Voorzieningen staan veel te vaak leeg MT £jv ZEEUWS-VLAANDEREN Treurnis bij onthand Christusbeeld D66 Terneuzen: 'Niet uit te leggen' Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl Staking schoonmakers nadert einde Poging tot beroving Langs de Kreek Lekkerder zitten in Hof te Zandekerk Oplettende caissière doorziet wisseltruc DONDERDAG 12 april 2012 17 Echte Schoondijkse gitaarsound 20 door Harmen vami der Werf TERNEUZEN - Het is niet uit te leg gen dat dure gemeentelijke voor zieningen en gebouwen vaak maar een halve week worden gebruikt en de rest van de tijd leegstaan. Dat moet beter kunnen, vindt het Terneuzense D66-raadslid Charles ten Hengel. Ten Hengel dient daarover van avond in de gemeenteraad een mo tie in. Hij vindt dat het college van B en W een plan moet maken om voorzieningen en gebouwen doel matiger te gebruiken. Ten Hengel geeft in zijn motie alvast wat voor zetten. Volgens de D66'er is er geen enke le reden te verzinnen waarom een kunstgrasveld niet door hockeyers én voetballers bespeeld kan wor den. „Uiteraard niet tegelijkertijd", voegt hij als grapje toe. Kinderop vang kan naar zijn mening prima in het gebouw van de scouting. De muziekvereniging kan daar ook oe fenen en, stelt hij, 'waarom kan de bejaardensoos overdag niet terecht in het clubgebouw van de tennis vereniging?' Het gaat Ten Hengel niet alleen om het financiële voordeel. Het de- TERNEUZEN - De al bijna vijftien weken durende acties van schoon makers lijken het einde te nade ren. Struikelblok is lange tijd ge weest dat werkgevers vasthielden aan het niet betalen van de eerste twee ziektedagen. Ze zouden nu p»i T1 ik len van eikaars gebouwen is naar zijn idee ook goed voor de samen leving. Het brengt mensen dichter bij elkaar. Al realiseert hij zich dat dit wel een omslag in het denken vraagt. Het voorstel van het D66-raadslid komt niet uit de lucht vallen. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten hebben vorig jaar mét het insti tuut Scoop in Middelburg een on derzoek gedaan naar het voorzie ningenniveau in Zeeuws-Vlaande- ren. Dit gebeurde met oog op de verwachte daling van de Zeeuws- Vlaamse bevolking en wat er in het licht van die trend moet gebeu ren met voorzieningen als dorps- en buurthuizen en sportaccomma- daties. Uit het onderzoek kwam onder meer naar voren dat een efficiën ter gebruik van gebouwen een op lossing kan bieden voor het op peil houden van het voorzienin genniveau. Ten Hengel borduurt daar dus op voort. Hij nam eerder al een voorschot op zijn eigen voorstel. Hij stemde tegen finan ciële steun voor nieuwbouw voor de scouting Axel. Het gebouw zou naar zijn mening te weinig wor den gebruikt. bereid zijn in 2013 een proef te houden met het afschaffen van die regeling, aldus een bestuurder van FNV Bondgenoten. In Zeeuws- Vlaanderen is met name chemiebe drijf Dow getroffen door de sta king van personeel van ISS. TERNEUZEN - Het Christusbeeld in het Pastersbos in de Terneuzense binnenstad is opnieuw 'onthand', nog maar enkele weken nadat beeldend kunstenaar Luc Ing- hels de hand had teruggeplaatst. Vorig jaar oktober was het namelijk ook al raak. Het beeld stond toen net een maand terug op z'n oude plek, nadat het jaren was weg geweest. Terneuzenaar Douwe van der Meer stelde het weer be schikbaar, nadat hij het eerder van de ondergang had ge red. GroenLinks-raadslid en binnenstadbewoner Peter Clij- sen (foto) vindt het schandalig dat het Christusbeeld weer doelwit is geweest. „Ik ben niet christelijk. Het gaat mij om de cultuurhistorische waarde. Wie het ook doet, laten ze van dat beeld afblijven. Dit zijn geen gein tjes, zeker niet omdat herstel weer geld kost." Een mede-binnenstadbewoner loopt met zijn hond door het Pastersbos, ooit de tuin van het naastgelegen klooster. „Ik ben moslim, maar ik vind dit beeld ook prachtig", vertelt hij spontaan aan Clijsen. Een woord voerder van de gemeente Terneuzen laat overigens we ten dat er vermoedelijk geen sprake is geweest van ver nieling. De hand zou losgekomen zijn op de eerdere breuklijn. Beeldend kunstenaar Inghels heeft ook het idee dat 'het niet doelbewust is gebeurd'. „Mogelijk hebben mensen geprobeerd op het beeld te klimmen. Zo'n hand kan wel veertig kilo hebben, maar geen heel lichaamsge wicht." Inghels is in overleg met de gemeente Terneu zen over het terugplaatsen van de hand. Hij oppert het idee het beeld in het licht te zetten. Clijsen juicht dat toe. „Dat schrikt af." Inghels is vol vertrouwen. Hij roept in herinnering dat in de eerste jaren van de beeldenroute op de Schelde- boulevard vaak vernielingen zijn gepleegd en nu nauwe lijks meer. „Het is kennelijk niet leuk meer en mensen hebben de beeldenroute in hun hart gesloten." foto Mark Neelemans TERNEUZEN Drie jongens hebben dinsdagavond rond elf uur een 20-jarige fietser uit Terneuzen proberen te beroven in de straat Langs de Kreek. Dit mislukte, omdat de fietser zich met succes verweerde. Hij rende vervolgens naar een huis aan de Kortenaerlaan waar hij <de politie waarchuwde. De belagers zijn weg gelopen richting Michiel de Ruyter- singel en rotonde Alvarezlaan. KLOOSTERZANDE Bezoekers van de Hof te Zandekerk in Kloosterzande kunnen sinds gis teren heel wat lekkerder zitten. De houten banken zijn er voorzien van zit- en rugkussens, betaald uit het overschot van reünies van scho len in Kloosterzande in maart 2011. Voorzitter Robert Asselman van de dorpsraad en mede-initiator van de reünies Hermine Lernout-Marce- lis boden de kussens aan. HULST De caissière van een winkel aan het Stationsplein in Hulst heeft gis teren voorkomen dat zij het slacht offer werd van een wisseltruc. Een buitenlandse vrouw (35 a 40) kocht iets en gaf vijftig euro. Ze vond dat ze te weinig wisselgeld kreeg, waar op andere vrouwen erbij kwamen. De caissière zei de politie te bellen en weg waren ze. De truc is de laat ste tijd vaker uitgehaald in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65