Voetbalsters van Terneuzen lijden kostbaar verlies Steen kan de laatste stap net niet maken 44 30 Tiola geeft visitekaartje af in de vierde klasse dinsdag 10 april 2012 door Eddy van der Hooft en Aector Dooms TERNEUZEN - In de tweede klasse van het vrouwenvoetbal (zondag) leed Terneuzen gistermiddag een kostbare o-i-nederlaag tegen Bavel 2. Op eigen veld ging de nummer drie met o-i onderuit. In de vierde klasse kwam Steen tot een i-i-ge- lijkspel in de thuiswedstrijd tegen Marjola Girls. Eén klasse lager moest Hontenisse opnieuw zijn meerdere in Dosko erkennen (1-2) en was Vogelwaar de in Nieuw-Namen met 0-2 te sterk voor Hulsterloo. Tweede klasse. Terneuzen-Bavel 2 0-1 (0-0). Ter- neuzen had de gehele wedstrijd het beste van het spel, maar kon opnieuw niet scoren. Als de verde diging van Bavel als een uitge speeld was, stond de paal (bij een kopbal van Laura Grgruric) wel in de weg. In de slotminuut kreeg Terneuzen daarvoor de rekening gepresenteerd. Een vanaf de zij kant van het veld ingebrachte bal werd door iedereen gemist: 0-1. Vierde klasse. Steen-Marjola Girls 1-1 (1-0). Vori ge week nog verloor Steen de uit wedstrijd tegen Marjola Grils met 4-0, dit keer was er een 1-1-gelijk- spel. Op die eindstand viel weinig af te dingen. Beide teams hielden elkaar aardig in evenwicht, zowel qua veldspel als qua kansen. Ariel- le Stolk bezorgde Steen in de eer ste helft een i-o-voorsprong. Na de hervatting deed Marjola Girls die teniet: 1-1. Vijfde klasse. Hontenisse-Dosko 1-2 (0-2). Hon tenisse ging in het duel met Dosko opnieuw onderuit, maar anders dan een aantal weken terug (toen het 7-1 werd) bleef de score dit keer beperkt. De koploper nam in de eerste helft een o-2-voorsprong, maar daarna deed Hontenisse nog nauwelijks onder. Steen maakte dit seizoen in het bekertoernooi van het district dertig doelpunten. Door Bonne van Kruijssen werd het nog 1-2 maar dat doelpunt viel te laat om Dosko nog in verlegen heid te brengen. Hulsterloo-Vogelwaarde 0-2 (0-1). In het eerste half uur ging het duel tussen Hulsterloo en Vo gelwaarde gelijkop. Daarna domi neerden de bezoeksters. Op slag van rust werd het 0-1 door een doelpunt van Francis Collet. Een kwartier voor tijd gooide Tessa Cornelissens met een fraaie vrije trap van zo'n 25 meter het duel in het slot: 0-2. Zaterdagtweedeklasser IJzendijke deed in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal uitstekende zaken in de strijd om de derde-periodeti- tel. De ploeg van trainer Nico Aers- sens won met 3-0 uit bij Papend- recht. In de vijfde klasse behaalde Zaamslag eindelijk weer eens een overwinning (2-0) tegen De Meeu wen 2. Tweede klasse. Papendrecht-IJzendijke 0-3 (0-1). In een matige wedstrijd won IJzen dijke toch nog gemakkelijk van Pa- pendrecht. Maud Kuijpers zette de Zeeuws-Vlamingen op een o-i-voorsprong. In de tweede helft bekroonde Lora van de Hemel haar eerste optreden in de hoofd macht na negen maanden met een doelpunt en Rosanne Lammers be paalde de eindstand op 0-3. Ijzen- dijke is nog kansrijk in de derde periode. Vijfde klasse. Zaamslag-De Meeuwen 2 2-0 (1-0). Een tevreden coach Guust de Waele. Al vond hij wel dat Zaamslag voor de rust meer af stand had moeten nemen dan die ene treffer van Nienke Radema- kers-Riemens uit een voorzet van Mandy Heppener. De voorsprong kwam niet in gevaar. Drie minu ten voor tijd nam Karin Schelle- kens alle twijfels weg, toen ze werd vrijgespeeld door Fleur Rade makers: 2-0. Steen loopt de halve finale van het districtsbekertoernooi mis. De Zeeuws-Vlaamse ploeg gaat in Etten-Leur met 2-1 ten onder tegen Internos. De derdeklasser laat na een 1-O-voorsprong te veel kansen liggen en krijgt de rekening gepresenteerd. door Aector Dooms ETTEN-LEUR - Het bekeravontuur van Steen eindigde gisteren op het sportpark De Hoge Neerstraat in Etten-Leur. Zondag-derdeklasser Internos won met 2-1 het duel in de kwartfinale van de districtsbe ker en treft Kloetinge in de halve finale. Na afloop overheerste de te leurstelling bij de moegestreden Zeeuws-Vlamingen. „Dit is een ge miste kans", reageerde Carlo van Grimberghe. De trainer van Steen verwees naar de eerste helft toen zijn ploeg kan sen kreeg om de i-o-voorsprong uit te bouwen. „We hadden de 2-0 moeten maken. De organisatie stond goed bij ons." Sander van Karakteristiek Remortele, de beste speler bij Steen, kon de uitschakeling nauwe lijks bevatten. „Dit verlies is een zware teleurstelling. We hebben uitstekend gepresteerd in de beker, maar als je er zo dichtbij bent, dan wil je ook die laatste stap