Gat in centrum na vertrek Agrimarkt mensen! B en W: 'Geen behoefte aan Twitter-protocol' Supermarkt verlaat Middelburg vanwege gebrek parkeerruimte in Geere-kelder Iedere dag 19.00 uur Regionieuws op zijn best! www.pzc.nl almanak Deux cent cinq DONDERDAG 12 april 2012 17 PZCBMti Domburg te krap voor meer verkeer 18 Alleen nog een paar grasmaaiertjes 20 door Maurits Sep MIDDELBURG - Met het vertrek van de Agrimarkt krijgt het Geerege- bied in Middelburg opnieuw een forse klap. Onlangs sloten vier van de acht winkelpanden in de naast gelegen passage. Het iets verderop gelegen pand van Foto Verschuure staat al jaren leeg. Agrimarkt betrok in 2007 het pand boven de parkeerkelder Geere, waarin de Albert Heijn zat. „Mis schien hebben we het onderschat, maar er blijkt te weinig parkeer ruimte te zijn. Juist op dinsdag, donderdag en zaterdag, de dagen waarop onze vaste klanten komen. Die hebben te vaak geen plaats in de parkeerkelder", verklaart com mercieel directeur Wilfred van El- zakker het besluit. Agrimarkt geeft klanten korting op het parkeer- geld, maar ook dat hielp onvol doende. De supermarkt heeft wel over de problemen met de ge meente gesproken, maar een oplos sing was er niet. „Wij zijn het meest succesvol op plekken met een eigen parkeerterrein waar klan ten gratis kunnen parkeren. Zoals in Vlissingen in Papegaaienburg, en in Goes", stelt Van Elzakker vast. „De vestiging in Vlissingen ging ook in 2007 open en heeft de doel stelling voor de omzet wel ge haald, die in Middelburg bleef ste ken op de helft. Aan de formule en het assortiment lag het niet, want die zijn hetzelfde. De concur rentie is het probleem dus niet." Zeer recent is de knoop doorge hakt, zegt Van Elzakker. Dinsdaga vond is het personeel ingelicht. De zestien medewerkers in vaste dienst zullen zo veel mogelijk her plaatst worden bij de andere vesti gingen in vooral Vlissingen en Goes. Agrimarkt concentreert alle activiteiten op Walcheren nu in Vlissingen. De supermarkt onder zoekt de mogelijkheid om die ves tiging uit te breiden met een tuin en dierenafdeling. De' winkel in Middelburg is op zaterdag 2 juni voor het laatst open. Het pand is eigendom van Logo BV in Kapelle. Volgens directeur/eigenaar Hananja Louis- se gaat het 'zeker lukken' om er een nieuwe invulling voor te vin den. „Een supermarkt is uitgeslo ten, maar verder ligt alles open. We praten ook over een andere be stemming dan winkels." Concreet is er nog niks en Louisse kan ook nog niet zeggen wanneer er een oplossing is. MIDDELBURG - Veilingmeester Se- bastiaan Nabbe (foto) probeerde gisteravond zijn publiek te verlei den de bordjes omhoog te ste- ken."Kom op mensen! Het is voor het goede doel." En jawel,- weer twee euro erbij. De fraaie lentefoto van een narcis ging weg voor 16 eu ro. Sebastiaan is een leerling van de Leonardoklassen van basisschool de Tweemaster-Kameleon in Oost-Souburg, De afgelopen we ken hadden lessen in het teken ge staan van kunst. De verkoop van de gemaakte kunstwerken in het Zeeuwse Veilinghuis in Middel burg was het slotstuk van het pro ject. De scholieren hadden tijdens het kunstproject de kneepjes van het vak geleerd van de jongste veiling meester van Nederland, Robin Pe ters, die verbonden is aan het Zeeuwse Veilinghuis. Peters open de gisteravond zelf de veiling om vervolgens de veilinghamer over te geven aan zijn nog jongere colle ga's. De opbrengst gaat naar goede doelen die de kinderen zelf heb ben uitgezocht. In totaal bracht de veilingavond 1618 euro op. foto Lex de Meester door Theo Giele MIDDELBURG - Het Middelburgse college is niet van plan een 'Twit ter-protocol' voor burgemeester en wethouders op te stellen. „Collegeleden hebben hun eigen (politieke) verantwoordelijkheid voor hun uitingen en het college is van mening dat die verantwoorde lijkheid niet met een protocol moet worden geregeld", antwoor den B en W op vragen van D66. Na het wegsturen van zijn partijge noot Piet Polderman als wethou der van Vlissingen twitterde PvdA-wethouder Albert de Vries: „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?" In een toelichting op deze tweet zei De Vries vervol gens dat 'politici van lokale par tijen de neiging hebben niet over de gemeentegrenzen te kijken'. Omdat de PvdA met de Lokale Par tij Middelburg in het college zit, vroeg D66 aan B en W of dit ook voor de LPM geldt. Het college gaat niet in op deze vraag. Volgens B en W gaat het hier om 'een per soonlijke opvatting van de heer De Vries. Het college heeft geen be hoefte hierover een standpunt in te nemen'. Tip? redactie@pzc.nl Die goedlachse collega is meer van de fiets. In Zeeland is dat niet toerei kend voor een verslaggever. Tot voor kort was ze in het bezit van een paars Frans autootje, maar daar bleek ze tijdens de apk-keuring op leeg te lopen. Ze besloot tot een crisis maatregel: het Renaultje moest maar naar de sloop om plaats te ma ken voor een Peugeot 205 voor de niet luttele aanschafprijs van 350 eu ro. „Hij heeft zelfs op afstand bedien- bare centrale deurvergrendeling." Haar enthousiasme was een dag la ter een stuk gedaald. „Hij springt steeds uitzijn drie." Een collega gaf raad: „Eerst planken in zijn twee en dan, allez hop, in zijn vijf. 't Is niet voor niks een deux cent cinq."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17