3 Een hemelse avond met Do en The Young Ones www.pzc.nl/uit podium podium, maar nu gereduceerd tot één seconde, de tel dat Acda en De Munnik zich in het oog van de or kaan bevinden en die de adem heel even inhoudt. „Die orkaan", vult De Munnik aan, „staat natuur lijk voor het leven. Voor alles wat op je afkomt en waar je maar mee te dealen hebt. We hebben onszelf verplaatst naar een weiland met koeien die ook de rust zelve zijn. Een zenmoment." Acda: „Want zelfs als de wereld vergaat, staan koeien nog gewoon in de wei van het graas te plukken." Hoe verbeeld je zoiets? Behalve door rondvliegend vee en puin, dat in die seconde als bevroren in de lucht hangt, moest er ook zo iets als een theatrale vorm worden verzonnen. Die is er: Acda en de Munnik spelen met hun terrein- schoenen; gevoerde jassen en bol hoedjes twee acteurs die auditie doen voor Vladimir en Estragon, de twee landlopers uit Becketts Wachten op Godot die maar wach ten op hun nooit opdagende mys terieuze afspraak. Ze voeren absur distische dialogen die zo uit Heren leed afkomstig lijken. Acda persifleert op hilarische wij ze het sinterklaaslied van Gordon ('de soundtrack,van de hel') en doet een uit de hand gelopen zwar- tepietenact. Allemaal, zeggen ze daar op het podium, uit tijdver drijf en dan kun je immers beter die tijd een beetje leuk verdrijven. De spullen die de storm her en der heeft neergekwakt, worden in ventief hergebruikt: de pianokruk van De Munnik is een pleepot, Ac da plukt uit de puinhopen eens een mondharmonica, een gitaar of een paar drumkwastjes waarmee hij de single Voetstuk staan sle pend begeleidt. In een verhoging achterop het podium geeft gitarist David MiddelhofFde liedjes volu me, ritme of tegenkleur. Het oorzakelijke verband tussen lied en voorafgaande scène is vaak dun, bewust dun. „Liedjes zijn bij ons nooit anekdotisch", zegt Acda. Dus laten ze zich moeilijk con creet inpassen. Dat geeft het thea terprogramma een geheel eigen smoel: het is veel meer dan een aangeklede cd. „We steken onze nek uit", zegt .Ac da. „Dit is niet zomaar een cabaret programma van liedje-sketch- je-liedje." De Munnik: „Je maakt een programma dat jezelf te gek vindt en iets toevoegt aan het thea teraanbod. Iets wat bij iedereen in de smaak valt, dat bestaat niet." Ac da: „Zolang het drie bejaarden zijn vind ik het niet erg. Die vermaak ik later wel in het bejaardenhuis." Acda en De Munnik, wo. 18 april in Scheldetheater in Terneuzen, do. 19 april in Stadsschouwburg Middelburg (uitv.). Aanvang: 20.00 uur. donderdag 12 april 2012 Danny Rook tijdens een eerder Young Ones Concert. door Rolf Bosboom Opnieuw weet het orkest The Young Ones een be kende naam naar Zeeuws-Vlaand eren te halen. Na onder anderen Edsilia Rombley, Trijntje Oosterhuis, Ben Cramer, Candy Dulfer en Jamai is zater dag zangeres Do te gast. Het the ma van de avondvullende show in Den Dullaert is Heaven, geïn spireerd door de grote hit van Do, tien jaar geleden. Presentator van het jaarlijkse Young Ones Concert is deze keer Danny Rook. Hij is een goede be kende van het orkest, want hij kwam al vaker op verzoek naar Hulst. Vijf jaar geleden was de laatste keer, herinnert hij zich. „Samen met Tony Neef Dat was een superleuke avond." De inmiddels 40-jarige Rook werd bekend als acteur en als pre sentator van diverse populaire te levisieprogramma's. De laatste ja ren is hij vooral als regisseur ach ter de schermen actief „Ik doe programma's zoals The Voice of Holland, Holland's Got Talent, Nick tegen Simon en nu, samen met Gordon, Hotter Than My Daughter." Hij is vereerd dat The Young Ones hem opnieuw hebben ge vraagd. „Zo'n avond vind ik echt het allerleukste om te doen." Rook heeft de concerten van The Young Ones als iets bijzonders er varen. „Dit is echt uniek. De kwa liteit van het orkest is hoog en het publiek is geweldig. Het is meteen feest. Het publiek doet volop met alles mee en hoeft