501 sport pzc.nl/famalieloop PZC familieloop Caudron is voor tweede keer op rij in zeventien beurten klaar Gunst tweede in Belgische klimkoers Van de Ven weert zich kranig bij EK-debuut Braam zorgt voor eerste zege Nutswerk Driebander De Kok vijfde op jeugd-EK ER ZIJN SLECHTS 1500 STARTNUMMERS BESCHIKBAAR! dinsdag 10 april 2012 mmm msssóm rüpm mm door Joop van den Oudenhoven AMSTERDAM/KAPELLE - Frans Be vers blijft: na de 6-2-overwinning op Van de Broek Biljarts/Hanbat koploper in de eredivisie drie banden. Martens Cleaning stelde het verblijf op het hoogste niveau zeker door naaste concurrent Ha- trans/Twente met 6-2 te verslaan. Bij Frans Bevers werd de show op nieuw door Frédéric Caudron ge stolen. Net als een week eerder had de Belg in Sluiskilse dienst maar zeventien beurten nodig. Met superieure series van vijftien en dertien maakte hij al snel in de partij tegen de jonge Koreaan In won Kang het verschil en stevende hij in rap tempo op de finish af. Kang bleef steken op dertien pun ten. Caudron heeft na dertien par tijen een moyenne van 2.094. Ploeggenoot Eddy Leppens redde het niet tegen Haeng Jik Kim. De Belg, die met een gemiddelde van 1.738 een prima seizoen kent, nam wel even een voorsprong, maar moest aan het einde van de wed strijd de jonge Koreaan voorrang verlenen (50-46). Jean Paul de Bruijn behaalde een degelijke overwinning op Jeffrey Jorissen. Hoogstaand was het niet wat de Hulstenaar liet zien, maar wel voldoende voor de winstpun ten. Glenn Hofman schitterde wel weer. Hij rekende in dertig beur ten af met de enige vrouw op ere divisieniveau in Nederland, Thérè- se Klompenhouwer. De Hagenaar begint langzaam een bedreiging te vormen voor de positie van De Bruijn op bord drie: 1.355 om 1.338. Teamcaptain Jan Kikken was tevre den met het teamresultaat, maar hij voelt de hete adem van TO- W.NL/MCR al in de nek. De Vlaardingse ploeg won zaterdag de inhaalwedstrijd tegen Hatrans/ Twente met 8-0 en boekte zondag tegen Berendhaus groep/Horeca eenzelfde resultaat. De ploeg staat nu in punten gelijk met Frans Be vers, maar heeft één partij punt minder. Eddy Leppens Martens Cleaning vierde een klein feestje in dorpshuis De Vroone in Kapelle. Hatrans/Twente werd na een pittige strijd met 6-2 versla gen, waardoor een langer verblijf in de eredivisie verzekerd is. Voor de pauze leidde de thuis ploeg al riant met 4-0 na overwin ningen van Henk Habraken en Kay de. Zwart. Laatstgenoemde moest er na een goed begin wel hard voor knokken. Na de thee werd het nog span nend, omdat Martin Spoormans kansloos van tafel werd gespeeld door een excellente Christian Ru dolph. De Duitser begon met twee series van zeven en maakte even la ter nog eens een reeksen van elf en tien. Hierdoor had hij na vier beurten al 35 caramboles. Daar had captain Spoormans niet van terug. Raymond Ceulemans had het heel moeilijk tegen Andreas Niehaus. De Duitser nam een 39-26-voor- sprong en de winst leek vervlogen voor de thuisclub. Maar de le gendarische Belg kwam terug, me de dankzij een serie van acht. Het werd erop en erover en de ze nuwen kregen bij Niehaus de over hand, waarna Ceulemans het koel tjes afmaakte. „Zo, we zijn er", zei de Belg. „We hebben de klus geklaard. We heb ben nu nog drie uitwedstrijden, maar de mensen zien ons volgend jaar hier terug." ORROIR Tijdens een Belgische klimkoers voor junioren is Yersekenaar Davy Gunst tweede geworden. De wiel renner van Theo Middelkamp moest zondag bij de eindsprint in Orroir alleen de Fransman Axel Flet voor laten gaan. Na 72 kilometer en liefst acht be klimmingen van de Kluisberg bleef een groep van negen renners over. Daarbij zaten vier Zeeuwen: Davy Gunst, Antwan Tolhoek, Jor- dy van Poecke en Dante Deruys- scher. Van Poecke trok de sprint aan voor Gunst, die het net niet kon afmaken. Tolhoek werd vijfde, Van Poecke zesde en Deruysscher achtste. S0NDERBORG Motorcrossster Nancy van de Ven heeft een bevredigend debuut ge maakt bij het Europees kampioen schap 85CC. De rijdster uit Vlissin- gen had in het Deense Sonderborg dolgraag in de punten gereden, maar daarvoor was het nog iets te vroeg. Na een nerveuze aanloop, de kwalificatie doorstond ze twee maal ternauwernood, liet ze zich in de A-finale van haar beste kant zien. Na een slechte start werkte ze zich op naar de zeventiende plaats. Een valpartij wierp hij terug naar plaats 34. In de tweede manche reed ze sterk mee en miste met haar 24e plaats haar eerste EK-pun- ten op vier plaatsen. WADDINXVEEN Joukje Braam uit Dordrecht, die uit komt voor de Zeeuwse wieler ploeg Team Nutswerk, heeft giste ren de Ronde van Waddinxveen voor vrouwen gewonnen. Het was de eerste zege voor de equipe. Na een ontsnapping halverwege de koers ontstond een kopgroep van acht rensters, die hun voorsprong op het peloton niet meer uit han den gaf. Tijdens de laatste ronde voerde de sterk rijdende Braam het groepje aan. Ze pareerde enkele aanvallen en ging op 400 meter van de finish de sprint aan. Uitein delijk klopte ze Kim de Baat uit Oudenaarde met enkele fietsleng- tes. BILLY-MONTIGNIES Tijdens het Europees kampioen schap driebanden onder zeventien jaar is gewonnen is Joey de Kok uit Lewedorp als vijfde geëindigd. De Fransman Pierre Bibaut greep de ti tel. De vijftienjarige De Kok had in het Franse Billy-Montignies een ma tige start en overleefde daardoor de poulefase niet. Zijn eerste twee partijen gingen verloren. Daarna ging het beter en won hij twee keer op rij, maar het was te laat om nog kans te maken op de kruisfina les. Door zijn goede resultaten in de laatste twee partijen legde de Be velander wel beslag op de vijfde plaats. Voor de vijfde keer klinkt dan het startschot voor de PZC familieloop, het ideale loopeve nement voor beginnende lopers. Gevorderden kunnen ook hun hart ophalen op een fantastisch parkoers aan de Zeeuwse kust. Start en finish zijn wederom bij het Arsenaaltheater in Vlissingen. Daar is ook gelegenheid tot omkleden. PROGRAMMA >09:30 uur STARTSCHOT 3 KM 10:15 uur STARTSCHOT 10 KM EN HALVE MARATHON (21,1 KM.) Inschrijven is mogelijk tot 10 juni Na - inschrijving is niet mogelijk 3 km. 5,-10 km. 8,- halve marathon 10,- Voor deelname wordt een eenmalige machtiging gehanteerd Inclusief startnummer met elektronische chip (wordt thuisgestuurd) Inclusief sportdrankje en mooie medaille Voor alle info. inschrijven ga je naar: zaterdag 30 juni 2012 ,-v tv Zorg dat je erbij bent en schrijf snel in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 98