binnenland 15 op basisschool Den Bosch i weekendcompany 55; PP fljViechielsen PW in Tweede Kamer wil hoorzitting over kazerne Passagiers gestrande Planci is niet in gevaar Kam peercentrum Easy -* 2 t/m 14 april Occasiondagen MS-13 Top vrouwenhuis op non-actief Entree Wellnessresort incl. overnachting! 160 beschikbaar! OP=OP www.weekendcompany.nllH] donderdag 12 april 2012 de Nederlandse Fruittelers Organisa tie (NFQ) gisteren, vooral bij peren maar ook bij ander fruit. De exacte oogstverwachtingen zijn pas tegen de zomer vast te stellen. Maar uit de dode bloemknoppen en inwendi ge bruinverkleuringen van de stam men blijkt al dat de oogst flink te genvalt.' foto William Hoogteyling tie in de Kruiskamp is nu heus niet anders dan pakweg een jaar geleden." Schouten en Timmers noemen het verhaal over de Bossche jeugd bende dat gisteren in weekblad Pa norama verscheen 'behoorlijk over dreven'. Van massaal geweld en bendevorming zou absoluut geen sprake zijn. Bij de politie zijn geen aangiftes binnéngekomen van slachtoffers van de Bossche jeugdbende. Hoe groot de groep daders precies is, kunnen gemeente, schooldirec tie en politie niet zeggen. Woord voerder Dion Luijten laat weten dat de politie 'signalen' heeft gekre gen van het geweld in de Kruis kamp. Het gaat om kinderen jon ger dan twaalf jaar. Voor meer uit leg verwijst de woordvoerder naar de gemeente. Wethouder Schouten roept samen met politie, school en welzijnsorga nisaties de ouders op om snel te reageren als ze merken dat kinde ren in de Kruiskamp op een ge welddadige manier met elkaar 'spe len'. „Verder ligt er een belangrijke taak bij de leerkrachten: die geven weer- baarheidslessen. Maar dat doen ze al tien jaar en dat heeft dus niks met deze incidenten te maken", al dus Schouten. *korting alleen geldig voor de kampeerwinkel en de tentenafdeling is.<xs& mee? L-;' Gildeweg 35, Vlissingen T 0118-44 0100 www.kampeercentrummech (ic Paasdag gesloten) door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De PW in de Tweede Kamer wil een hoorzitting over de verplaatsing van de marinierskazer ne van Doorn naar Vlissingen. Kamerlid Marcial Hernandez vraagt die vandaag aan. Hernan dez zegt 'niet principieel tegen de verhuizing te zijn'. „Maar waarom moet verplaatsing 60 miljoen euro meer kosten dan renovatie van de huidige kazerne? Nieuwbouw kost 192 miljoen, renovatie 130 miljoen. Ik kan uit de brief van defensiemi nister Hillen niet opmaken dat de verkoop van de kazerne in Doorn en het Logistiek Centrum Maar tensdijk 30 miljoen opbrengt. En hoe wordt de rest van het gat ge dicht? Er zijn te veel open ein den." Hij wijst erop dat 'projecten van het Rijk altijd duurder wor den'. „In het Catshuis wordt nu el ke cent omgedraaid. Het gaat hier wel om belastinggeld. Dit is te be langrijk om de minister op zijn blauwe ogen te geloven. Dit gaat me te gemakkelijk. Straks zetten ze de kazerne in een uithoek. Wat betekent dat voor de werving van mariniers? Ik wil het naadje van de kous weten. Uiterste zorgvuldig heid gaat boven een privé-project- je van Peijs en Hillen. Op basis van de brief van de minister zie ik het voor Zeeland niet positief in." Eerder gaven CDA, WD en D66 al tegenover deze krant aan kritisch te staan tegenover de verhuizing. De Kamer vindt dat die geen cent meer mag kosten dan renovatie. door Frank Balkenende MS-13 staat voor Mara Salvatrucha. De jeugdbende is in de jaren tach tig opgericht door jongeren uit El Salvador die in de achterstandswij ken van het Amerikaanse Los Ange les leefden. Al snel groeide de groep uit tot een zeer gewelddadi ge bende. Het inwijdingsritueel be staat uit een dertien seconden du rende aframmeling van een nieuw lid. Dat gebeurt door leden van de MS-13. In Midden-Amerika heeft de bende de meeste leden. Via inter net komen jongeren in contact met dit fenomeen. HILVERSUM - De directie van stich ting Opvangcentrum Het Gooi is gisteren op aandringen van de ge meente Hilversum op non-actief gesteld. In de opvang is sinds giste ren een crisisteam actief, bestaan de uit hulpverleners van andere vrouwenopvangcentra. Alles is erop gericht een veilige om geving te scheppen voor de overi ge bewoners. Het gaat om zes vrou wen en twaalf kinderen. Vorige week ontvluchtten vier vrouwen met vijf kinderen uit wat zij betite len als 'de Hilversumse hel'. De vrouwen, slachtoffers van mishan deling of seksueel geweld, voelen zich geïntimideerd en bedreigd door de top van de opvang, zegt contactpersoon Hetty van Ruler. SOUTH-GEORGIA - Het Nederlandse schip Plancius is gestrand ten noor den van Antarctica. Het ligt met motorpech in een baai van Zuid-Georgia, een Brits eiland in de zuidelijke Atlantische Oceaan. Er zijn een kleine 20 Nederlanders aan boord die bezig zijn met een toeristische expeditie voor vogel- spotters. Onder hen bevinden zich geen Zeeuwen, zegt directeur Michiel van Gessel eigenaar van Ocean Wide Expeditions in Vlis singen. Het internationale reisgezelschap bestaat uit 76 mensen. Volgens Van Gessel zijn ze niet in gevaar. Er zijn ook geen persoonlijke onge lukken gebeurd. Achterblijvers zijn op de hoogte gebracht van de stranding. Van Gessel: „Het schip ligt afgemeerd aan een kade. Men sen hebben vandaag zelfs enkele excursies gemaakt. Er is voldoende eten aan boord voor de komende tijd, de verwarming doet het en mensen kunnen ook gewoon douchen." Het schip kan echter niet op eigen kracht verder varen. Door een doorgebrande wikkel in een transformator, die nodig is voor de diesel-elektrische aandrij ving, kan de Plancius hooguit vier knopen varen. Dat is volgens Van Gessel te weinig voor een veilige tocht over de oceaan. Daarom zal een Argentijns passa giersschip de opvarenden ophalen. Naar verwachting is dat schip er over een week. De passagiers wor den naar de Argentijnse havenstad Mar del Plata gebracht, vlakbij de hoofdstad Buenos Aires van waar uit ze naar huis kunnen vliegen. Als de passagiers van boord zijn, zal een sleepboot de Plancius in ruim een week naar Zuid-Amerika brengen voor een reparatie in de Uruguayaanse hoofdstad Montevi deo. Het herstel zal enkele weken in beslag nemen. Vervolgens vaart de Plancius naar Nederland om zich gereed te maken voor een ex peditie naar Spitsbergen. 1 1 overnachting 1 x ontbijt 1 x entree Veluwse Bron Gratis parkeren Verblijf tot 31 juli 2012 Korting 30% I mm^ Hampshire Hotel-Landgoed Stakenborg 0% 10 2ö 30 - 4p 50 60 70 80 90 '00% Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur I za 10.00 uur - 16.00 uur zö, 12.00 -16.00 uur Prijs o.b.v. 2-persoonsbezetjing ênexck reservenngskosten 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige vooiwaarden op de website. Let op! AÏIeen op 12 april tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5