Vijver bij het stadhuis gedempt Duizend rozen versieren de 18 College moet haast maken met MeerWaarde i en W: 'geen behoefte aan twitter-protocol' 'Te dure hobby' Vosse bestand neemt toe Dn Reimerswaai donderdag 12 april 2012 door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De vijver voor het gemeentehuis aan de Stenevate in Heinkenszand is leeggepompt en al deels gedempt. Dat is gedaan in verband met de renovatie van het gemeentehuis. Op de plek van de vijver komen de bouwketen en bouwmateria len. De vijver komt na de verbou wing niet meer terug. „Dat water is mooi maar een erg dure hobby", zei wethouder Conny Miermans dinsdagavond tijdens de jaarverga dering van de dorpsraad Heinkens zand. De renovatie van het gemeente huis start binnenkort. Er komt on der meer een nieuw dak en nieu we gevelbekleding om het gebouw weer een moderne uitstraling te geven. Tevens wordt een aantal in terne aanpassingen verricht. Een aantal afdelingen wordt tijde lijk ondergebracht in de voormali ge basisschool De Zandplaat in Ovezande. De leerlingen van deze school verhuizen vrijdag naar de nieuwe brede school in het dorp. De sloop van de oude school is vanwege de tijdelijke huisvesting van een aantal gemeentelijke dien sten even uitgesteld. De voormalige bodewoning bij het gemeentehuis in Heinkens zand wordt wellicht ook gesloopt, zei wethouder Miermans dinsdaga vond. Deze woning staat al een tijd leeg en wordt momenteel ge bruikt voor de opslag van dakpan nen. Als de woning tegen de vlakte gaat, ontstaat er ruimte voor een nieuwe ontsluiting van het par keerterrein bij supermarkt Emté. De huidige in- en uitgang van de Emté-parking is niet ideaal, zei de wethouder. De weg is vrij smal en loopt vanaf de supermarkt wat omhoog zodat het zicht op verkeer op de Steneva te slecht is. Duizend rozen en tweehonderd meter breiwerk. Dames van woonzorgcentrum Dijkstede in Heinkenszand en andere oude ren zijn al weken bezig met de versieringen voor de Heinkens- zandse avondvierdaagse Walk for the Roses. door Frank van Caotan De tafel in de woonkamer van één van de dames in Dijkstede ligt be zaaid met rozen, gemaakt van crê pepapier. De vingers van Riet Nieuwenhuijze, Martha van der Laan, Nelly Moison, ]o Braamse, Nelly Huissoon, Janna de Winter, Mien Malgo, Leny Minnaard, Tiny Groen, Coby van de Velde en Cor- ry Simonse vouwen vliegensvlug rozen van lappen crêpepapier. „Het is inderdaad een handigheid, maar ilt doe dit al veertig jaar. Veer tig jaar geleden maakte ik al versie ringen voor Koninginnedag", zegt Leny Minnaard. Rozen van plastic kan ook, maar dat is een stuk moeilijker te maken", beaamt Riet Nieuwenhuijse. „We hopen na tuurlijk wel op mooi weer tijdens de slotavond. Crêpepapier houdt niet van regen." Als het even mee zit, hangt een aantal dames ook zelf de versieringen op. De ro zen komen te hangen aan een zelf gebreid lint van tweehonderd me ter. Rozen worden ook gemaakt in zorgboerderij de Notenhoeve. De versieringen zijn voor 'Via Gla- di Rosa' waar alle deelnemers aan komen. De avondvierdaagse Walk for the Roses is van maandag 16 tot en met vrijdag 20 april in Heinkens- 'We hopen wel op mooi weer op de slotavond. Crepepapier houdt niet zo van regen.' door Lilian Dominicus WAARDE - De gemeenteraad van Reimerswaai steunt nog altijd het dorpsverbeteringsplan MeerWaar de in het dorp Waarde, maar dringt er bij het college van burge meester en wethouders op aan wel haast te maken. Als de bouw niet op tijd begint of af is, kan de gemeente niet meer rekenen op subsidies van onder meer de provincie en de ministe ries van Onderwijs en Welzijn. De subsidies vormen een belangrijk aandeel in het budget van 2,3 mil joen euro. „Wij zien ook wel dat er een krap tijdschema is", zei wet houder Jaap Sinke (SGP, ruimtelij ke ordening), die verantwoordelijk wethouder Hans de Kunder (CDA, dorpsraden) tijdens de raadsverga dering van dinsdag verving. Ook maakte de raad zich zorgen over het feit dat er nog geen onder nemer is gevonden die een super markt wil exploiteren. Sinke: „Pri mair is dit een taak van onze part ner, woningstichting R8cB, maar we denken wel mee. Overigens heb ik begrepen dat ze met enkele ondernemers in gesprek zijn." Naast een winkel omvat Meer Waarde onder meer appartemen ten, een peuterspeelzaal en ruimte voor de twee scholen. KRUININGEN - De vossenpopulatie neemt hand over hand toe in de gemeente Reimerswaai, consta teert SGP-raadslid Rinus Sinke. „Kwamen ze vroeger alleen nog voor in het uiterste oosten van on: ze gemeente, tegenwoordig komen ze al tot aan Krabbendijke", zei hij dinsdag tijdens de raadsvergade ring in Kruiningen. Hij hoopt dat het college van burgemeester en wethouders een rol van betekenis kan spelen in het tegengaan van overlast door de dieren. „Staatsbos beheer wil niet meewerken. Maar de vossen graven holen in de dij ken en onze burgers lijden schade aan hun dieren als de vossen op jacht gaan." door Theo Giele MIDDELBURG - Het Middelburgse college is niet van plan een 'Twit- ter-protocol' voor burgemeester en wethouders op te stellen. „Collegeleden hebben hun eigen (politieke) verantwoordelijkheid voor hun uitingen en het college is van mening dat die verantwoorde lijkheid niet met een protocol moet worden geregeld", antwoor den B en W op vragen van D66. Na het wegsturen van zijn partijge noot Piet Polderman als wethou der van Vlissingen twitterde PvdA-wethouder Albert de Vries: „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?" In een toelichting op deze tweet zei De Vries vervol gens dat 'politici van lokale par tijen de neiging hebben niet over de gemeentegrenzen te kijken'. Omdat de PvdA met de Lokale Par tij Middelburg in het college zit, vroeg D66 aan B en W of dit ook voor de LPM geldt. Het college gaat niet in op deze vraag. Volgens B en W gaat het hier om 'een per soonlijke opvatting van de heer De Vries. Het college heeft geen be hoefte hierover een standpunt in te nemen'. Dames van woonzorgcentrum Dijkstede in Heinkenszand en andere ouderen zijn al weken bezig met de versieringen voor de avondvierdaagse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60