ook niet op gang te komen. Aan het begin is iedereen er helemaal klaar voor." Vanwege het Heaven-thema is al les zaterdag in het wit en wanen bezoekers zich in de hemel. De muziekkeuze is er ook op afge stemd, met nummers zoals Stair way to heaven, Come fly with me en Starwars. Na de pauze geeft Do samen met The Young Ones een miniconcert, met eigen werk en diverse covers. Danny Rook zal op zijn eigen ma nier als gastheer fungeren. „Ik ga niet alles verklappen, maar we hebben enkele bijzondere dingen bedacht. Ik heb er dan ook super- veel zin in." Young Ones Concert, zaterdag in Den Dullaert in Hulst, 20.15 uur. Minitheater, 20.30 uur Nieuw-en St. Joosland Alex Roeka (duo-optreden met Peter van Oss) in voorstelling 'Zachtaardig Ver gooid'. Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Muziektheater ZOMA 'Het Hemelbed'. Ledeltheater, 20.00 uur Oost-Souburg Toneelvoorstelling 'Deze vrouw...is uw man', Toneelver. STEC. Zaal De Zwaan, 20.00 uur Oudelande Musicalclub Hint! brengt Romeo Julia. D'n Ostpit, 20.00 uur Rilland Dijkrock, met o.a. Vanderbuyst en De- lain. Grensweg, 12.00 uur Peter Faber in 'Faber speelt Fo'. Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Komedie 'Kantje Boord met o.a. Jon van Eerd. Scheldetheater, 20.00 uur Westerschelde Big Band met gast Bart Quartier. Porgy en Bess, 20.30 uur FQB-Night met Pacman, Albedo en Fun-Q-Bator. De Pit, 22.00 uur Tholen Betuwse Bovenstemgroep zingt bij Zeeuwse samenzang o.l.v. Dinant Struik. Oude Kerk, 19.00 uur Vlissingen Nationale herdenking 100 jaar Titanic met gelegenheidsstrijkorkest Titanic, shantykoor Het Veerse Scheeptuig en ma ritiem publicisten Cor Heijkoop en Dirk Musschoot. Sint Jacobskerk, 14.30 uur Inter Scaldis Pipes and Drums. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Concert Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen. Sporthal Baskensburg, 19.30 uur Wissenkerke Concert Champagne Charlie, Zeeuwse formatie met Amerikaanse muziek. Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag The Coda Light Sessies Part 4. Uitver kocht. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 15 APRIL Goes Première-weekend Jeugdtheaterschool Zeeland: 'Hotel het kloppend hart' (11.00 uur); 'Moordwijf (13.30 uur), 'De laatste dag' (15.30 uur) en 'Macbeth, Moordenaar' (17.30 uur). 't Beest Familievoorstelling 'AbrakOdabra de duivel in het doosje' (4+), De Mythe, 14.00 uur Groede Concert 'Solo' door Stef Bos. Grote Kerk, 20.00 uur Middelburg Muziekvoorstelling 'De Ministers met Zeekoorts'. 't Spiegeltheater, 14.30 uur Kinderconcert: Twitching Eye Trio 'Bui- tenstebinnen'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur Optreden Paris Dandies, met o.a. Dany Lademacher. Schuttershof, 17.00 uur Moya Brennan, 'The Voice of Clannad', verzorgt een concert met haar eigen band. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg De Beenhouwerij met 'Binnen zonder Kloppen', humoristisch percussie spekta kel. Ledeltheater, 20.30 uur- Oost-Souburg Kinderlunchvoorstelling: Pagetti met voorstelling 'let fiet waait weg' (2-7 jaar). Historische Kerk, 11.30 uur Terneuzen Eric Ineke JazzXpress met Deborah Brown. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Optreden duo Anita Ed. Atrium Ter Reede, 14.30 uur MAANDAG 16 APRIL Middelburg Muziektheatervoorstelling 'Made in Berlin'. Stadsschouwburg, 20.00 uur WOENSDAG 18 APRIL Middelburg 'Het Diner', humoristische thriller naar gelijknamige boek van Herman Koch. Stadsschouwburg, 20.00 uur Oostburg Stand-up comedian Roel C. Verburg met 'De Naam Zegt Het Al....'. Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Muzikaal cabaretprogramma 't Heerst', Acda en de Munnik. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Joke Smit en Wim Uijtdewilligen vor men het duo Diaboliques. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. foto Bob Bronshoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39