zeeland 119 Walk for the Roses Gat in centrum Middelburg na vertrek supermarkt Agrimarkt Hek ligt aan verkeerde kant van sloot Pleidooi andere invulling Stengeplein CU breekt lans voor strandpaviljoen Tweede editie Back to Basic in La Strada Vrouw gerold op station in Goes Uitbreiding camping Den Inkel is mogelijk CDA-raadslid wil pad onder Schapendijk Museum in Goes zoekt merklappen Automobilist bekneld na frontale botsing Big Pete hoofdact op Bluesroute donderdag 12 april 2012 zand. De tocht is zo genoemd om dat de opbrengst bestemd is voor KiKa en KWF Kankerbestrijding. Het zag er even naar uit dat vorig jaar de laatste editie was van de avondvierdaagse, maar een aantal dames uit Heinkenszand en omge ving heeft het evenement nieuw leven ingegeblazen. Het evenement is weliswaar vijf avonden, maar de deel nemers kunnen ook vier avonden meedoen of kunnen zelfs RILLAND - Het is een beetje de om gekeerde wereld, zo betoogt CDA-raadslid Jan Nagelkerke van de gemeente Reimerswaal. Langs de Hontestraat in Rilland is een sloot afgegraven, maar het hek is aan de kant van het weiland ge plaatst, niet aan de kant van de wo ningen. „Er spelen daar kinderen, het zit ook precies aan de achter kant van basisschool De Wiekslag in Rilland", zei hij tijdens de raads vergadering dinsdag. Ook andere raadsleden hebben de kwestie al eens aangekaart. Wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) beloofde er eens naar te kijken. Het is de vraag wie het hek heeft geplaatst en van wie de sloot is. kiezen voor één avond. Op maan dag is om 17.45 uur een herde- ningsbijeenkomst bij de Rietkraag. De deelnemers staan met herdenk- ballonnen stil bij de dierbaren die als gevolg van kanker of aan een andere oorzaak zijn overleden. Jo- pie Minnaard leest een gedicht voor en Vera de Koster, lid van de Goese Operettevereniging, zingt een lied. Er kan worden gekozen uit vijf, tien of vijftien kilometer. Alle deelnemers lopen op de laat- door Maurits Sep middelburg - Met het vertrek van de Agrimarkt krijgt het Geerege- bied in Middelburg opnieuw een forse klap. Onlangs sloten vier van de acht winkelpanden in de naast gelegen passage. Het iets verderop gelegen pand van Foto Verschuure staat al jaren leeg. Agrimarkt betrok in 2007 het pand boven de parkeerkelder Geere, waarin de Albert Heijn zat. „Mis schien hebben we het onderschat, maar er blijkt te weinig parkeer ruimte te zijn. Juist op dinsdag, donderdag en zaterdag, de dagen waarop onze vaste klanten ko ste avond over de 'Via Gladi Rosa' naar de Stenge om de medaille op te halen. Daarna volgt een feestelijke afslui ting met onder meer een optreden van Havenzanger Alwin. De toch ten beginnen iedere avond om 18.00 uur, behalve op vrijdag (vijf kilometer 19.00 uur). Inschrijven in de Stenge op vrijdag 13 april van 17.00 tot 18.00 uur of op de avonden zelf van 17.30 tot 18.30 uur. Op maandag 16 april is de inschrijving vanaf 17.00 uur. men", verklaart commercieel direc teur Wilfred van Elzakker het be sluit. Agrimarkt geeft klanten kor ting op het parlceergeld, maar ook dat hielp onvoldoende. De super markt heeft wel over de proble men met de gemeente gesproken, maar een oplossing was er niet. „Wij zijn het meest succesvol op plekken met een eigen parkeerter rein waar klanten gratis kunnen parkeren. Zoals in Vlissingen in Pa pegaaienburg, en in Goes", stelt Van Elzakker vast. „De vestiging in Vlissingen ging ook in 2007 open en heeft de doelstelling voor de omzet wel gehaald, die in Middel burg bleef steken op de helft. Aan HEINKENSZAND De dorpsraad van Heinkenszand pleit voor een facelift van het Sten geplein. Dit plein moet het hart van het dorp zijn, maar is dat niet echt, vindt voorzitter Jan Collig- non. „We willen een ontwerpwed strijd houden. In Rotterdam is dit ook gebeurd met als enige verschil dat onze gemeente daar nog niet achter staat Maar ja, drie dagen ker mis op een jaar is wellicht toch be langrijker dan een mooi plein." HANSWEERT Het zou toch mooi zijn als er bij Hans weert een strandpaviljoen zou kunnen verrijzen. Raadslid