat bedrag in op zo'n 55.000 euro. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan het plateau Juf frouw van de Putteplein tot en met de kruising Roosjesweg, Sin gel en Schuitvlotstraat. Dat verkeersplateau werd eind vo rig jaar aangelegd om de leerlingen van de nieuwe obs De Golfslag een veiliger oversteek te bieden over de drukke weg. Door de ro tonde wordt de snelheid v2n het verkeer vanuit Aagtekerke afge remd. De Roosjesweg wordt 30-ki- lometergebied. Het fietspad krijgt meer het karakter van een voet pad, maar mag nog wel door fiet sers gebruikt worden. Ook tegenover Albert Heijn staan al geruime tijd drie winkelpanden leeg. Maar dat zou een secundair voor deel zijn. Het grote doel is om een visie te maken over hoe de binnen stad er in 2030 uit moet zien. Als gemeente hebben we die visie nog niet, en het geld ook nog niet. We gaan eerst praten." Aalberts wil de zorgen over de re cente ontwikkelingen in het Gee- regebied niet wegwuiven, maar die lange termijn is veel belangrij ker, benadrukt hij. Juist omdat hij verwacht dat Middelburg de ko mende jaren nog 'een behoorlijk bestand aan winkels' zal verliezen. Mede onder invloed van internet. „De markt verandert. Vroeger gin gen mensen winkelen om iets te kopen, hu doen ze dat om een leu ke middag te hebben. Die extra leegstand zal ervoor zorgen dat de huren zullen dalen, of dat panden een andere bestemming krijgen. Winkels kunnen ateliers worden, of woonhuizen. Maar ook dat is een versterking van de stad." Tegelijkertijd gaat de gemeen te op haar beurt door met investeren in het centrum. Aalberts wijst op de verbeteringen van het fietsbeleid en op het plan voor een overdekte versmarkt op Plein 1940. „Die kan ook de loop naar de Geere weer verbeteren." Het verwijt van ondernemers dat de gemeente met de Mortiere heeft gezorgd voor een leegloop van het centrum, verwerpt hij. „Er is in het centrum per saldo geen parkeerplek verdwenen, we inves teren nog steeds in de binnenstad en ook de winkels in het centrum mogen zeven dagen per week, 52 weken per jaar open zijn. Ik denk juist dat de Mortiere ervoor heeft gezorgd dat de terugloop in de bin nenstad kleiner is dan elders. Na tuurlijk kun je je euro maar één keer uitgeven, maar de Mortiere en de binnenstad zijn geen concur renten, ze vullen elkaar aan." VLISSINGEN - Marjolein Houben en Marjan Schot begeleiden van avond weer een meditatieve wan deling in Vlissingen. Deze begint om 19 uur bij de Kanovijver aan de Van Woelderenlaan. Kosten: 5 euro. Aanmelden: Houben (06- 28625349) of Schot (0118-476949). door Wout Bareman Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 17 77 TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten moeten inspe len op de mogelijke komst van de marinierskazerne naar Vlissingen. CDA-fractievoorzitter Henk Sierse- ma ziet kansen voor de regio. Hij wil van burgemeester en wet houders weten of die zijn mening delen en samen met Hulst en Sluis willen proberen een deel van de manschappen en hun gezin naar Zeeuws-Vlaanderen te lokken. „We ondersteunen deze positieve ontwikkeling voor Vlissingen en omgeving van harte, maar zien mogelijkheden voor de rest van de provincie, dus ook voor onze re gio." Siersema denkt dat een deel van de naar schatting 1900 gezin nen belangstelling zou hebben voor een huis in Zeeuws-Vlaande ren en vindt dat de drie gemeen ten én UwNieuweToekomst.nl daar op moeten inspelen. Terneu- zen kan, volgens de CDA'er, ook dienen als locatie voor oefeningen op en om het water. En verder denkt Siersema dat de 'bijna onvei ligste Veiligheidsregio van Neder land' kan profiteren van de komst van de defensietak naar Zeeland. Het raadslid denkt daarbij aan be paalde specialismen, die nu duur moeten worden ingekocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22