'Wij maken als het ware een 2o zeelam Plan voor klimbaan in bos Schouwen Nog 3 dagen geldig! Senseo koffiepads Gillene scheergel of -SCllUim imm Queens pangafilets 500gram donderdag 12 april 2012 pp Geldig t/m zaterdag 14 april 2012 Voordeelpak —~,pi,wifr" •mtPrr" 48 stuks Bus 200-300 ml VOORDHIPAK VOOBDtHPAK voanmuPAK Zak 600 gram mmmmmmmmmmmwwmi De bestaande wijk Waterfront met links onderaan het uitbreidingsgebied. Linksboven is ook nog bedrijventerrein Noord te zien. Daar komt op termijn de wijk Vestetuin. Veel bedrijfspanden zijn daar al voor gesloopt. De woningen in de eerste fase gingen destijds als warme brood jes over de toonbank. Met de tweede fase van de wijk Water front in Tholen gaat het niet zo snel. Ontwikkelaar Rob Ligterin- gen maakt zich daar niet druk om. „We hebben geen haast." door Rob Paardekam De eerste fase van de wijk Waterfront omvat te ongeveer honderd woningen. Deel 2, waar mee de wijk rondom de Thoolse haven wordt afgerond, is daarmee vergeleken erg bescheiden. Er is ruimte voor ruim twintig huizen. De bouw van de eerste twee water villa's en de eerste twee twee-on- der-één-kapwoningen is inmid dels begonnen. „We hanteren het principe dat we pas bouwen als er een koper is", zegt ontwikkelaar Rob Ligteringen. De crisis is volgens hem goed voel baar. „Ik kan me nog herinneren dat het storm liep toen we de eer ste fase bouwden. Daar is nu geen sprake van. Ik vind dat overigens helemaal niet erg. Het dwingt ons tot nadenken. We moeten nieuwe paden bewandelen." Ondanks de crisis is het uitbrei dingswijkje volgens Ligteringen re latief gezien nog best populair. „Dat heeft te maken met de flexibi liteit die wij bieden", zegt hij. „We bouwen de woningen naar de wens van de kopers. We zeggen: hier is een stuk grond, laten we eens kijken wat we ermee kun nen. Wij maken als het ware een maatkostuum. Dat spreekt men sen aan." Dit maatwerk betekent dat de wa tervilla's en twee-onder-één-dak- woningen er straks niet allemaal hetzelfde uitzien, maar onderling kunnen verschillen. Het is overigens nog maar de vraag of er heel veel tweekappers komen. Het gaat in dit geval om woningen die meer dan drie ton kosten en een inhoud hebben van meer dan zeshonderd kubieke me ter. „Dat zijn enorme huizen", stelt de ontwikkelaar. „We merken dat deze dure tweekappers het nu niet zo goed doen." Om die reden overweegt Ligterin gen om een aantal twee-onder- één-kapwoningen te vervangen door andere woningtypes. Hij denkt daarbij aan twee specifieke door Joed Wisse WESTENSCHOUWEN - Voor sportie- velingen is er dit najaar een nieu we attractie bij op Schouwen-Dui- veland. De Zeeuwse Gasten is van plan om in samenwerking met Staats bosbeheer in de Boswachterij het Klimbos Westerschouwen te ope nen. Het Klimbos bestaat uit een serie van klimparcoursen hoog tussen de bomen. Voor zowel beginners als gevorderde klimmers worden banen aangelegd. Eigenaar André Kort van De Zeeuwse Gasten komt in mei met de definitieve plannen naar bui ten. „De gemeente Schouwen-Dui- veland, provincie Zeeland en Staatsbosbeheer zijn positief On langs hebben we de vergunningen aangevraagd. Als alles meezit, heb ben we eind juni groen licht", zegt Kort. De Zeeuwse Gasten is de nieuwe naam van Forest Hill Buitensport. Behalve het Klimbos Westerschou- I wen, gaat ook Watersport Brou- wersdam, dat gevestigd is nabij Be- achclub Perry's, verder onder de vlag van De Zeeuwse Gasten. Activiteiten die vanaf de Molen berg in Burgh-Haamstede worden verzorgd, zoals mountainbiken, gps-tochten en stepverhuur, vin den nog wel plaats onder de naam Forest Hill Buitensport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62