Andries Jumelet van de Christen unie in Reimerswaal zou het een opsteker voor het dorp vinden, zei hij dinsdagavond tijdens de raads vergadering. Bij het beeld Amos, op de kop van de Havendam, zou een perfecte plek zijn. Op de plek van de voormalige buitenhaven ontwikkelt zich nu spontaan een natuurgebiedje. GOES In café La Strada aan de Sint Jacob- straat in Goes wordt vanavond in samenwerking met Song Analytics de tweede editie van Back to Basic gehouden. Het concept is dat arties ten een uur lang volledig onver- sterkt optreden in een intieme set ting. Vanavond is het de beurt aan het Zeeuwse talent Saint Helena Dove die sferische songs maakt, van vrolijk naar droevig en van jaz zy tot Americana. Aanvang 21.00 uur, entree gratis. GOES Een 34-jarige vrouw uit Den Haag is woensdagmorgen bestolen van haar portemonnee. Dat gebeurde op het station in Goes. De vrouw had bij de kiosk iets gekocht en met haar pinpas betaald. Op het moment dat ze ergens anders nog iets wilde betalen bleek dat haar portemonnee, met pinpas en per soonlijke papieren, weg was. Bij controle bleek dat er al geld van haar rekening was afgeschreven. de formule en het assortiment lag het niet, want die zijn hetzelfde. De concurrentie is het probleem dus niet." Zeer recent is de knoop doorge hakt, zegt Van Elzakker. Dinsdaga vond is het personeel ingelicht. De zestien medewerkers in vaste dienst zullen zo veel mogelijk her plaatst worden bij de andere vesti gingen in vooral Vlissingen en Goes. Agrimarkt concentreert alle activiteiten op Walcheren nu in Vlissingen. De winkel in Middel burg is op zaterdag 2 juni voor het laatst open. Het is nog niet duide lijk wat de nieuwe invulling van het pand wordt. KRUININGEN Camping Den Inkel bij Kruiningen kan mogelijk uitbreiden naar het noorden toe. Dat zei wethouder Jaap Sinke (SGP, ruimtelijke orde ning) dinsdagavond tijdens de raadsvergadering over de structuur visie buitengebied. „Daarover zijn ook al gesprekken gaande", zei hij. Een nieuw recreatief gebied tussen het dorp Kruiningen en natuurge bied Den Inkel zal niet gaan. „Daar zijn we geen voorstander van." KRABBENDIJKE Onderlangs de Schapendijk bij Krabbendijke is ruimte om een schelpenpaadje aan te leggen voor wandelaars. Dat suggereerde CDA-raadslid Peter Koeman dins dag tijdens de raadsvergadering van Reimerswaal. Volgens hem is het met weinig middelen mogelijk om daar een wandelpaadje aan te leggen. „Er is daar ruimte genoeg voor." Wethouder Jaap Sinke be loofde de opmerking mee te ne men in het overleg met het college. GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes is op zoek naar merklap pen voor de zomertentoonstellïng Merklappen uit de kast II, die van 13 juli tot en met 15 augustus zal lo pen. Vorig jaar trok de merklappen- expositie liefst 15.000 bezoekers. Mensen die hun merklap dit jaar beschikbaar willen stellen, kunnen zich melden bij het museum. De merklap moet wel zijn ingelijst en voorzien zijn van glas en een op- hangsysteem. YERSEKE Een 31-jarige man uit Goes is gister middag rond 16.00 uur op de Mo lendijk in Yerseke frontaal met zijn auto een bestelauto gebotst nadat hij op de verkeerde weghelft te recht was gekomen. De Goesenaar raakte bekneld en moest door de brandweer uit zijn auto worden be vrijd. De bestuurder van de bestel bus, een 44-jarige man uit Yerseke, is door ambulancepersoneel onder zocht maar bleek ongedeerd. terneuzen - Mondharmonicaspe- ler Big Pete is de hoofdact op de tiende editie van de Bluesroute in Terneuzen. De 33-jarige smoel schuiver (in het dagelijks leven Pie- ter van der Pluijm) opent de route op vrijdag 20 april in Porgy Bess. Big Pete mag zich tot de bluestop van de Benelux rekenen. Op 23-ja- rige leeftijd werd hij door de band leden van Lester Butler gevraagd een tribute-toumee te doen, als hommage aan deze overleden mondharpspeler. Na zijn optreden barst in dertien kroegen en eetca fés het bluesgeweld los. Kaartver koop bij alle cafés en de VW en Echo Audio in Terneuzen. SHS foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61