Vlucht voor dreigende vloedgolf 81 buitenland ARUBA... one happy island! Duizenden bewoners rond Indische Oceaan snel weg uit kuststrook uit vrees voor tsunami TOP-accommodaties bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 I5cpm Duitsers bezorgd over miljoenen gratis korans Voetballend door bange uren WÊÊ. donderdag 12 april 2012 MMmmmwpmmmmMmmmmmmmmmmMmwwmimmmiHW Sfeervol resort omringd door tropische Luxe 4-sterren resort met vele faciliteiten tuinen en palmbomen. Nabij het strand. aan het bekende Palm Beach. Inclusive'. ArkeFly 5-sterren resort in het centrum van. Oranjestad met een privé-eiland. waarom zou je meer betalen diverse vertrekdata t/m oktober tot wel 250 p.p. in prijs verlaagd! maak kennis met Aruba 'One Happy Island'! Proef de Caribische sfeer en kom luieren op de witte zandstranden aan een azuurblauwe zee! PALM BEACH Divi Aruba Phoenix'*** Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-aruba Zie www.kras.nl/22298 Zie www.kras.nl/31176 Zie www.kras.nl/31367 Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voorde meéstactueleprijzen, ziewww.kras.nl Met in het hoofd de verwoesten de tsunami van 2004 was het schrikken voor bewoners van lan den rond de Indische Oceaan. Na een zeebeving gaven seismo logen aan dat een nieuwe vloed golf mogelijk was. Snel werd er geëvacueerd uit de kuststroken. JAKARTA - Een uitzonderlijk zware beving voor de kust van het Indo nesische eiland Sumatra heeft gis teren rond de middag (Nederland se tijd) geleid tot een tsuna- mi-alarm, dat voor de hele Indi sche Oceaan van kracht was. Dui zenden mensen schrokken en sloe gen op de vlucht. De beving werd ook in Thailand en India gevoeld. Ze had een kracht van tussen de 8,5 en 8,7 op de schaal van Richter. Het epicen trum lag volgens Indonesische en Amerikaanse seismologische instel lingen ruim 30 kilometer onder de zeebodem, circa 430 kilometer ten westen van het noordelijk deel van Sumatra. Ruim twee uur na de beving, die gevolgd werd door een zware na schok, waren er nog geen berich ten over doden, schade of een tsunami. De Indonesische presi dent Susilo Bambang Yudhoyono zei dat er geen onmiddellijk gevaar was voor een tsunami, maar dat het land behoedzaam moest blij ven. De beving deed immers terugden ken aan die van 2004, die een ver woestende tsunami tot gevolg had. Deze kostte 230.000 mensen het le ven. Het gevaar was nu echter vele malen kleiner door het soort aard beving, aldus deskundigen: de be ving was 'horizontaal', waardoor de zeebodem niet omhoog werd gestuwd. De verticale variant resul teert in verplaatsing van veel wa ter en daarmee in een tsunami. Niettemin leidden de beving en het tsunami-alarm tot veel chaos in Indonesië. Met de gevolgen van de tsunami van 2004 nog in het achterhoofd vluchtten duizenden mensen van de kust naar het bin BERLIJN - De politiek en een gehei me dienst in Duitsland hebben be zorgd gereageerd op het voorne men van salafisten om 25 miljoen gratis korans uit te delen. Zegslie den van bondskanselier Angela Merkels CDU/CSU repten gisteren over een 'agressieve actie' die ge stopt zou moeten worden. Het salafisme is een fundamejitalis- tische stroming. In Duitsland is het de snelst groeiende richting van de radicale islam. De veilig heidsdienst BFV vreest dat de ac tie een poging is meer jongeren te werven voor de radicale islam. Initiatiefnemer van de actie 'Lies!' (Lees!) is de van oorsprong Pales tijnse zakenman Ibrahim Abou Na- gie. Justitie in Keulen begon vorig jaar een onderzoek tegen hem om dat hij op internet had opgeroe pen tot geweld tegen mensen van een ander geloof. Inwoners van Atjeh uit kustgebieden zochten hun toevlucht gisteravond tot urenlang in de buitenlucht voordat ze weer huiswaarts durfden te gaan. nenland. De filevorming die als ge volg van de paniek ontstond, zorg de voor ongelukken. Het Rode Kruis stelde hulpposten in het land open, en Jakarta stuurde red dingswerkers naar Atjeh in het noorden van Sumatra om even tueel hulp te bieden. Toch reageerden velen na van de schrik bekomen te zijn rustig, vol gens medewerkers van het Rode Kruis. Ook in delen van Thailand, India en Maleisië weken bewoners snel uit naar hoger gelegen gebieden. Bezoekers van het onder westerse toeristen populaire Thaise vakan tieoord Phuket werden opgeroe pen het strand te verlaten. In Afri ka gaven sommige landen ook een tsunamiwaarschuwing, zoals Ke nia en Tanzania. De Indonesische overheid maakte geen melding van slachtoffers, ge wonden of materiële schade. Het Amerikaanse centrum dat de drei- COLOMBO - Een bekend Neder lands weeshuis in Sri Lanka werd gisteren tijdens de tsunamiwaar schuwing toevluchtsoord van onge veer 70 toeristen die vanaf de kust vluchtten naar hoger gelegen gebie den. Marja van Leeuwen, opricht ster van het weeshuis in het zui den van Sri Lanka: „Ze waren zo snel gevlucht, velen hadden alleen een tandenborstel bij zich." hoger gelegen gebieden. Zij verbleven foto Hotli Simanjuntak/EPA ging van tsunami's in de gaten houdt, trok later op dag de waar schuwing voor vloedgolven in voor landen rond de Indische Oceaan. Ook bij de 120 kinderen in het weeshuis zat de schrik er behoor lijk in. Het huis werd zeven jaar ge leden opgericht om slachtoffers van de tsunami van 2004 onderdak te bieden. „De kinderen waren na tuurlijk ontzettend bang. Op een gegeven moment gingen zij wel met de toeristen in de tuin met een bal spelen. Dat hielp, afleiding is de beste oplossing." Zware aardbeving Indonesië Banda Atjeh tl MALEISIË Epicentrum!;. SUMATRA INDISCHE OCEAAN Zware beving met een kracht van 8,5 tot 8,7 op de schaal van Richter, gevolgd door tsunami-alarm. infographic CRW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8