'Veel wapens onder bewoners azc Goes1 Beter horen? Ga naar Beter Horen Al 100 jaar zeeland 121 Plan voor klimbaan in bossen Schouwen Overlast van vossen neemt toe Verkrachting van partner niet bewezen Politie presenteert resultaten Lokaal Criminaliteits- en Veiligheidsbeeld Champagne Charlie De hoorspecialist donderdag 12 april 2012 door Luc Oggel GOES - Het wapenbezit onder be woners van het asielzoekerscen trum (azc) in Goes is redelijk hoog. Ook maken zij zich met eni ge regelmaat schuldig aan diefstal len vanuit tuinen en tuinhuisjes. Het gaat vooral om messen, maar ook zijn wapens als werpsterren aangetroffen. Wat betreft de dief stallen zijn er al een aantal aanhou dingen verricht. Dat staat in het Lokaal Criminali teits- en Veiligheidsbeeld 2011 dat de politie heeft opgesteld voor de gemeente Goes. Het is de tweede keer dat er zo'n document is ge maakt, vorig jaar verscheen de eer door Joeri Wisse WESTENSCHOUWEN - Voor sportie- velingen is er dit najaar een nieu we attractie bij op Schouwen-Dui- veland. De Zeeuwse Gasten is van plan om in samenwerking met Staatsbosbeheer in de Boswachte- rij het Klimbos Westerschouwen te openen. Het Klimbos bestaat uit een serie van klimparcoursen hoog tussen de bomen. Voor zowel beginners als gevorderde klimmers worden banen aangelegd. Eigenaar André Kort van De Zeeuwse Gasten komt in mei met de definitieve plannen naar bui ten. „De gemeente Schouwen-Dui- veland, provincie Zeeland en Staatsbosbeheer zijn positief On langs hebben we de vergunningen aangevraagd. Als alles meezit, heb ben we eind juni groen licht", zegt Kort. De Zeeuwse Gasten is de nieuwe naam van Forest Hill Buitensport. Behalve het Klimbos Westerschou wen, gaat ook Watersport Brou- wersdam, dat gevestigd is nabij Be- achclub Perry's, verder onder de vlag van De Zeeuwse Gasten. Activiteiten die vanaf de Molen berg in Burgh-Haamstede worden verzorgd, zoals mountainbiken, gps-tochten en stepverhuur, vin den nog wel plaats onder de naam Forest Hill Buitensport. WISSENKERKE - Champagne Char lie speelt zaterdag 14 april om 20.00 uur in buurthuis Onder de Toren in Wissenkerke. Entree is 10 euro voor leden van Nut Noord-Beveland en 12 euro voor niet-leden. In de pauze is er een gratis glas Jack Daniels. ste 'wijkscan', zoals het Lokaal Cri minaliteits- en Veiligheidsbeeld ook wordt genoemd. Samen met het jaarwerkplan van de politie Goes vormt het een belangrijke on derlegger voor 'Goes Veilig', het nieuwe integraal veiligheidsbeleid van de gemeente voor de komen de twee jaar. Daarin staan speer punten benoemd die extra aan dacht zullen krijgen naar aanlei ding van de bevindingen van de politie. Die zijn voor een belang rijk deel gebaseerd op waarnemin gen van agenten in het veld en daarom is de rapportage volgens de politie subjectief Het algemene beeld is dat Goes een relatief veili ge gemeente is. Ten opzichte van voorgaande jaren is er weinig ver anderd in de cijfers. De meeste pro blematiek doet zich voor op de vei- ligheidsvelden 'woon- en leefom geving' (geweld op straat, woning inbraak, voertuigcriminaliteit, drugs- en alcoholoverlast) en 'jeugd en veiligheid', al dan niet in combinatie met uitgaan. Wat betreft de coffeeshops heeft de politie de indruk dat het aantal Franse en Belgische drugstoeristen toeneemt. Toch is van overlast geen sprake. De korpschef van de politie Goes en de officier van justitie zullen het jaarwerkplan vanavond toelich ten tijdens de raadscommissiever gadering. Tijdens die bijeenkomst in het stadskantoor (19.30) komt ook de nota Goes Veilig aan bod. MIDDELBURG - Een 42-jarige Vlissin- ger die zijn partner in de periode april 2009 tot en met begin sep tember vorig jaar diverse keren zou hebben verkracht, is daarvan gisteren door de Middelburgse rechtbank vrijgesproken. Wel achtte de rechtbank een mis handeling bewezen. Daarvoor kreeg hij 500 euro boete opgelegd en moet hij 200 euro schadevergoe ding betalen. Tegen de man was eerder twee jaar cel waarvan zes maanden voorwaardelijk en het betalen van zesduizend euro schadevergoeding geëist. Volgens de vrouw had ze regelma tig helemaal geen zin in seks, maar omdat de Vlissinger haar zou heb ben bedreigd en wijs geworden van haar eerdere ervaringen met haar ex-partner had ze maar toege stemd. KRUINBNGEN - De vossenpopulatie neemt hand over hand toe in de gemeente Reimerswaal. Dat con stateert het SGP-raadslid Rinus Sinke. „Kwamen ze vroeger alleen nog voor in het uiterste oosten van on ze gemeente, tegenwoordig komen ze al tot aan Krabbendijke", zei Sinke dinsdag tijdens de raadsver gadering in Kruiningen. Sinke hoopt dat het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal een rol van betekenis kan spelen in het tegengaan van overlast door de dieren. „Staatsbosbeheer wil niet meewer ken", merkte de SGP'er op. „Maar de vossen graven holen in de dij ken en onze burgers lijden schade aan hun dieren als de vossen op jacht gaan", onderstreepte hij de ernst van het probleem. Bij Beter Horen is alleen het beste goed genoeg voor u. U krijgt altijd een persoonlijk hooradvies van onze StAr-gecertificeerde audiciens en een hooroplossing die echt bij u past. Bovendien garandeert Beter Horen altijd de laagste prijs op het gehele assortiment. Zo krijgt u de beste hoorzorg én betaalt u nooit teveel. Wilt u beter horen? Ga dan naar Beter Horen. Kijk op www.beterhoren.nl of bel gratis 0800 - 0200 159 voor een vestiging bij u in de buurt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21