1,7 Delta en de wereld in de statenzaal 13 Russische Lukoil koopt tankstations in Limburg Vrouw iai top Philips MAAT BIJLEVEID Vorstschade in Zeeuws fruit valt mee Opleider Détaché heropent deuren Vodafone vergoedt EU-steun voor boeren PAKKEN vrijdag 13 april 2012 verliezen op biodiesel en zonne-energie 'Zonder subsidie is de ombouw van de kolencentrale naar volledige stook met biomassa niet haalbaar' Donja Odijk Frank Verhagen, algemeen directeur a.i. Delta procent van de klanten van Delta stapt jaarlijks over naar een ander energiebedrijf. Landelijk is dat 15 procent. KAPELLE De vorstschade in de Zeeuwse fruitteelt valt mee. Dat zegt voorzit ter Ad Slabbekoorn van de Kring Zeeland-Noordwest-Brabant van de Nederlandse Fruittelers Organi satie (NFO). Maximaal 10 procent van de knoppen is aangetast. Slab bekoorn onderstreept dat het om een schatting gaat. Het beeld wis selt per regio. Vergeleken bij ande re regio's zoals Flevoland is Zee land tot nu toe de dans ontspron gen. De perenoogst zal wel iets la ger uitvallen. Dat geldt nog meer voor de appeloogst, maar daarvan is de overvloedige oogst van afgelo pen jaar de hoofdoorzaak. „Dat heb je vaak na een rijke oogst." Volgens Slabbekoorn hebben de lo kale hagelbuien in de Zak van Zuid-Beveland geen schade in boomgaarden aangericht. EINDEWEGE Opleidingsbedrijf Détaché uit Ber gen op Zoom heeft gisteren de ves tiging op het industrieterrein Ein- dewege bij Goes heropend. Vol gens het bedrijf wordt de vestiging Eindewege de grootste private mbo-opleider in de proces- en aan verwante industrie. Tot nu toe voerde Détaché in Eindewege al leen logistieke opleidingen, bijvoor beeld voor heftruckchauffeur. Delta heeft zijn jaarcijfers op een mooi moment gepresenteerd. Een dag voor de hoorzitting die de Staten van Zeeland vandaag wij den aan de strategie van het ener giebedrijfwaarvan de provincie voor de helft eigenaar is. De tijd dat de tarieven van het Zeeuwse nutsbedrijf onder de kroonluchters van de statenzaal werden vastgesteld, is al lang voor bij, maar statenleden bekruipt toch regelmatig onwillekeurig de neiging aan de knoppen van het energiebedrijf te willen zitten. Del ta moet meer in duurzame ener gie, Delta moet in kernenergie, Delta moet zijn afvalpoot en zijn kabelactiviteiten afstoten, het aan deelhouderschap van waterbedrijf Evides (nu nog in handen van Del ta) moet rechtstreeks bij de provin cie en de gemeenten worden on dergebracht. Zo heb je als bedrijf met publieke aandeelhouders nog al veel te moeten. Delta-directeur a.i. Frank Verha gen maakte donderdag duidelijk dat het er in de wereld buiten de statenzaal toch wat anders aan toe gaat. Het bedrijf verkeert helemaal niet in een positie om te investe ren. De activiteiten in afval en het belang in Evides zijn hard nodig om de financiële positie van Delta te handhaven - en daarmee de mo gelijkheid de aandeelhouders divi dend te verstrekken. De directie van Delta en.de raad van commissarissen zijn bezig een strategie voor het bedrijf te ont wikkelen nu de nucleaire droom voorbij is. Natuurlijk past het daar bij welwillend te luisteren naar de wensen van de aandeelhouder. Maar het verschil tussen de wereld in de statenzaal en die erbuiten zal toch de doorslag moeten geven. VILVOORDE - De Russische olie maatschappij Lukoil stapt in de Ne derlandse tankstationmarkt met de overname van tientallen benzi nepompen van de Verolma Groep. Lukoil koopt 46 tankstations in Limburg van Verolma's dochteron derneming SmeetsGeelen, zo werd gisteren bekendgemaakt. Een bedrag voor de overname is niet bekendgemaakt. Lukoil is al actief in Nederland via een belang van 45 procent in de raffinaderij Zee land Refinery in Vlissingen. De overname van de pompstations ziet Lukoil als een uitvalsbasis voor verdere expansie in Neder land. De onderneming spreekt van 'een grote aantrekkingskracht van de Benelux als groeigebied'. RIJSWIJK Vodafone biedt al zijn klanten vier daigen gratis bellen en sms'en als compensatie voor de storing van vorige week, zo liet het bedrijf gis teren weten. Na een brand in een belangrijke netwerklocatie van Vodafone in Rotterdam vorige week waren er dagenlang grote problemen. Klan ten kunnen nu van 2 tot 5 mei de hele dag gratis bellen. BRUSSEL De EU hamert op directe financiële steun voor jonge landbouwers. Die steun aan boeren tot veertig jaar moet verplicht zijn in alle EU-lid- staten. De landen zouden tot 2 pro cent van hun Europese landbouw subsidies aan die boeren moeten uitkeren. Dat heeft Europees com missaris Ciolos (Landbouw) giste ren gezegd. mm a «smmsmmrntmmmm m mmmmmmmmsmmmmmmmsmmm informatie van het waterschap NIEUWE BURG 12, MIDDELBURG T (on 8) 6i 34 8i WWW. BIJLEVELD-MA EINDHOVEN - Deborah DiSanzo is de eerste vrouw die doordringt tot de top van Philips. De Amerikaan se wordt op mei de hoogste baas van Philips Healthcare, de grootste divisie van het concern. DiSanzo (52) geeft nu leiding aan het deel van Philips Healthcare dat zich met het monitoren van patiënten bezighoudt en goed is voor een kwart van de divisieomzet. De Amerikaanse laat zich in een filmpje van de Massachusetts School of Law - over vrouwen in de zakenwereld - kennen als een sterk leider. „Ik val in de categorie assertieve vrouwen, maar niet in de klasse die met de vuist op tafel slaat en hard roept." DiSanzo bestuurt Philips Healthca re straks vanuit Andover in de Ver enigde Staten. Ze volgt haar land genoot Steve Rusckowski op. Rusckowski wordt de baas van Quest Diagnostics. Tot nu toe was de hoogste vrouw bij Philips de Keniaanse Carole Wainaina, verantwoordelijk voor het personeelsbeleid. Vanaf 16 april tot en met 28 mei liggen drie verkeersbesluiten ter inzage op beide waterschapskan toren. Het gaat om het instellen van een snelheidslimiet op de Hondegemseweg op Walcheren en om verkeersmaatregelen op de Kraaijertsedijk op Zuid- Beveland en op het fietspad tussen Groede en Oostburg in Zeeuws-Vlaanderen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Deborah DiSanzo vfeterschspScheldest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13