Acda en De het oog van de orkaan selectie podium donderdag 12 april 2012 m m door Martin Hendriksma Een tornado raast over het podium. Hoog door de lucht zweeft een koeienlijf en ook de leverkleurige Ford 150 van Thomas Acda en Paul de Munnik is van de weg ge blazen. Donkere wolken op het achterdoek verbeelden dat de tropi sche storm voorlopig niet weg trekt. Maar in het oog van de or kaan, daar is het windstil. Daar perst Acda zich door de dikke kus sens van zijn stoel naar buiten en komt ook De Munnik weer tot le ven. Het verhaal van hun nieuwe theaterprogramma 't Heerst kan be ginnen. Geen fantasie, die orkaan, vertelt Acda na afloop van de voorstel ling. Voor de opnames van hun eveneens nieuwe, gelijknamige cd zaten ze vorig voorjaar in Mem phis, de Sun Studio's. Ja, die legen darische plek waar Elvis werd ont dekt en de soul geboren. Een verre nazaat van Sam Phillips, legendarisch producer van weleer, zat achter de knoppen. „Ik vond dat indrukwekkend", zegt Acda. „Het eerste kwartier. Daarna moes ten we aan het werk." Bovenal her innert hij zich het alarm dat afging als de volgende tornado richting Memphis koers zette. Wéér de op names onderbreken. Zelf maakten ze de orkaan in Memphis net niet live mee, tel kens loos alarm, maar de bandle den die toevallig een vlucht later terug naar Amsterdam hadden, be landden er middenin. Het water van de Mississippi steeg twaalf me ter. In één keer begonnen ze dat ir ritante alarm een beetje te begrij pen. Memphis, waarom Memphis? Om dat, grapt Acda op het podium, dat voor hen als vaders nu een maal makkelijker is dan een cd op nemen in Nederland. Heeft De Munnik net een kind naar school gebracht, staat Acda weer een was je te doen. In Amerika konden ze zich daarvoor afzonderen, concen treren. En uiteraard leidde het er als vanzelf toe dat iets van de Mis- Theater Flint Theater Flint speelt 'De morgen loeit weer aan' naar de gelijkna mige roman van Tip Marugg (1923-2006). Een oude man leeft als kluizenaar met als enige ge zelschap zijn vier honden, een grote drankvoorraad en een pis tool. Hij overpeinst zijn leven. Vrijdag 13 april, Podium 't Beest, Coes, 20.30 uur. Dijkrock Dijkrock in Rilland-Bath is twee dagen lang the place to be voor stevige blues, hard-rock en sym fonisch metal. Aan de hoofdact Delain (foto) zaterdagavond gaan onder meer vooraf: Chal lenger, SOC, VanderBuyst en, op vrijdag de bluesavond met o.m. Ruben Hoeke Band. Vrij 13 en zat. 14 april, Grensweg, Rilland-Bath: www.dijkrock.nl Arjan Ederveen In 'Ederveenzaamheid' neemt Ederveen het ABC van de een zaamheid van de moderne mens en van zichzelf onder de loep. Met verschillende typetjes laat hij een overbevolkte wereld zien van eigen-ikjes. Hij wordt bijgestaan door zijn hond Stuk. Vrijdag 13 april, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. bed. „Je wordt wakker om twee minuten voor zeven eri in een flits trekt voorbij wat je die dag alle maal moet gaan doen. Afspraken, plannen, enzovoort. Voor je ge voel ben je uren wakker, kijk je weer op die wekker: één minuut voor zeven." Die ene minuut keert terug op het sissippi-sound de cd binnensloop en dat ze tussen de opnames en alarmen door hun leverkleurige Ford ook even bij Graceland par keerden. „Elvis had drie tv's in zijn kamer", zegt De Munnik. „Was de wereld toen geschokt over...." Het fascinerende bij Acda en De Munnik is dat cd en theaterpro gramma weliswaar dezelfde bron hebben, maar verder ook een ei gen leven leiden. Toen ze april 2011 vanuit Amerika terugvlogen, was hun. theaterprogramma nog geheel in nevelen gehuld. Dat ont stond pas veel later met, vertelt Ac da, een moment 's ochtends in Thomas Acda (links) en Paul de Munnik in 't Heerst. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 12 APRIL Goes 0 'Het voorval met meneer Blom', Jonge rentheatergroep de Drang. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Soweto Boys Choir, gospelkoor. Stadsschouwburg, 20.00 uur Voorjaarsconcert Crootkoor Zeeland. Nieuwe Kerk, 20.00 uur VRIJDAG 13 APRIL Burgh-Haamstede Lenteconcert van Zeeuws Byzantijns Koor Srétenje. Toeristenkerk O.L.V. op Zee, 20.00 uur Goes 'De morgen gloeit weer aan', mu- ziektheatergroep Flint. Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Muzikaal theaterprogramma Piepschuim met 'Opgenomen'. 't Spiegeltheater, 20.00 uur De Beenhouwerij, percussieshow 'Bin nen zonder kloppen'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'. Minitheater, 20.30 uur Rapper Kraantje Pappie, met medewer king van NoizBoiz en dj Dubsik. De Spot, 21.00 uur 0 Het concert van Van Swieten Society met 'Gevoelige Snaren' in de Zeeuwse Concertzaal is geannuleerd. Oostburg 0 Arjan Ederveen met 'Ederveenzaam heid'. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Finale bandcompetitie Spectra. De Klomp, 20.00 uur Rilland Openingsavond Dijkrock, met Ruben Hoeke Band, Blendid en Ed and the Ga tors. Grensweg, 20.00 uur Terneuzen Percossa met 'Knock Out', vier man nen die drummen, stampen, vliegen en goochelen. Scheldetheater, 20.00 uur Daynight showcase met Djevara (UK), Grace (UK) en Control (UK). De Pit, 21.00 uur Vlissingen Ensemble Adelphi. Speelhuus Ter Reede, 19.30 uur Pokey Lafarge The South City Three, Joanna Chapman Smith. De Piek, 21.30 uur Zaamslag The Coda Light Sessies Part 4. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZATERDAG 14 APRIL Ellewoutsdijk Panfluitensemble Muzica afgewisseld met het Zeeuws Mannenensemble. Kerkje van Ellesdiek, 20.00 uur Goes Première-weekend Jeugdtheaterschool Zeeland: 'De Trojaanse Oorlog' en 'de Odyssee' (12.30 u); 'Koning Octopus' (15.30 u); 'Erika's lllucinaties' (18.30 uur) en 'In de jungle van Suzanne' (20.30 u.). Podium 't Beest Pink Floyd's Dark Side of the Moon (in het Nederlands). De Mythe, 20.00 uur Heinkenszand Cabaretier Eric Koller met try-out van zijn nieuwe voorstelling. De Stenge, 20.00 uur Hulst Young Ones Concert met zangeres Do en presentator Danny Rook. Den Dullaert, 20.15 uur. Middelburg 0 Studenten Roosevelt Academy bren gen muzikaal programma. Brasserie De Drukkerij, 16.00-17.30 uur 0 Musicalgroep Papillon met theater show 'Pictures of Papillon' m.m.v. Theater groep Duinart. Spiegeltheater, 20.00 uur. 0 Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38