sport 145 Terneuzen: geen stress voor de nacompetitie Aardenburg sterk na achterstand z 'We hebben uitstekend gepresteerd in de beker, maar als je er zo dichtbij bent, dan wil je ook die laatste stap maken' Sander vai* Remortele dinsdag 10 april 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Het kwartje viel gis teren eens goed voor Aardenburg. In de tweede klasse van het zon dagvoetbal wonnen de Zeeuws-Vlamingen in een gelijkop- gaand duel met 3-2 van concur rent Haarsteeg. RCS was niet opge wassen tegen EB OH. Aardenburg-Haarsteeg 3-2 (2-2): De Zeeuws-Vlamingen vreesden vroeg in de wedstrijd voor een oor wassing. Joost Aloserij schoot bin nen twintig minuten twee keer raak voor Haarsteeg, nadat in de derde minuut al een bal van de lijn werd gehaald. Uit het niets maakte Aardenburg na een half uur de aansluitingstreffer. Jelle de Vreeze kon van twintig meter aan leggen en plaatste de bal in de bo venhoek. Vijf minuten later kon den de Zeeuws-Vlamingen op nieuw juichen toen Steven de Croock een penalty verzilverde. In de tweede helft golfde het spel op en neer en maakten beide ploe gen aanspraak op de zege. Die kwam er uiteindelijk voor de ploeg van trainer Robbie de Muyn- ck. Tien minuten voor tijd ver stuurde Bart van de Hemel een steekbal op Niek van Sprundel die zijn ploeg de overwinning bracht. De Muynck: „We spelen vaker van zulke wedstrijden en vaak verlie zen we die. Deze overwinning is heel erg lekker." EBOH-RCS 3-0 (0-0): RCS is op zoek naar een broodnodige over winning. Gisteren kwam die er niet, op bezoek bij EBOH ging de ploeg van trainer Dennis de Nooijer met 3-0 ten onder. Daar door zijn de Walchenaren bijna verplicht naar onderen te kijken. Lijfsbehoud is nog geen uitgemaak te zaak. Twintig minuten na rust kwam EBOH op voorsprong. Uit een afge slagen corner volleerde Wesley Eb- bers de bal in de kruising. Frank Teunissen en Adje Kabbah coun terden hun ploeg uiteindelijk naar een 3-0 zege. cipeerd. Mol trapte half raak, waar door de bal met een gelukje voor de voeten caramboleerde van Ma rio de Rijck, die van dichtbij raak schoot: 2-1. Die klap kwamen de Zeeuws-Vlamingen niet meer tebo- ven. „We gaven de goals te gemak kelijk weg. Onze keeper heeft geen redding moeten verrichten", stelde Van Remortele terecht vast. Steen probeerde nog druk te zet ten. Van Remortele was nog het dichtst bij de gelijkmaker uit een vrije trap tegen de binnenkant van de paal. In de slotfase werd Steen-aanvoerder Michel van den Bosch na zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd. Wesdorp, pas achttien jaar en met Zeeuwse roots, deelde nog vijf gele kaarten aan Steen-spelers uit. Niemand maalde daar om bij Steen. De uitschakeling deed het meeste pijn. foto Peter van Trijen Michel van den Bosch heerst in de lucht in de wedstrijd tegen Internos. De aanvoerder van Steen zou later een rode kaart krijgen. door Bob Maes MIDDELBURG - Voor Terneuzen wordt het steeds lastiger de nacom petitie te ontlopen. De zondag-eer steklasser was gisteren niet opge wassen tegen koploper Nemelaer. In Haaren verloren de Zeeuws-Vla mingen met 3-1. Toch blijft de ploeg van trainer Henk Ottens rus tig voor de naderende nacompeti tie. Goes won dankzij keeper Ma th ew Lentink. Niet (alleen) door reddingen, maar door een doel punt van de doelman. Nemelaer-Terneuzen 3-1 (2-1): Persoonlijke fouten stonden aan de basis van de nederlaag van Ter neuzen. De ploeg van trainer Henk