19 Renners gunnen Voeckler z'n showtje IP En nu... wegwezen' stipreizen.nl Frans haantje schrijft kletsnatte Brabantse Pijl op z'n naam Uitslag 'Vueltabazen laaiend enthousiast' donderdag 12 april 2012 De Fransman Thomas Voeckler wint de 52e editie van de Bra bantse Pijl. De meeste renners houden hun kruit droog met het oog op de Amstel Gold Race van aanstaande zondag. Ze kie zen voortijdig voor een warme douche. door Geert Langendorff OVERIJSE - Zijn tong wapperde als vanouds van links naar rechts, zo dra hij een camera ontwaarde. De geregisseerde grimassen die lijden moesten verbeelden, sloten er naadloos op aan. Thomas Voeckler voerde gisteren in de 52ste editie van de Brabantse Pijl zijn geijkte repertoire op, toen hij zich solo naar de zege zwoegde. Waar de Fransman een show weggaf, hield het gros van het peloton zich rus tig met het oog op de Amstel Gold Race van aanstaande zondag. Voor de start op de Grote Markt in Leuven verklaarde menig renner zonder terughoudendheid zijn lief de aan de 196 kilometer lange koers door Vlaams en Waals Bra bant die voorafgaat aan de slot- week van de voorjaarsklassiekers. Ze wezen in hun lofzang op het deelnemersveld, waarin zich enke le sterren bevonden. Als een vere delde training mocht de rit, vorig jaar gewonnen door Philippe Gil bert, daarom niet worden opgevat. Johnny Hoogerland, naar voren ge schoven als kopman van Vacanso- leil,. toonde zich het gretigst. Wij zend op de teambus van RadioS- hack-Nissan, waarin Andy Schleck verscholen zat, sprak hij ferme taal. „Als ik deze koers win, is mijn voorjaar geslaagd." Om daaraan toe te voegen dat hij bij het ontbijt paracetamol had ge slikt om een verkoudheid de baas Thomas Voeckler reed solo naar de overwinning van de Brabantse Pijl. te blijven. En hij had ook een zijn luchtwegen een stoombad gege ven. „Ik kijk onderweg wel hoe het gaat." Veel tijd om tot een be sluit te komen, nam hij niet. Hoo gerland stapte 77 kilometer voor de finish af, nadat een zware regen bui het peloton had geteisterd. Daarmee verloor de race een kans hebber. Een uitzondering vormde de Zeeuw van Vacansoleil-DCM ech ter niet. Slechts 44 van de 179 cou reurs bereikten de finish. Wie ach terop raakte, door pech of onver mogen, kneep abrupt in de rem men. Onder hen bevonden zich fa vorieten als Schleck en Peter Sa- gan, een van de smaakmakers dit seizoen. Beide favorieten gingen op het door de regen spekglad ge worden wegdek onderuit. De serieuze toon vooraf bleek in de praktijk met een flinke korrel foto Nicolas Bouvy/EPA zout genomen te moeten worden. Weinigen hielden zich echt bezig met het koersverloop. Mede daar om mondde de vlucht van Voeck ler uit in een zege, zo verklapte Laurens ten Dam. De renner van Rabobank kreeg te laat in de gaten dat de latere winnaar niet werd vergezeld door een ploeggenoot. Toen een motard hem inlichtte, was het leed al geschied. Ten Dam, die als eerste Nederlan der als negende over de streep kwam, kon erom lachen, ondanks de gevolgen. Een meer alerte hou ding bij hem en de overige achter volgers had wellicht Oscar Freire aan zijn vierde zege in de Brabant se Pijl geholpen. De Spanjaard kwam nu als tweede over de meet, ruim een minuut na Voeckler, voor Pieter Serry. Achteraf klagen mocht de voormalige collega van Ten Dam niet. Zijn voorbereiding gaf hem daartoe het recht niet. In volle sprint moest Freire zich haasten naar de start, in het kiel zog gevolgd door een handvol ploeggenoten. Hoewel de bus van Katoesja, zijn Russische werkge ver, als eerste het daarvoor bestem de plein opdraaide, bleven de deu ren gesloten, totdat het bijna te laat was. Toen het team zich einde lijk realiseerde dat het peloton elk moment kon wegrijden, vlogen de renners weg, tussen verbaasde voorbijgangers door. De curieuze misrekening was geen afspiegeling van zijn inzet. Freire koerste voor de winst en was met iets meer fortuin daarin geslaagd. Niet iedereen toonde die verbeten heid, ondanks de mooie woorden vooraf Onnodig risico nemen, zo kort voor de laatste klassiekers van het voorjaar, wilde niemand. Thomas Dekker gaf dit, als een van de weinigen, ruiterlijk toe. „Het was een goede training voor de Amstel Gold Race." "0, Brabantse Pijl. 1Voeckler (Fra) 196 kilometer in 4.49.02, 2. Freire (Spa) 1.11, 3. Serry (Bel), 4. Duarte (Col) 1.14, 5. Van Avermaet (Bel) 1.17, 6. Howes (VSt)9. Ten Dam 1.27, 20. Thomas Dekker 1.58, 30. Bulgac 2.19, 33. Bellemakers. EMMEN - Jos Vaessen weet het ze ker. De organisatoren van de Ron de van Spanje willen na het succes van 2009 de start van hun wed strijd opnieuw in Noord-Neder land houden. Een Spaanse delega tie keerde gisteren positief ge stemd terug naar Spanje na een rondtocht van twee dagen door Friesland en Drenthe. Vaessen: „Ze waren laaiend en thousiast. Ze hebben bevestigd dat ze in 2015 naar Nederland komen. Het is nu aan ons of we het kun nen realiseren", zei Vaessen, direc teur stichting La Vuelta Holanda 2015, gisteren. De steun van Provinciale Staten van Drenthe, Friesland en liefst ook Groningen is nodig om het 2,5 miljoen euro kostende plan te reali seren. Vaessen: „De Vueltastart in 2009 kostte 1 miljoen, maar daar kwam wel 5,2 miljoen voor de middenstand voor terug." Vaessen streeft naar een vierdaags verblijf van de Vuelta in Neder land. „Een ploegentijdrit in Em- men, een rit door Drenthe, door Friesland en het liefst ook één door Groningen." pen. per kamer excl. Calamlteltenfonds/reserveringskosten. 0e kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29