Videosysteem als bonus in de beker •rt 143 CPC Vlissingen laat mooie kans liggen Apollo'69 verovert de tweede-periodetitel Smerdiek houdt de koploper in het vizier Winst en verlies voetbalsters Oostkapelle dinsdag 10 april 2012 VLISSINGEN GPC liet zaterdag een mooie kans liggen om verder afstand te nemen van dedegradatieplaatsen in de eer ste klasse van het zaterdagvoetbal. De elf Vlissingers speelden meer dan een helft tegen tien spelers van SC Everstein, omdat scheids rechter Pijpers voor rust Dennis Heijkamp met rood naar de kant stuurde. GPC had er geen voordeel van. Na rust kreeg Everstein de beste kansen en moest GPC het meest te vreden zijn met de o-o. KAPELkE Apollo'69 won de beslissingswed strijd om de tweede-periodetitel in de vierde klasse A van het zaterdag voetbal. Het werd 2-1 tegen Krui- ningen. Apollo kwam via een be nutte strafschop van Robin Braam op voorsprong. Na rust werd het 1-1 via een kopbal van Glodie Kunu- anina. Apollo nam hierna het heft in handen en een kwartier voor tijd werd het duel beslist. Sander Nagelkerke passeerde op een knap pe manier de keeper en tikte de 1-2 binnen. SINT-MAARTENSDIJK De voetbalsters van Smerdiek won nen zaterdag in de eerste klasse met 4-0 van Jodan Boys. De forma tie van trainer Servaas Brouwer houdt zo de druk op koploper Ba- rendrecht die met 10-1 won van FC Lisse. Smerdiek kwam op voor sprong via Wendy de Wilde. Sharo- na Tieleman liet de 2-0 aantekenen. Na rust zorgde Anne Hage via een prachtig schot voor 3-0. Door een eigen doelpunt werd het nog 4-0. Na een hoekschop van Corina Luijks ging de bal via de keepster van Jodan Boys in het doel. fers van Liefhebber afstand: 2-0. Kahveci bracht aan de andere kant Doelman Mitchell Braafhart onder- nadat Marvin van der Staal was scheidde zich door een zelf veroor- vastgehouden uit een penalty de zaakte strafschop te stoppen. Ugur spanning terug: 2-1. Peter Diele- punten van Kevin Liefhebber Ro- da Boys/Bommelerwaard met 7-1 had verpletterd, nam daarna in een kort tijdsbestek met twee tref- door Jan Dagevos KLOETINCE - Er was trainer Die- derik Hiensch zaterdag veel aan ge legen om met Kloetinge de halve finale van het districtsbekertoer nooi te bereiken. Niet alleen stond plaatsing voor het grote "KN- VB-toernooi op het spel, er was ook nog een extra bonus te verdie nen. Wie zich immers kwalificeert voor het landelijke bekertoernooi, waar aan ook de profclubs meedoen, kan een startpremie van 5000 eu ro tegemoetzien. Een mooi bedrag dat in Kloetinge zijn bestemming al heeft gevonden. „Ik heb met het bestuur afgesproken dat we het gaan gebruiken voor de aanschaf van een videosysteem", vertelde Hiensch zaterdag na de wedstrijd tegen Terheijden (2-1). Onlangs draaide Kloetinge proef en werden er beelden gemaakt van een competitiewedstrijd. Een dag later kregen de spelers van de hoofdmacht via hun computer toe gang tot het materiaal en kon ie der voor zich de verrichtingen nog eens terugzien. „Video-analyse hoort er tegenwoordig bij", zei Hiensch. „Beelden zeggen meer dan woorden. Bovendien kan ook de jeugdopleiding van de club zijn voordeel er mee doen. Het is goed om bepaalde zaken uit een wed strijd nog eens terug te zien. Daar kun je veel van leren." Het was jammer dat het systeem zaterdag bij de wedstrijd in de kwartfinale van de districtsbeker