Drukte op de beursvloer Ambassadeurs 19 Lunchconcert door studenten voor studenten Jeugd schaakt tegen talent Anne Haast Leven van damhert centraal in lezing Workshop spinnen in The Dutch Cottage Ruiterpaden op agenda dorpsraad Ledenvergadering patiëntenvereniging PKN de boer op voor rommelmarktspullen Museum in Goes zoekt merklappen Trammuseum centraal in lezing Vrouwen Nu Vossenbestand neemt toe in Reimerswaal donderdag 12 april 2012 Aan hét netwerkevenement van Schouwen-Duiveland ging aardig wat net werken vooraf. Beursvloer-ambassadeurs notaris Nini Soeters, wethouder Ad Verseput en bankier Rini Mathijssen maakten flink reclame. Met resultaat. Matches maken en elkaar ont moeten. Daar draait het om bij de Beursvloer Schouwen-Duive land. Het jaarlijks terugkerende evenement beleefde gisteren de vierde editie en dat leverde een drukte van belang op in het ge meentehuis. door Piet Kleemans Het is netwerken zoals netwerken bedoeld is. Informeel en ont spannen, maar wel effectief En, project leider Jeroen Portier weet het ze ker, hier blijft; het niet bij. Uit een match op de beursvloer ontstaan vaak blijvende contacten. De edi tie 2012 van de beursvloer was er wat hem betreft eentje om in te lijsten. „Er is echt heel actief genet- werkt en er zijn ook heel leuke matches gemaakt." Leonie van der Spaan en Christina Verkerke van Best Buddies - een organisatie die jonge mensen met een verstandelijke beperking kop- pelt aan leeftijdsgenoten - kunnen niet anders dan het volmondig be amen. Eén van de matches die zij maakten was een teamtrainings- dag bij golfbaan Molenberg in Burgh-Haamstede. Van der Spaan; „Wij zijn een non-profitorganisa- tie. We hebben 10 medewerkers in dienst en we hebben gewoon geen geld om eens een keertje iets extra's voor hen te doen. Daarom zijn we heel blij met deze match." Best Buddies scoorde nóg een match en wel met computerspecia list Van der Krieke computers uit Van van der Krieke computers gaat de ICT van Best Buddies doorlich ten. Een match tussen Robert van der Krieke en Leonie van der Spaan. foto Dirk-Jan Gjeltema Zierikzee. Die firma gaat de ICT van Best Buddies gratis doorlich ten. Dat Best Buddies wat dat be treft niet de enige was bleek uit de met talrijke wuppies (als teken van een match) gestoffeerde schou der van Robert van der Krieke. Hij maakte ook een match met belan- genbehartigingsorganisatie Onder ling Sterk voor het doorlichten van hun computersysteem. Een opmerkelijke match was er voor de Wereldvrouwen. Die gaan in ruil voor het verzorgen van lek kere hapjes een golf-clinic bij golf baan Molenberg volgen. Eveneens in ruil voor uitheemse hapjes scoorden de wereldvrouwen ook een gratis bezoek aan het Waters noodmuseum in Ouwerkerk. De Rederijkers, de nog piepjonge opvolger van Stichting Historische spelen, kwam ook niet voor niets naar de beursvloer. Woordvoerder Yvonne van der Velde: „Er komt een schrijver van kinderboeken die spelen in de middeleeuwen naar boekhandel De Vries. Wij zor gen dan dat er een aantal mensen in middeleeuws kostuum rond loopt. In ruil daarvoor mogen wij een lezing verzorgen over de Rede rijkers." De Rederijkers kwamen ook tot een match met Stichting View. „Die stichting maakt heel mooie historische filmtableaus en was op-zoek naar zeg maar 'model len'. Die kunnen wij leveren. In ruil daarvoor worden we vermeld op de titelrol en mogen we naar de première." De editie 2012 van de Beursvloer leverde 70 matches in anderhalf uur tijd. Wethouder Ad Verseput zorgde met een stevige slag op de gong voor opening én sluiting. Hij is al net zo enthousiast als Portier. „Ik ben echt hartstikke trots op de ze beursvloer. Ik denk dat het heel belangrijk is om elkaar te ontmoe ten. Persoonlijk contact is als Haar lemmerolie." ZIERIKZEE De 18-jarige Anne Haast uit het Bra bantse Dongen speelt zaterdagmid dag een simultaan-schaakpartij te gen dertig Schouwen-Duivelandse schoolkinderen. Dat gebeurt bij ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de Schaakvereniging Zierikzee. Haast is een van de sterkste vrou wen-schakers van Nederland. De partij begint om 14.00 uur in de re creatiezaal van De Veste aan de Manhuisstraat in Zierikzee. NOORDWELLE Het leven van het damhert in de Schouwse Westhoek staat centraal in een lezing tijdens de vergade ring, dinsdag 17 april, van de afde ling Burgh-Haamstede van de Vrou wen van Schouwen. De lezing wordt verzorgd door de heer Berre- voets. De vergadering van de vrou wenvereniging wordt gehouden in het dorpshuis van Noordwelle. Aanvang 