zeeland 21 Al 100 jaar 1 Big Pete hoofdact op tiende editie Peter Bee"se ',s van Bluesroute in Terneuzen onder de Brug nl topact Hollands Rommelmarkt en dikke hamter; race in Clinge De hoorspecialist donderdag 12 april 2012 Z PDS Guitars ©Opgericht in Schoondijke in 1994. Peter de Smet is luthier, hij bouwt en repareert gitaren op de am- bachteli|ke 'manier. Specialiteit van PDS is de akoesti sche flattop en archtop gitaar. Eenmansbedrijf. De Smet is de eni ge professionele gitaarbouwer in Zeeuws-Vlaanderen en zijn colle ga's zijn in Nederland op één hand te tellen. Het duurt gemiddeld 4 maanden voor het maken van een gitaar. De klank van de gitaar wordt gro tendeels bepaald door het model en de houtsoorten. Gitarist Dennis Huige van Racoon speelt op een gitaar van De Smet. Raymond, van het Gröenewoud en zijn band laten hun gitaren bij De Smet repareren. Het cliënteel van De Smet bestaat voor 95 procent uit Vlamingen. ©Momenteel wordt een film ge maakt over het bouwen van een gi taar door De Smet. wvvw.desmetguitars.ni CLINGE - Op het schoolplein van de Sint Bernardus basisschool in Clinge .wordt zaterdag 14 april een rommelmarkt gehouden. Kinde ren van de school bieden tweede hands spullen aan. Het team van de Sint Bernardusschool zorgt voor drankjes en een hapje. Alle kinderen die belangstelling hebben kunnen zich ook inschrij ven voor de Delta Dikke Bandénra- ce. Het is de eerste dikke bandenra ce van het seizoen. Het gaat er om op een parcours van 500 meter zo veel mogelijk rondjes te rijden. In schrijven vanaf 13.00 uur bij de school. De rommelmarkt en race duren van 13.00 tot 17.00 uur. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Mondharmonicaspe- ler Big Pete is de hoofdact op de tiende editie van de Bluesroute in Terneuzen. 'De 33-jarige smoel schuiver (in het dagelijks leven Pie- ter van der Pluijm) opent de route op vrijdag 20 april in Porgy 8c Bess. Big Pete mag zich tot de bluestop van de Benelux rekenen. Op 23-ja- rige leeftijd werd hij door de band leden van Lester Butler gevraagd een tribute-tournee te doen, als hommage aan deze overleden mondharpspeler. Daarna toerde Big Pete met The Backbones on der meer met Alex Schultz, Matt Schofield, Ian Siegal en Monster Mike Welch. Met de jonge honden van The Strikes zette hij menig tent op zijn kop en met zijn laatste project Men Of Considerable Taste leverde hij een cd (Look At The Ti me), die tot één van de beste roots- albums in Nederland mag worden gekwalificeerd. Big Pete toert nu door de Benelux om zijn solo-al bum Choice Cuts te promoten. Na zijn optreden barst in dertien kroegen en eetcafés het bluesge- weld los. The Chicago Hotrods spe len in Du Commerce pure Chfca- go-blues. De Roosendaalse forma tie Farstreet brengt in 't Bierwin keltje stevige bluesklassiekers. Bas Kleine 8c The Harmaniacs pom pen swingende blues café Ter Nose in. Het Gelderse Johnny Clark 8c The Outlaws zweert bij Texas-blues in 't Gerecht. The Sweet Lord Animals brengen bombastische bluesrock in De Pit, Herman Broek jr speelt een thuis wedstrijd in Wilhelmina. Ed 8c The Gators geven in De Kroeg het 17-jarige gitaartalent Arne Desmet alle ruimte, OD Rockin' Blues band speelt 'blues met ballen' in De Graanbeurs. In De Haan brengt Let's Buzz een ode aan The Paladins. Gino 8c The Bulldoze- band staat in De Markies, Sugar- boy 8c The Sinners in Sydney, The Spider 8c The Fly in De Tollebol en in Pays de Mer speelt Betty's Doghouse rock-'n-roll. Kaartver koop bij alle cafés en de VW en Echo Audio in Terneuzen. Big Pete. SAS VAN GENT - De Amsterdamse volkszanger Peter Beense is de topact op de derde editie van Hol lands onder de Brug op vrijdag 15 juni in Sas van Gent. Daags voor het rockfestival Rock Around The Bridge wordt het ter rein onder de brug omgetoverd tot een decor voor het ultieme Hol landse feestje. Beense stond al eer der in Sas van Gent op de plan ken. Dat was zo'n succes, dat hij het fes tival nu mag afsluiten. Verder op het programma staan Vinzzent (van de hit Dromendanshet duo Helemaal Hollands en René Karst. Sjakco de Braai en Wilfred zorgen voor Zeeuws- Vlaamse inbreng. Kaarten kosten 10 euro in de voor verkoop (onder meer via www.ratb.nl). De organisatie verwacht aanko mend weekend ook het program ma voor Rock Around The Bridge rond te hebben. Wilt u beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een vestiging bij u in de buurt. Zo krijgt u de beste hoorzorg én betaalt u nooit teveel. Bij Beter Horen is alleen het beste goed genoeg voor u. U krijgt altijd een persoonlijk hooradvies van onze StAr-gecertificeerde audiciens en een hooroplossing die echt bij u past. Bovendien garandeert Beter Horen altijd de laagste prijs op het gehele assortiment.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69