iSl zeeland Merel doet Wicked bij finale Kunstbende The Lane in Oostburg viert vijfjarig jubileum Jubileumboek Aanpak wateroverlast in Philippine almanak Deux cent cinq Petit Paris twee keer op toneel in IJzendijke donderdag 12 april 2012 De robijnen verjaardag van de ZOMA krijgt gezicht in een fotoreportage van meer dan 60enthousiaste amateurzangers, -zangeressen, -spelers en vrijwillige medewerkers. Die maakten de ZOMA tot een begrip in Zeeuws-Vlaanderen, stelt samensteller Peter de Lijser. Merel Beemster (vooraan in blauwe jurk) met zes van de zeven modellen met wie ze zondag de Kunstbende hoopt te winnen. foto Chris Platteeuw door Christel Tuin DE GRIETE Ze is al jaren gek op mode en ontwerpen. Op haar veer tiende besloot Merel Beemster uit De Griete er echt iets mee te doen door lessen te volgen bij het Mode café in Terneuzen. „Het naaien kreeg ik al snel onder de knie. In het begin deed ik bij voorbeeld een week over een T-shirtje, nu maak ik in een paar dagen een hele galajurk", aldus de nu zestienjarige scholiere van het Zeldenrust-Steelantcollege in Ter- neuzen. Geïnspireerd door een medecursis- te van het Modecafé besloot ze dit jaar haar kansen te wagen bij de Kunstbende, de landelijke wed strijd in kunst voor jongeren van dertien tot achttien jaar. Merel: „Het thema van dit jaar is 'vreemd'. Daarop besloot ik ont werpen te maken aan de hand van de musical Wicked. Ik ben hele maal gek van de musical en dan met name van de kostuums. Zo'n zeventig verschillende kostuums ken ik nu ondertussen wel uit mijn hoofd. In de muscial staat een meisje centraal dat groen is en daardoor vreemd wordt gevonden. Dit thema pastte dus prima bij de Kunstbende." Zeven vriendinnen van Merel fungeren als model. In totaal maakte de scholiere acht out fits, één model loopt dus twee keer. Zondag li maart was het zo ver: de regionale voorronde in het Temeuzense Scheldetheater. „De dagen ervoor sliep ik maar weinig, tot het laatste moment Heb ik pail- letjes zitten naaien." De vele uren voorbereiding en slapeloze nach ten zijn beloond,.want Merel won de regiofinale en doet aanstaande zondag mee aan de landelijke fina le in poppodium De Melkweg in Amsterdam. Hoe ze zich hierop voorbereid? „Ik ga een extra jurk maken en ook zelf juwelen ontwerpen als acces soires. Ik vind het heel erg span nend, maar ik doe gewoon mijn best en hoop natuurlijk te win nen." Winst of niet, Merel wil so wieso ontwerpster worden. „Ik heb nu de smaak te maken en wil er zeker in verder. Kostuums ma ken bij voorstellingen als Wicked is uiteindelijk mijn doel." PHILIPPINE - Maatregelen staan op stapel om de wateroverlast rond de Spuikom in Philippine aan te pakken. Gedacht wordt aan een koppeling tussen de Spuikomvij- ver en de watergang bij de Kasteel straat. Woensdag 18 april is hier een informatieavond over in De Kaaie in Philippine. De bijeen komst is van 19.00 tot 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Die goedlachse collega is meer van de fiets. Als het even kan, klimt ze op de diensfiets. In Zeeland is dat niet toereikend voor een verslagge ver. Tot voor kort was ze in het bezit van een paars Frans autootje, maar daar bleek ze tijdens de apk-keuring op leeg te lopen. Ze besloot tot een crisismaatregel: het Renaultje moest maar naar de sloop om plaats, te ma ken voor een Peugeot 205 voor de niet luttele aanschafprijs van 350 eu ro. „Hij heeft zelfs op afstand bedien- bare centrale deurvergrendeling." Haar enthousiasme was een dag la ter een stuk gedaald. „Hij springt steeds uitzijn drie." Een collega gaf raad: „Eerst planken in zijn twee en dan, allez hop, in zijn vijf. 't Is niet voor nikseen .deux centcinq/.' IJZENDIJKE - De IJzendijkse toneel vereniging Petit Paris geeft morgen en zaterdag uitvoeringen in het Jeugdgebouw aan de Koninginne straat. Het gezelschap brengt de komedie 'Een zonnige vakantie' op de plan ken. Het gaat over een gezin dat op vakantie gaat naar Tenerife, waar opeens allerlei oude vlam men van de man des huizes opdui ken. 'Een zonnige vakantie' is een stuk in vier bedrijven, geschreven door Jan der Sehoor. Kaarten kosten 5 euro en zijn te koop bij bakkerij Everaers in IJzendijke en slagerij Tresome in Schoondijke. OOSTBURG - Café Penny Lane en zaal The Lane in Oostburg vieren morgen, vrijdag, het vijfjarig jubi leum met een receptie voor geno digden en vanaf 19.00 uur een vrij toegankelijk concert door de Hei- neken Cover Band. „Het wordt vol le bak", verwacht Maaike de Guyte- naer die in 2007 met haar moeder Anita de Greve het uitgaansleven in Oostburg met de nieuwe horeca zaak een oppepper gaf. Als ondernemer weet je nooit van te voren of jouw idee aanslaat. Ani ta en Maaike wilden Oostburg ver rijken met een café met veel live muziek. Het concept bleek direct een schot in de roos. Maaike: „We zijn erin geslaagd zonder subsidie een naam op te bouwen. We heb ben blues-, metal-, rock- en co- verband-concerten. Een stichting zorgt voor de organisatie. Sommi ge bands, ook internationale, we ten ons zelfs spontaan te vinden. En vooral bluesoptredens trekken mensen van ver buiten de streek, tot uit Limburg." Niet bij elk concert is het hutje mutje in zaal The Lane, waarin plek is voor tweehonderd bezoe kers. 'Goed in het gehoor liggende' coverbands zijn het populairst, weet Maaike. Met de Heineken Co ver Band kan volgens haar het jubi leum dan ook niet stuk. Orfeus speelt - onderweg op zijn tocht naar Euridice - harp. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66