'Veel wapens onder bewoners azc Goes' zeeland21 Al 100 jaar CU breekt lans voor strandpaviljoen Stroomkabels van bouwterrein gestolen Politie presenteert resultaten Lokaal Criminaliteits- en Veiligheidsbeeld De hoorspecialist s donderdag 12 april 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto HANSWEERT Het zou toch mooi zijn als er bij Hansweert een strandpaviljoen zou kunnen verrijzen. Raadslid Andries Jumelet van de Chris ten-Unie zou het een opsteker voor het dorp vinden, zei hij dinsdag avond tijdens de raadsvergadering. Bij het beeld Amos, op de kop van de Havendam, zou een goede plek zijn. Op de plek van de voormalige buitenhaven ontwikkelt zich nu spontaan een natuurgebiedje. BRUINISSE Koperdieven hebben in de nacht van dinsdag op woensdag toegesla gen op een bouwterrein aan de Nij- verheidsweg in Bruinisse. Ze gingen er vandoor met twee dik ke krachtstroomkabels, elk met een waarde van enkele honderden euro's. Aan de kabels zaten verloopstek kers, waarvan de waarde bij de po litie Zeeland niet bekend is. door Luc Oggefi GOES - Het wapenbezit onder be woners van het asielzoekerscen trum (azc) in Goes is redelijk hoog. Ook maken zij zich met eni ge regelmaat schuldig aan diefstal len vanuit tuinen en tuinhuisjes. Het gaat vooral om messen, maar ook zijn wapens als werpsterren aangetroffen. Wat betreft de dief stallen zijn er al een aantal aanhou dingen verricht. Dat staat in het Lokaal Criminali teits- en Veiligheidsbeeld 2011 dat de politie heeft opgesteld voor de gemeente Goes. Het is de tweede keër dat er zo'n document is ge maakt, vorig jaar verscheen de eer ste 'wijkscan', zoals het Lokaal Cri minaliteits- en Veiligheidsbeeld ook wordt genoemd. Samen met het jaarwerkplan van de politie Goes vormt het een belangrijke on derlegger voor 'Goes Veilig', het nieuwe integraal veiligheidsbeleid van de gemeente voor de komen de twee jaar. Daarin staan speer punten benoemd die extra aan dacht zullen krijgen naar aanlei ding van de bevindingen van de politie. Die zijn voor een belang rijk deel gebaseerd op waarnemin gen van agenten in het veld en daarom is de rapportage volgens de politie subjectief. Het algemene beeld is dat Goes een relatief veili ge gemeente is. Ten opzichte van voorgaande jaren is er weinig ver anderd in de cijfers. De meeste pro blematiek doet zich voor op de vei- ligheidsvelden 'woon- en leefom geving' (geweld op straat, woning inbraak, voertuigcriminaliteit, drugs- en alcoholoverlast) en 'jeugd en veiligheid', al dan niet in combinatie met uitgaan. Wat betreft de coffeeshops heeft de politie de indruk dat het aantal Franse en Belgische drugstoeristen toeneemt. Toch is van overlast geen sprake. De korpscehef van de politie Goes en de officier van justitie zullen het jaarwerkplan vanavond toelich ten tijdens de raadscommissiever gadering. Tijdens die bijeenkomst in het stadskantoor (19.30) komt ook de nota Goes Veilig aan bod. Bij Beter Horen is alleen het beste goed genoeg voor u. U krijgt altijd een persoonlijk hooradvies van onze StAr-gecertificeerde audiciens en een hooroplossing die echt bij u past. Bovendien garandeert Beter Horen altijd de laagste prijs op het gehele assortiment. Zo krijgt u de beste hoorzorg én betaalt u nooit teveel. Wilt u beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een vestiging bij u in de buurt. Musiealgroep Papilion verrast met een tocht door musicalland. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij KIEK NOE Ontdek het verhaal achter oude klas- senfoto's van Schouwen-Duiveland: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl CULTUUR DICHTBIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57