Ottens kwam nog wel op voorsprong. Na een voorzet van Olivier Schuddinck bood Neme- laer-speler Daan van de Brand Ter neuzen de helpende hand door de bal in zijn eigen doel te schieten. De Zeeuws-Vlamingen waren nog niet klaar met juichen of de Bra banders kwamen al langszij. Neme laer benutte de aftrap met een lan ge bal die door Kevin van Kempen werd gecontroleerd en binnenge schoten. Een dekkingsfout van Ter neuzen ging daaraan vooraf. Het was nog niet gedaan met het foutenfestival. Aanvaller Bert den Hamer leed vlak voor rust balver lies, waarna Thijs Burgmans Ne melaer op voorsprong schoot. Na de pauze ging de wedstrijd gelijk op en werd er aan beide kanten weinig kansen meer gecreëerd. Dat belette Rick Vermeer niet om toch nog de derde goal voor de ploeg uit Haaren op het scorebord te krijgen. „De instelling was vandaag goed, het is alleen jammer van de fouten die we maakten. We hebben naar onze mogelijkheden gespeeld", sprak Ottens na de wedstrijd. „Ne melaer heeft het geluk van een kampioen en wij hebben dat niet. Bij hen gaat een bal binnenkant paal, bij ons buitenkant paal." Toch kent de trainer nog geen stress: „Volgende week is er ge woon weer een wedstrijd", klonk het nuchter uit de mond van Ot tens. Dan zal Terneuzen het in elk geval moeten doen zonder Den Hamer en Nick Claassen. Beide spelers pakten een gele kaart tegen Nemelaer en zijn geschorst tegen Brabantia. Remco van Leeuwe keert op zijn beurt weer terug bij de Zeeuws-Vlamingen. Door de nederlaag blijven de Zeeuws-Vla mingen dertiende op de ranglijst met achttien punten uit 22 duels. De voorsprong op hekkensluiter Rood Wit blijft vijf punten. 'Nemelaer speelt als een kampioen. Bij hen is het binnenkant paal, bij ons is dat buitenkant paal' Goes-WSC 4-3 (3-0): Goes hielp Terneuzen een handje door WSC, een naaste concurrent van de Zeeuws-Vlamingen, te verslaan. Nog opzienbarender dan de zeven doelpunten die de wedstrijd rijk was, was de maker van de 4-1 voor Goes. Keeper Matthew Lentink nam een uittrap die pardoes in het net van zijn collega-doelman be landde. „Ik zag die bal vliegen en ik dacht: 'nou, die vliegt wel heel ver'", zei trainer Gérard de Nooijer. Zo ver zelfs dat de bal via het natte gras doorschoot en over de doelman van WSC in het doel ging. De Nooijer: „Op internet zie ik wel eens zulke filmpjes. Maar op het voetbalveld had ik het nog nooit meegemaakt." Goes stond al met 3-1 voor toen Lentink zijn huzarenstuk toonde. Binnen de minuut schoot Yves Nyemb op de paal, de rebound was een prooi voor Kyle Does burg. De Bevelanders creëerden vervolgens genoeg kansen, waar van Yannick van As er een verzil verde. Trung Tran verstuurde een voorzet die door Van As kon wor den binnengetikt. Ray Kroon maakte het Goese feestje helemaal compleet door de 3-0 te maken. Toch kon de ploeg niet helemaal met een gerust hart gaan pauze ren; een paar tellen voor de rust kwam WSC uit een corner iets dichterbij. Na Lentinks doelpunt werd de spanning groter toen Rob van Ra- venstein en Colin Austermann de Waalwijkers dichtbij brachten. De winst van Goes was een mooie bijkomstigheid in een wedstrijd die in het teken stond van de na- competitie. „Ik heb jongens laten voetballen die normaal minder aan de bak komen. Yannick van As heeft een hele wedstrijd ge speeld en Ignacio Missaine een hal ve. Dan zijn ze fit voor de nacom petitie", sprak De Nooijer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93