39.08 49 Animo en De Schelde maken de dienst uil Korfballers Zaamslag missen te veel kansen De Schelde gaat onderuit in slotminuut Jos de Wilde nieuwe trainer van Terhole Van Lieren mag in Grand Prix starten Jarno Mobach wint Acht van Huijbergen dinsdag 10 april 2012 Het is de winnende tijd van Eric Cappon bij de Paaskustloop in Breskens. 'Ik ben zeer zeker tevreden. Het was zwaar, maar ik denk dat ik een goede tijd heb neergezet' Winnaar Eric Cappon van zo'n achttien kilometer achter de rug. Samen met de Paaskustloop bete kende dat dus in totaal 28 kilome ter in de benen. „En het blijft steeds goed gaan. De vorm is goed en ik ben er van over tuigd dat mijn routineer me door heen zal slepen die dag." De vrouwen hielden gisteren de Zeeuws-Vlaamse eer hoog in de Paaskustloop die onder koude om standigheden werd gelopen. Alle drie de afstanden werden gewon nen door een atlete uit de regio. Sa bine Vasseur uit Axel was de enige deelneemster op de 9900 meter. Ze liep een tijd van 49.40 minuten v/'.'/'L rmsm. mm va en kwam dus op het ereschavot te recht. Kim du Puy uit Terneuzen won de loop over 6900 meter en Dewi Kareis uit Breskens was de sterkste bij de wedstrijd over 3900 meter. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Animo en De Schel de geven elkaar geen duimbreedte toe aan kop van de hoofdklasse van de Zeeuwse districtstennis- competitie. De Terneuzenaren klopten op de tweede speeldag Ga- me'78 (4-2), nadat bij de ouverture het Aardenburgse SJEF al met 6-0 het loodje had moeten leggen te gen Animo. Tegen de Clingenaren was Animo heer en meester. De gebroeders Ke vin en Kenny de Rooij en Coen Ka- ijser zegevierden in straight sets over achtereenvolgens Alexander Bauwens, Gilles Deryckere en Niek de Koster. Voor Game'78 red de captain Tom Huis de eer door Devon Houg te bedwingen. Ook in de eerste dubbel was Hulsten aar Huis, in combinatie met Deryc kere, succesvol ten koste van de broers De Rooij. In de tweede dub bel waren Kaijser en Bernd van Broekhoven heer en meester tegen Bauwens/De Koster: 6-1 6-0. Titelverdediger De Schelde leidt de ranglijst met een punt voorsprong op de Terneuzense equipe, na de maximale winst op Drive: 6-0. Bij Drive ontbrak routinier Tim van Veldhoven wegens een schouder blessure .Jur jen Mooibroek ver sloeg met degelijk tennis Donovan Blackman: 6-3 6-1. Ook Sven Bak ker was beduidend vaster dan zijn opponent Duncan Blackman: 6-0 6-2. In de vierde partij moest Michel Kokelaar diep gaan om Wesley Raemdonck te bedwingen: 6-3 5-7 6-2. In het tweede dubbel stonden Ferry Sonnemans en Kokelaar al leen het redden van de eer toe aan Duncan Blackman/Raemdonck: 6-0 6-1. TC Sjef speelde in Middel- Donovan Blackman van Drive, hier op archieffoto, verloor kansloos van Jur- jen Mooibroek. foto Peter Nicolai burg met 3-3 gelijk tegen MLTC. In de singles won voor de West Zeeuws-Vlamingen alleen Calsyn met een driesetter tegen Van Kuijk. Ook beide dubbels gingen in drie sets naar de Aardenburgers. In de eerste klasse (0002) klopten de reserves van Game'78 ook De Bongerd met 4-2. In de parallel eer ste klasse (0003) eindigde de der by in Vogelwaarde tussen Vogel vlucht en Smash onbeslist: 3-3. Axel en De Schelde 2, die onder ling 3-3 speelden, staan bovenaan. TERNEUZEN De korfballers van Zaamslag gin gen in de vierde klasse onderuit bij Blauw Wit: 9-4. „Hoe kan het toch dat het op trai nen wel lukt en in wedstrijden niet", vroeg coach Richard Ollefers zich af. Zaamslag deed niet eens zo veel onder voor de opponent, maar blonk uit in het missen van kan sen. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk, Pjotr Hamelink, Marjan Verhage en Karin Verheifte 1 BKC-Luctor 3-4. Scores BKC: Mariëlle Faes, Anne de Koster en Maikel Verg ouwe 1Scores Luctor: Eline Jansen 2, Adrie de Jonge en Hans Verlinde 1. TERNEUZEN De waterpoloërs van De Schelde bewezen zichzelf een slechte dienst. De vierdeklasser verloor met 8-7 van van de nummer laatst De Vennen. De Schelde kende een slechte twee de periode en werd met een 4-3-achterstand geconfronteerd. Bij het ingaan van de laatste minuut stond het 7-7 en kon het alle kan ten op. De Vennen profiteerde ech ter van een man-meer-situatie en zegevierde met 8-7. Scores De Schelde: Niek Kampman 3, Sven Schieman 2, Cees van Houwelingen en Gijs Manhave 1. TERHOLE Voetbalvereniging Terhole heeft een nieuwe trainer gestrikt. De Oost-Zeeuws-Vlaamse club gaat ko mend seizoen in zee met Jos de Wilde. De trainer was eerder werk zaam bij Breskens. Terhole komt uit in de vijfde klas se van het zondagvoetbal. Daarin staat het momenteel op de laatste plaats. Uit zeventien duels werd één punt behaald. ROOSENDAAL Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft in Roosendaal met het paard Hexagons Welnetta een wedstrijd in de klasse Intermediair II gewon nen. Hij deed dat met een score van 66,91%. Dankzij deze prestatie mag de inwoner van Schore met Welnetta starten in de Grand Prix, de hoogste klasse in de dressuur. Dinja van Liere greep in Roosen daal in de klasse ZZ Zwaar de twee de plaats met Hexagons Adonie. In de eerste proef scoorde ze 66,86%, in de tweede 70,86%. HUIJBERGEN Jarno Mobach heeft gisteren de Acht van Huijbergen gewonnen. De renner uit Philippine spurtte naar de zege in de categorie 7. Er waren 41 deelnemers, die 1100 me ter in de vorm van een acht moes ten afleggen. Martijn de Brouwer uit Koewacht finishte als vierde. Zaterdag in Nieuwdorp maakten Mobach en De Brouwer deel uit van een kopgroep van vijf man maar in de spurt moesten ze hun medevluchters voor laten gaan en eindigden ze als vierde en vijfde. Eric Cappon gaat onbedreigd aan de leiding in de Paaskustloop. foto Mark Neetemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 97