tegen Terheijden nog niet operatio neel was. Het had prima lesstof voor de komende weken opgele verd, want het liep zaterdag niet echt gesmeerd bij Kloetinge. De beginfase was nog redelijk, maar daarna viel de ploeg ver te rug en ontbrak het aan rust, fines se en tactische wijsheden. In plaats van de tegenstander bijvoor beeld onder druk te zetten en af te jagen, trok Kloetinge zich terug. In die periode was er nauwelijks krachtsverschil tussen hoofdklas ser Kloetinge en zondag-derdeklas ser Terheijden. En dat terwijl de ontmoeting het ideale scenario had gekregen voor de thuisploeg. Na zeven minuten prijkte er al een i-o-voorsprong op het scorebord. Corné Schilperoort mocht vanaf links een vrije trap nemen. Hij sneed de bal goed aan in de hoop dat iemand zijn hoofd er tegen kon zetten. Dat mocht dan niemand lukken, de bal rolde wel in het doel, ook tot verrassing van Terheijden-doelman Sjoerd Hop. Het gaf Kloetinge niet de gewenste impuls. Het spel werd hierna stro perig en slordig. Na de pauze oog de Kloetinge energieker en leek na een treffer van Sjors Lankhaar (58e minuut) de wedstrijd beslist. Negentien minuten voor het ein- man kreeg nog een kans, maar in de toegevoegde tijd liep de thuis ploeg door twee treffers binnen een minuut uit naar 4-1. de kreeg Terheijden echter een strafschop. Scheidsrechter Van Drunen bestrafte een duwtje van Lankhaar. Bas Jan de Bree benutte het buitenkansje. Terheijden, dat eerder gerenommeerde clubs als ASWH en Hoek had uitgescha keld, kreeg de geest, zette aan, maar kreeg nauwelijks kansen te gen de sterke defensie van Kloetin ge. Zo bleef het 2-1. „Plaatsing voor het landelijke be kertoernooi was het doel", zei ver dediger Sjors Lankhaar nader hand. „Dat is gelukt en nu volgend seizoen maar hopen op een mooie tegenstander." Kloetinge-Terheijden 2-1 (1-0). 7. Cor né Schilperoort, 58. Sjors Lankhaar, 71. Bas Jan de Bree 2-1. Scheidsrechter: A. H. van Drunen (Dordrecht). Gele kaart: Ingmar Quist, Bart Deprez (beiden Kloetinge), Mitchell Bouwman, Yorick van Nijnatten (beiden Terheijden). Aan tal toeschouwers: 350. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle blijven middenmoter in de hoofdklasse. Zaterdag won de Walcherse ploeg met 3-2 van Odysseus'91, gisteren werd in ei gen huis met 5-2 van Knicker bockers verloren. Oostkapelle begon zaterdag tegen Odysseus zwak en keek snel tegen een 1-0-achterstand aan. Shamila Hamers zorgde voor de 1-1, waar na het voor de pauze nog 1-2 werd. Na rust stelde Oostkapelle orde op zaken via Inge Lugtenburg en Jonneke Schuurbiers. Gisteren begon Oostkapelle op nieuw zwak en keek na een kwar tier al tegen een 0-1-achterstand aan. Na rust kwam de thuisploeg op gelijke hoogte. Shamila Hamers zorgde met een goed afstands schot voor 1-1. Het duurde niet lang voordat Oostkapelle weer een tegentreffer incasseerde. Vanuit een corner kopte Annemarijn Smit de 1-2 iri. Maar opnieuw trok Shamila Hamers de stand weer ge lijk: 2-2. Na de 2-2 kon Oostkapelle geen vuist meer maken en liepen de be zoekers uit naar 2-5. Trainer Kenny Verhoene 'Als ik ons voetbal zie, schat ik de kans dat we erin blijven op zestig, zeventig procent' Ugur Kahveci van Zaamslag probeert in het duel met VVGZ zijn directe tegenstander uit te spelen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 91