zeeland 119 Badstatus 'Probleem Domburg verplaatst naar Aagtekerke' Carlo Rotte is de meest Oleanderhof wint druk betrokken ondernemer schoolvoetbal Walcheren Automobilist bekneld na frontale botsing CU breekt lans voor strandpaviljoen Museum in Goes zoekt merklappen Lezing over schilder Van Gogh en de Bijbel Kinderkledingbeurs bij brede school Lentemarkt in Ter Reede donderdag 12 april 2012 YERSEKE De gemeente Veere zet alle zeilen hij om Domburg als 'centrum voor wellness en vitali teit' de officiële badstatus te bezorgen. Dat verdraagt zich niet met walmende uitlaat gassen. Er worden nu mogelijkheden bekeken om auto's om het stadje heen te leiden. Drukte in de kom van Domburg. Goudappel Coffeng adviseert de gemeente het doorgaand verkeer te weren. foto Lex de Meester De aangedragen oplossin gen voor de verkeerspro blemen bij Domburg zijn in Aagtekerke niet goed gevallen. De problemen worden verplaatst naar Aagtekerke, zegt SGP-raadslid Piet de Visser. Daarmee schaart hij zich achter de dorpraad, die de ge meente inmiddels bezorgd een brief heeft geschreven. De geadviseerde verkeersmaatrre- gelen bezorgen Aagtekerke zowel voör- als nadeel. Op de doorgaan- MELISKERKE - Carlo Rotte uit Melis- kerke is in de gemeente Veere uit geroepen tot 'de meest betrokken ondernemer van het jaar'. Hij kreeg die prijs gistermiddag voor zijn niet aflatende steun aan uit eenlopende vormen van vrijwilli gerswerk. „Zonder zijn inzet", aldus de jury, „zouden heel veel activiteiten die van essentieel belang zijn voor de leefbaarheid van Meliskerke niet zijn georganiseerd." Carlo Rotte drijft in Meliskerke een handel in tuinhout. Hij was voorgedragen door de plaatselijke Oranjevereniging, en werd geko zen uit elf gegadigden. de route door de kom wordt het rustiger. Maar op de Prelaatweg, onderlangs het dorp, wordt het aanzienlijk drukker. En laat daar nu juist de kerk en de basisschool staan. Volgens De Visser is daar soms ook nu al sprake van gevaar lijke situaties. Komt nog bij dat re formatorisch Aagtekerke niet zit te wachten op nog meer recreatief verkeer dat bij de kerk de zondags rust verstoort. Om die reden is in Aagtekerke, Dat Carlo Rotte de prijs won, werd gistermiddag, tot zijn grote verrassing, bekendgemaakt tijdens een vergadering van de Oranjevere niging in café Boone. De prijs, een bokaal en een bos bloemen, werd uitgereikt door wet houder Chris Maas, die ook in de jury zat, samen met directeur Mar co Kooiman van de Stichting Wel zijn Veere, en de vrijwilligster van het jaar 2011, mevrouw I. Kusse. De uitreiking van de prijs was het laatste onderdeel van een reeks ac tiviteiten die in de gemeente Veere zijn uitgevoerd in het kader van het Europees jaar van het vrij willigerswerk. zelfs in het verre verleden, al wel gepleit voor aanleg van een ooste lijke rondweg, waarvoor dan ge deelten van de Aagtekerkse- en Zuiverseweg verbreed zouden moeten worden. Als zo'n rondweg nu wordt aangelegd, zou die met een kunnen aansluiten op de nieuw aan te leggen randweg bij Domburg. In de brief aan het gemeentebe stuur brengt de dorpsraad die mo gelijkheid naar voren. SGP'er Piet WESTKAPELLE - Het eerste team van de Oleanderhof uit Arnemui- den heeft dit jaar bij de jongens het schoolvoetbaltoernooi Dorpen op Walcheren gewonnen. Het team stak met kop en schou der boven de concurrentie uit. In de finalepoule won het drie wed strijden en speeld'e het er eentje ge lijk. Het doelsaldo was 7-0. Op sportpark Prelaat in Westkapel- le volgden maar liefst 1500 toe schouwers de prestaties van de 52 teams afkomstig van twintig scho len. Twintig scheidsrechters leid den de vele wedstrijdjes in-goede banen. In de finalepoule werd het eerste de Visser is zich ervan bewust dat dit veel gevraagd is. Daarom zoekt hij de oplossing in een heel andere richting: omkering van het één richtingsverkeer in de kom van Domburg. Misschien, hoopt hij, zijn andere maatregelen dan niet meer nodig. Ook niet de aanleg van de enkele maanden terug nog zo fel door hem bepleite randweg bij Domburg. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad deze maand nog nader op de kwestie ingaat. team van de Lonneboot uit Nieuw en St. Joosland tweede; 3. De Knot wilg 1 Oostkapelle; 4. Willibrordus 2 Zoutelande; 5. 't Vierschip 2 Ar- nemuiden. Burgemeester Rob van der Zwaag reikte na afloop de prij zen uit. - Bij de competitie voor jongere leer lingen uit de groepen vijf en zes waren er drie winnaars: 't Vier schip Arnemuiden, 't Klinket Kou- dekerke en Valerius Veere. Volgende week is de beurt aan de meisjes. Er treden dan 46 teams aan. Volgens organisator André Toutenhoofd spoort dat met de landelijke tendens dat steeds meer meisjes gaan voetballen. Een 31-jarige man uit Goes is gister middag rond 16.00 uur op de Mo lendijk in Yerseke frontaal met zijn auto een bestelauto gebotst nadat hij op de verkeerde weghelft te recht was gekomen. De Goesenaar raakte bekneld en moest door de brandweer uit zijn auto worden be vrijd. De bestuurder van de bestel bus, een 44-jarige man uit Yerseke, is door ambulancepersoneel onder zocht maar bleek ongedeerd. HANSWEERT Het zou toch mooi zijn als er bij Hans weert een strandpaviljoen zou kunnen verrijzen. Dat vindt raadslid Andries Jumelet van de Christenunie in Reimerswaal Bij het beeld Amos, op de kop van de Havendam, zou een perfecte plek zijn. GOES Historisch Museum de Bevelanden in Goes is op zoek naar merklap pen voor de zomertentoonstelling Merklappen uit de kast II, die van 13 juli tot en met 15 augustus zal lo pen. Vorig jaar trok de merklappenexpo- sitie in het Goese museum liefst 15.000 bezoekers. Mensen die hun merklap dit jaar beschikbaar willen stellen, kunnen zich melden bij het museum. De merklap moet wel zijn ingelijst en moet voorzien zijn van glas en van een ophangsysteem. MIDDELBURG Emeritus hoogleraar Anton Wes- sels geeft vanavond, 12 april, een le zing over het verbeelden van Bijbel passages door Vincent van Gogh. Het is minder bekend werk van de hand van de schilder, maar volgens Wessels daarom niet minder inte ressant. De lezing begint om 20.00 uur aan de Roozenburglaan 22 te Middelburg. De toegang voor de bij eenkomst is vrij. DOMBURG De Brede School Domburg, voor heen peuterspeelzaal Hummel- honk, houdt komend weekeinde een voorjaarskinderkleding- en speelgoedbeurs. Dat gebeurt aan het Juffrouw Van der Putteplein 3, op de parkeer plaats achter de brandweerkazer ne. De beurs is op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 13.00 uur. VLISSINGEN In Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen wordt vrijdag 13 april een lentemarkt gehouden. Bezoekers kunnen op de markt on der andere terecht voor bloemen en planten, Zeeuwse producten, fruit, kaas en cadeautjes. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. De toegang is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19