14.00 uur. SEROOSKERKE Onder leiding van kunstenares Danielle Orelio wordt woensdag 18 april in The Dutch Cottage aan de Ridderweg in Serooskerke een workshop spinnen en een spintol maken gehouden. De tollen wor den gebakken bij en door Daniëlle en kunnen later worden opge haald. Deelnemers aan de work shop kunnen ook hangers, oorbel len of broches maken. De work shop begint om 13.30 uur. Aanmel den kan via: 0111-671593. RENESSE Ruiterpaden, verkeersveiligheid in en om het dorp en openbare orde en veiligheid. Dat en meer komt dinsdag 17 april aan de orde tijdens de vergadering van de dorpsraad van Renesse. Directeur Antoine de Ceuster van woningbouwvereni ging Zeeuwland vertelt over de toe komstplannen van Zeeuwland voor wat betreft woningbouw op Schouwen-Duiveland. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis van Renesse en be gint om 19.30 uur. NIEUWERKERK De afdeling Schouwen-Duiveland van de Nederlandse Patiënten Vere niging (NPV) houdt dinsdag 17 april de jaarlijkse ledenvergade ring. Deze wordt gehouden in het Steenzwaenshof in Nieuwerkerk. Lenet Verzijl van de gemeente Schouwen-Duiveland verzorgt een lezing met als onderwerp 'Ieder een kan met de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning te maken krij gen'. Aanvang 20.00 uur. KERKWERVE Vrijwilligers van PKN-Kërkwerve gaan zaterdag 14 april de boer op om spullen op te halen voor de tweejaarlijkse rommelmarkt. Er wordt in Kerkwerve tussen 9.00 en 11.00 uur huis-aan-huis ingeza meld. Wie niet in Kerkwerve woont, maar wel spullen heeft kan bellen met Piet Bij de Vaate (06-12992505). De rommelmarkt staat gepland voor 26 mei. GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes is op zoek naar merklap pen voor de zomertentoonstelling Merklappen uit de kast II, die van 13 juli tot en met 15 augustus zal lo pen. Vorig jaar trok de merklappen- expositie liefst 15.000 bezoekers. Mensen die hun merklap dit jaar beschikbaar willen stellen, kunnen zich melden bij het museum. De merklap moet wel zijn ingelijst en voorzien zijn van glas en een op- hangsysteem. BROUWERSHAVEN De afdeling Brouwershaven van de Vrouwen van Nu houdt woensdag 18 april de maandelijkse bijeen komst. Arie Boertje, vrijwilliger bij het RTM-trammuseum aan De Punt-West bij Ouddorp, houdt een lezing over het trammuseum. Ook wordt een film over de tram ver toond. Deze is beschikbaar gesteld klederdrachtgroep De Arke. Peter Vleugel toont een serie foto's. De bijeenkomst wordt gehouden in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven. Aanvang 20.00 uur. KRUININGEN - De vossenpopulatie neemt hand over hand toe in de gemeente Reimerswaal, consta teert SGP-raadslid Rinus Sinke. „Kwamen ze vroeger alleen nog voor in het uiterste oosten van on ze gemeente, tegenwoordig komen ze al tot aan Krabbendijke", zei hij dinsdag tijdens de raadsvergade ring. Hij hoopt dat het college van burgemeester en wethouders een rol van betekenis kan spelen in het tegengaan van overlast door de die ren. „Staatsbosbeheer wil niet mee werken. Maar de vossen graven ho len in de dijken en onze burgers lij den schade aan hun dieren als de vossen op jacht gaan." VLISSINGEN - Twee singer/song- writers, een drummer en een pia niste begeleidden de studenten op de Hogeschool Zeeland gisteren tij dens hun lunch. Het sloeg zo aan dat studenten vroegen om een we kelijkse herhaling. Dat zit er waarschijnlijk niet in, zegt de Duitse student Julian Al- ber, die het lunchconcert organi seerde met collega-studenten van International Business and Mana gement. Voor hun studie -richtten zij het bedrijfje Wrappster op. „Maar eens in de drie weken lukt misschien wel", suggereert hij. Het lunchconcert vond plaats tus sen 12.00 en 13.00 uur. Eerst be klom een zanger-gitarist het po dium, daarna een Franse studente die piano speelde. Zij speelde licht-klassieke muziek en kreeg la ter begeleiding van een drummer. Samen improviseerden ze erop los. Tot slot trad nog een 'beken de' zanger-gitarist op; Paolo San tos-, deelnemer aan Holland's Got Talent. Hoewel de studenten van Wrappster er amper reclame voor hadden gemaakt, zat het Atrium van de Hogeschool Zeeland toch voor driekwart vol, vertelt Alber. „En de mensen genoten er wel van. We hebben veel positieve reacties gekregen en we hebben verzoeken gekregen om het initia tief te herhalen." De muziek bracht studenten ook nader tot el kaar, merkte Alber. „Mensen spra ken nu met anderen met wie ze anders niet zouden spreken." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55