2 o zeeland De Zelfplukkerij Fruitgaarden Koopman gaan nieuwe fase in B en W: 'geen behoefte aan Twitter-protocol' Dijk Goese Sas lijkt wel oorlogsgebied donderdag 12 april 2012 Experimentele jams - paar- denbloemenjam bramen Jamkeuken, kookworkshops, theeschenkerij, winkel en fruittuin waar je een met kruidnagel en kaneel, r J J kersen met lavendel en mis- eigen mandje aan fruit en bloemen kunt plukken en vanaf juni op maanda- pelpuree. gen schilder-en tekenles van kunstenaar en ROC-docent Peter Rosier, WILHELMINADORP - Graafmachines domineren het beeld bij het Goese Sas aan de Oosterschelde en heb ben de bij velen geliefde recreatiestek vakkundig omge ploegd. De werkzaamheden maken deel uit van de dijk versterkingen van bureau Zeeweringen. Het strandje is de komende zomer afgesloten vanwege het werk. De gemeente Goes is het niet eens met het plan om een drie meter brede geasfalteerde onderhoudsweg op de dijk tussen Kattendijke en Goese Sas aan te leggen, maar dat gebeurt toch. foto Ronald den Dekker door Theo Giele MIDDELBURG - Het Middelburgse college is niet van plan een 'Twit- ter-protocol' vóór burgemeester en wethouders op te stellen. „Collegeleden hebben hun eigen (politieke) verantwoordelijkheid voor hun uitingen en het college is van mening dat die verantwoorde lijkheid niet met een protocol moet worden geregeld", antwoor den B en W op vragen van D66. Na het wegsturen van zijn partijge noot Piet Polderman als wethou der van Vlissingen twitterde PvdA-wethouder Albert de Vries: „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?" In een toelichting op deze tweet zei De Vries vervol gens dat 'politici van lokale par tijen de neiging hebben niet over de gemeentegrenzen te kijken'. Omdat de PvdA met de Lokale Par tij Middelburg in het college zit, vroeg D66 aan B en W of dit ook voor de LPM geldt. Het college gaat niet in op deze vraag. Volgens B en W gaat het hier ora 'een per soonlijke opvatting van de heer De Vries. Het college heeft geen be hoefte hierover een standpunt in te nemen'. Nog acht weken tot de seizoens opening. Hanneke Koopman, on derneemster van De Zelfplukke rij in Colijnsplaat en De Druiven- gaerde in Wissenkerke maakte deze Pasen lange lijsten van din gen die haar te doen staan. No. 1: de nieuwe schuur afkrijgen. door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - De nieuwe, grote Zeeuwse schuur op de drie hecta ren fruitgaard aan de Molenweg wordt nu afgebouwd: ontwikke laar Chris Tettero van het bedrijf Iefes uit Kamperland installeert de proefopstelling van de op zon- ne-energie aangedreven stoomtur bine-generator met biokachel en houtvergasser die duurzaam, zelf voorzienend en C02-neutraal de fruitschuur van warmte, elektrici teit en warm water zal voorzien. De Zelfplukkerij is voor Tettero be halve klant ook voorbeeldproject voor zijn installatie, die ook water zou kunnen ontzilten. Achter de nieuwe schuur gaat hij in een con tainer - verfraaid met een Zeeuws potdekseljasje - de installatie ver der verfijnen. De schuur zelf is ook duurzaam en ecologisch verantwoord waar dat kan: houtskeletbouw in combi natie met zachte houtwol en plaat van zeer sterk verdichte houtve zels. De nieuwe, grote schuur wordt in gericht met een professionele keu ken waar Koopman kookwork shops gaat geven, fruit verwerkt in jams, purees en ijs en voor de thee- schenkerij en voor de winkel pro duceert. De onderneemster moet zich per dit jaar over twee bedrij ven verdelen: maandag en donder dag is ze in de Zelfplukkerij, woensdag in wijngaard De Drui- vengaerde in Wissenkerke die ze onlangs overnam van Niek en Li- dy Reijnen. Op dinsdag staat ze met een kraam op de Veerse markt. De tijd die haar rest is voor haar vier kin deren en de keuken. „Ik experi menteer graag met fruit en sma ken. Kersen en lavendel - zonder dat het zepig smaakt. Jam van paar- debloemetjes. Ik zoek nog naar een handige methode om het vruchtvlees van mispels van de dikke pitten te scheiden." Het resultaat is een lichtzoete, wijnrode puree met een knispertje die Onder de Toren in Baarland de ze winter aan gasten serveerde. De jam van de bloemblaadjes van de paardenbloem is honingzoet en doet denken aan vers hooi. Nieuw dit seizoen zijn de maan dagse schilder- en tekenlessen die de Goese kunstenaar en ROC-do cent Peter Rosier in de tuin geeft. Voor Hanneke Koopman is het nog niet genoeg. „Mijn ambities reiken verder dan dit", wijst ze om zich heen. „Ook voor de Druivengaerde. Die heeft een enorm potentieel. Maar ik wil dit seizoen eerst ervaren hoe alles loopt. Gasten zullen soms merken dat het ook voor mij nieuw is. Maar het gaat toch om hun vrije tijd? Dan is goede sfeer het belangrijkste." Hanneke Koopman - met de jongste telg van het divers gepluimde kip- penvolkje in de Zelfpluktuin - heeft nog grote ambities voor haar fruit gaarden. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56