maken." Steen speelde gegroepeerd met een verstekt middenveld. Van Re mortele kreeg in de eerste minuut een kans, maar de inzet werd ge keerd door Internos-doelman Wer ner Verhoeven. Even later was het wel raak. Robin Mariman werd in de diepte gestuurd. Zijn voorzet werd door de inkomende Van Re mortele hard en laag ingeschoten. Doelman Verhoeven loste de bal, waarna de goed gevolgde Arno Thuij de bal in het lege doel schoof: ö-i. Daarna ging Mariman, die met zijn snelheid de aandacht van de Brabantse verdedigers vasthield, nog een keer voor eigen succes ter wijl Wouter de Neijs er beter voor stond en schoot de aanvaller te slap in. Internos was vooraf ge waarschuwd voor Steen, dat in de voorgaande bekerduels indruk had gemaakt door zondag-eersteklas- internos-Steen 2-1 (1-1). 7. Arno Thuij 0-143. Maikel Mol 1-1,50. Mario de Rijck 2-1. Scheidsrechter: T. Wesdorp (Bergen op Zoom). Ro de kaart: Michel van den Bosch (Steen) na twee keer geel. Gele kaart: Michel Struys, Rick de Vlam (allen Internos), Pieter Warrens, Peter Lernout, Serge Merckx, Ro bin Mariman, Wouter de Neijs, (allen Steen). Aantal toeschouwers: 300. Steen: Kjell Verdurmen; Pieter War rens (74. Martijn der Weduwe), Mi chel van den Bosch, Davy van Daal- en (42. Dave de Waal), Peter Lern out; Serge Merckx, Stijn Dobbelaer (57. Randy Houwer), Arno Thuij, Wouter de Neijs; Sander van Re mortele; Robin Mariman. ser Vlissingen en zondag-tweede klasser TSC uit te schakelen. De jonge ploeg van trainer Ger Mus ters bleef te veel volharden in het spelen van de lange bal door het centrum, waar de handige spits Ja- mal Chouiter moest opboksen te gen de fysiek sterke Steen-verdedi gers. Van Remortele: „De voor sprong was ideaal. We kregen ruimte en dan komen er altijd kansjes." Het scenario van de zondag-vier deklasser werd vlak voor rust ge weld aangedaan. Het gebeurde na een bizar moment. Steen-verdedi ger Danny van Daalen viel uit met een spierblessure. Dave de Waal stond te popelen om in te vallen, maar zijn schoenen werden afge keurd door scheidsrechter Tim Wesdorp. „Zijn voetbalschoenen hadden stalen en rubberen nop pen, die ook nog eens verschillen de lengtes hadden. Dat is niet toe gestaan", zei Wesdorp later. De g Waal: „Ik speel al vier seizoenen op deze voetbalschoenen." Terwijl De Waal van schoenen ver wisselde ging de wedstrijd verder. Steen gaf een hoekschop weg. Op het moment dat De Waal op zijn andere schoenen het veld in mocht, werd de hoekschop door Danny van Nijnatten via het hoofd van Internos-verdediger Maikel Mol tegen het net gekopt en het was 1-1. „De organisatie was even zoek. De treffer beteken de een domper", verzekerde Van Grimberghe. De tweede helft was vijf minuten oud of Steen moest een tweede treffer incasseren. Op de vrije trap van Eric Nijssen werd door de Steen-verdediging niet goed geanti- MIDDELBURG - Op de openingsdag van de landelijke mixedtenniscom- petitie gaf Tiola zijn visitekaartje af De formatie uit IJzendijke ver sloeg in de vierde klasse de reser ves van MLTC met 8-0. In dezelfde poule ging De Boskreek in Bres- kens nipt onderuit tegen De Schel de 2 uit Vlissingen: 3-5. Tiola moest in de eerste single alle zeilen bijzetten. Uiteindelijk zege vierde Daisy Boogaard uit IJzendij ke in drie sets over collega-3-speel- ster Anne Flohil: 2-6, 6-2 en 6-4. Ook Sophie de Schepper uit Vogel waarde had een extra set nodig om Saya de Jager, te bedwingen: 2-6, 6-2 en 6-3. De degelijk tennis sende Aardenburger Christiaan Trapman maakte korte metten met Eddy Sprinkhuizen: 6-0 6-2. De in St.-Jansteen woonachtige Dennie Cappendijk had het alleen in de eerste set lastig tegen Jasper Smit: 7-5 6-1. Beide tennissers spe len berekenend, hetgeen meestal uitmondt in lange rally's. Sophie de Schepper won ook in het dub bel, samen met Tanja Cornelis, in drie sets van Saya de Jager, in com binatie met-Anne Flohil: 7-6 (7-3) 3-6 en 6-1. Eenvoudiger verging het de combinatie Bernd van Broekhoven/Patrick Marteijn te gen Eddy Sprinkhuizen/Micha Ber nard: 6-0, 6-3. In de eerste mixed was het koppel Cornelis/Trapman te sterk voor De Jager/Bernard: 1-6 2-6. Nagenoeg dezelfde score kwam tot stand in de tweede mixed tussen de duo's Flohil/Smit en Boogaard/Marteijn: 2-6 1-6. Voor De Boskreek slaagde alleen Annoes Willemsen uit Schoondij- ke erin haar enkelspel te winnen ten koste van Van Ederen: 6-1 6-2. Kevin de Jonge uit IJzendijke was goed voor twee winstpartijen. Kylle Doesburg wint een kopduel in de wedstrijd tegen WSC. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 92