Geen sleet op Van de Wege 261 sport Expositie 'Ambon scoort' en film 'Oranje Ambon' in het Voetbalmuseum Clinic olympisch amazone Anne van Olst familieloop Kom gratis kennismaken met golf op de Nationale Open-Golfdag door Roböro HameBêmk VLISSINCEN - Op 30 juni wordt de vijfde editie van de PZC Familie loop gehouden. Een bijzondere deelnemer is de zeventigjarige Peet van de Wege. Hij loopt met zijn zoon Richard en kleinzoon Davey van acht jaar de tien kilome ter. De inwoner van Vlissingen is op zijn leeftijd nog steeds erg spor tief „Elke woensdagmiddag loop ik met Davey een parkoers van tien kilometer. Dat proberen we telkens binnen het uur te doen. Voor die kleine is dat knap, maar voor mij natuurlijk ook. Het is leuk om te doen. We zijn begon nen met zeven kilometer, maar de tien kilometer is een prettiger af stand. Binnenkort gaan we ook strandtrainingen doen. Dan zijn we er helemaal klaar voor. Mijn doelstelling voor dertig juni is een tijd onder het uur", zegt Van de Wege. zaterdag 30 juni 2012 De Vlissinger is van huis uit spor tief „Ik heb lange tijd gevoetbald en 25 jaar gehandbald. Sporten zit er bij mij ingebakken. Ik probeer dat nu door te geven aan mijn kleinkinderen. Naast hardlopen donderdag 12 april 2012 tennis ik redelijk vaak. Verder ga ik elke zondag met een man of twaalf ëen potje voetballen op het Badstrand in Vlissingen", vertelt Van de Wege. Op zijn 66e liep hij voor het eerst de Kustmarathon. Hij werd meteen derde bij de cate gorie 60+. „Mijn zoon had al eer der meegedaan. Het beviel me zo goed, dat ik het jaar daarna weer meedeed. Maar voor mij geen Kustmarathon meer. Ik kreeg last van hartritmestoornissen. Ik heb het wat rustiger aangedaan. Ri chard zal wel weer meedoen. Voor lopig hou ik het bij lopen van tien kilometer", aldus Van de Wege. Van Wege heeft 35 jaar gewerkt als duiker. Eerst bij de marine en tot zijn 55e bij Rijkswaterstaat. „Door dat ze bij de medische keuring al tijd streng waren, lette ik goed op mijn gewicht. Ik mocht niet te dik worden, dus dat was altijd een goe de drijfveer om goed in conditie te blijven", stelt hij. Over de PZC Familieloop heeft Van de Wege alleen maar lof „Het is een prachtig initiatief. Je kunt met de familie lopen en dat is iets unieks. Gezelligheid is er altijd bij deze loop. In een prettige sfeer is het mogelijk om een goede presta tie neer te zetten. Het parkoers is prachtig. Ik hoop dat er veel pu bliek komt naar dit geweldige eve nement. Voor mijn kleinzoon zal het spannend zijn, maar we gaan zeker genieten", zegt Van de We ge- Doe ook mee aan de PZC Fami lieloop. Meer informatie en in schrijven op www.pzc.nl/familieloop MIDDELBURG - In Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joos- land wordt morgenavond een clinicavond dressuur ge houden. Hij wordt georganiseerd door de fokvereniging Noord- en Midden-Zeeland van de KWPN en de Studie club Warmbloed Paarden Zeeland. De clinic wordt verzorgd door amazone Anne van Olst. Ze komt komende zomer in de olympische dressuur- wedstrijden in Londen uit voor Denemarken. Tijdens de clinic van Van Olst komen Zeeuwse combinaties in ac tie. Verder zijn er diverse shows en is er een presenta tie onder het zadel van enkele goedgekeurde dekheng sten. De afsluitende Kür op Muziek rijdt Anne van Olst op Ex quis Clearwater, één van haar toppaarden. Anne van Olst heeft de Deense nationaliteit en woont in het Bra bantse Den Hout, waar ze samen met haar man de Van Olst Stables runt. Ze is een dressuuramazone met een grote staat van dienst. Ze nam deel aan de Olympische Spelen in Seoul (1988), Barcelona (1992), Sydney (2000) en Hong Kong (2008) en ook aan bijna alle tus senliggende WK's en EK's. De clinic in Stal de Kroo aan de Boomdijk uin Nieuw- en Sint Joosland begint vrijdagavond om 19.30 uur. Toe gang is gratis. foto Ruben Oreel door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het Nationaal Voet balmuseum in Middelburg heeft de tentoonstelling 'Ambon scoort' binnengehaald. Vanaf volgende week woensdag is de expositie te zien. De opening wordt om 18.00 uur verricht door Christian Supu- sepa, voetballer bij ADO Den Haag. De expositie 'Ambon scoort' laat aan de hand van foto's en filmbeel den zien hoe op Ambon en de Mo- lukken werd meegeleefd met het Nederlands elftal tijdens het WK in Zuid-Afrika. Ook laat de ten toonstelling de inspanningen zien van verschillende Molukse voetbal liefhebbers om op Ambon een voetbalschool te stichten. Het doel is om het voetbal op een hoger plan te brengen en tevens een bij drage te leveren aan het terugdrin gen van de tegenstellingen. De Middelburger Jim Pentury is de grote initiator van de voetbal- school. Na de verwoestende bur geroorlog tussen christenen en moslims in de periode 1999-2004 zocht hij naar een manier om een bijdrage te leveren aan de verbroe dering en de wederopbouw van de Molukken. De voetbalschool en de clinics zijn hierbij een mooi middel. De Molukse voetbaliconen Giovan ni van Bronckhorst, Simon Taha- mata en Denny Landzaat verlenen hun medewerking. Bij de expositie in het Nationaal Voetbalmuseum van Middelburg, die tot 1 juni duurt, zijn bijzonde re shirts, voetbalartikelen en -attri buten te zien. Op de openingsdag van de expositie geldt een speciaal tarief. Bezoekers hoeven dan slechts 7,50 euro te betalen. Naast de tentoonstelling 'Ambon scoort' wordt ook de documentai re 'Oranje Ambon' vertoond. De film gaat voor een deel over de his torie van de Molukken met als bij zondere invalshoek het voetbal. De Molukse geschiedenis is sinds het VOC-tijdperk nauw verbon den met Nederland. Tjitske Lings- ma en Jim Pentury nemen de kij ker mee naar de Molukken. Lings- ma's boek 'Het Verdriet van Am- bon' beschrijft de volledige histo rie van de Molukken en was een belangrijke bijdrage voor de docu mentaire. Jim Pentury is voetballiefhebber en initiatiefnemer van de voetbal school. 'Zijn poging om op Am- bon een potje voetbal te organise ren in een moslimdorp geeft hoop en moed in duistere, onzekere tij den', valt er in het persbericht te lezen. Peet van de Wege traint elke woensdag met zijn kleinzoon Davey tien kilo meter. foto Lex de Meester Krukweg 31 4465 BH Goes -0113- 229 557 www.goesegoBf.nl Zaterdag 21 april, van 12.00-17.00 uur FunFactory: golf for kids (van 6 -16 jaar) Clinic by golfprofessionals (met of zonder golfervaring) - Greenkeepingtour (alles over baanonderhoud) - Sla een hole in one op de PZC-hole 12 op de grote baan! 15.00 uur: HighTee met kans op gratis golfen tfm 31-12-2012! ledereen is van harte welkom! Voor het complete programma kijkt u o p www.goesegoff.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26