buitenland 19 We hebb Verkiezingen in Mali stap dichterbij Duitse asperges Ik ben trots op wat Raymond heeft bereikt. Als ik hem advies zou moeten geven, zou ik zeggen: blijf met je benen op de grond, wees leergierig en eerlijk. Dan kom je er wel." "Ik vind het leuk dat m'n vader hier ook werkt, 't is een extra dimensie aan mijn werk." Velletje duurder dan Weense worstjes zelf Belgisch OV even stil wegens incident Joyce Banda beëdigd als president Malawi President en coupplegers weg Documenten Nederlander over Titanic dreigt in Israël op website met bloedbad dinsdag 10 april 2012 Louis Berger handelt in energie en Raymond Berger onderhoudt contact met energiecentrales. Bekijk het videoverhaal met vader en zoon op www.DELTA.nl/verhalen Een eigen verhaal insturen? Dat kan via facebook.com/DELTAnv Sinds jaar en dag verbonden met de provincie en in handen van.de lokale en regionale overheid. Dienstverlening voor alle Zeeuwen, van alle Zeeuwen. DELTA: altijd in de buurt als léverancier, als werkgever, als investeerder of als sponsor van talloze maatschappelijke initiatieven. www.DELTA.nl DELTA\ 111 i the multi-utility company WENEN Het velletje van de zogeheten Weense worstjes is bijna duurder geworden dan de inhoud, klaagden Oostenrijkse, producenten zaterdag in de krant Kronen Zeitung. De ma kers van de worstjes, ook wel Frankfurters geheten, kampen met een wereldwijd tekort aan schaaps darmen. Die zijn de basis voor de meeste worstenvelletjes. BRUSSEL Alle OV-bussen in zowel Vlaande ren als Wallonië stonden gisteren om ïo.oo uur twee minuten stil bij een bushalte uit solidariteit met een vermoorde controleur. In Brus sel stonden bussen, trams en me tro's sinds zaterdagochtend al stil. Toen werd daar controleur Iliaz Ta- hiraj van vervoersbedrijf MIVB ge dood bij een verkeersruzie. •fv BLANTYRE Vicepresïdent Joyce Banda is zater dag in Malawi beëdigd als opvolger van de overleden president Bingu wa Mutharika. De sobere plechtig heid maakte een eind aan een dag van onzekerheid over de opvolging van Mutharika, die donderdag plot- seling was overleden. Banda is de eerste vrouwelijke president van Malawi. President Amadou Toumani Touré is zondag afgetreden. Parlementsvoorzitter Dion- counda Traoré is terug uit Bur kina Faso en leidt Mali nu. Sancties Ecowas ingetrokken. Sommige Toeareg-rebellen wil len nog steeds eigen staat. DAKAIR - Goed twee weken na een militaire staatsgreep in Mali lijkt het land langzaam terug te keren uit chaos en crisis. In het licht van sancties en onder internationale druk gaven de coupplegers de macht uit handen en diende de president van het Afrikaanse land formeel zijn ontslag in. Dit maakte gisteren de weg vrij voor een overgangsregering die Ma li binnen 40 dagen naar nieuwe verkiezingen moet leiden. De 63-jarige president Amadou Toumani Touré diende zondag zijn ontslag in nadat hij vorige maand al was verjaagd door mili tairen. Het huidige militaire regi me had beloofd af te treden als Touré zijn ontslag zou indienen. De voorzitter van het parlement, Dioncounda Traoré, leidt nu de West-Afrikaanse natie van 15 mil joen mensen voorlopig. Hij kwam zaterdag uit het buurland Burkina Faso terug. De West-Afrikaanse Economische Gemeenschap (Ecowas) trok zon dag alle sancties tegen Mali in. Vrij dagavond spraken gezanten van Ecowas met de militaire coupple gers af dat die de macht zouden af staan. Coupleider kapitein Amadou Ha- ya Sanago zag geen andere uitweg meer, nadat zijn staatsgreep had geleid tot de verovering van half Mali door Toearegrebellen. Toch blijft het land voorlopig ver deeld. Toeareg-rebellen riepen vrijdag in het veroverde woestijn gebied een onafhankelijke staat uit. Deze is door geen enkel land er kend. MAINSONDHEIM - In Nederland wordt het aspergeseizoen komende week of ficieel geopend, al zijn de eerste asperges al gestoken en verorberd. In Duitsland wordt het 'witte goud' nog veel populairder dan in Nederland. De achttien miljoen inwoners van de deelstaat Noordrijn Westfalen eten bij voorbeeld drie keer zo veel asperges als de zestien miljoen Nederlanders. Geen wonder dat ze er steeds meer zelf asperges telen. foto Karl-Josef Hildenbramd/EPA LONDEN - Ruim 200.000 documen ten die verband houden met het passagiersschip de Titanic, dat op 15 april 1912 zonk, zijn online gepu bliceerd. Belangstellenden kunnen informatie opzoeken over de overle venden van de ramp en de 1500 mensen die het leven lieten. Onder de documenten bevinden zich on der meer testamenten en de offi ciële passagierslijst. De site An- cestry.co.uk zet de documenten gra tis online tot 31 mei. TEL AVIV - Een in Israël levende Ne derlander heeft gisteren gedreigd 'iedereen te doden die hij tegen kwam'. De politie schoot op hem. Hij werd geraakt en is er ernstig aan toe, aldus nieuwssite Ynews. De man woonde al bijna een jaar bij een echtpaar in Bat Yam ten zuiden van Tel Aviv. Gisteren be gon hij ineens vreemd te doen en bedreigde zijn gastheer en -vrouw. Ook dreigde hij de straat op te gaan en 'mensen af te slachten'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9