6 Zorgen nemen verder toe voor Zaamslag 42 Hoek bakt er helemaal niks van in Zaltbommel Er zit geen rem op Terneuzense Boys dinsdag 10 april 2012 ,,m m m door Rudy Boogert ZALTBOMMEL - Wist u dat in Zalt bommel de gootspoken welig tie ren? Het zijn beelden die zich vooral in dakgoten van de huizen bevinden. Ze vertellen iets over de bewoners of over de historie van de huizen. Het zijn veelal dieren, maar het kunnen ook fantasiefigu ren zijn. Hartstikke leuk voor een dagje Zaltbommel. Véél leuker dan het spoor volgen van Hoek naar Zaltbommel. Dat was zaterdag im mers zonde van de tijd. Hoek bakte er - om het in Vander- gijpiaans te stellen - he-le-maal niks van. Trainer Ruud Pennings was heel boos, hoewel je dat uiter lijk niet aan hem kon zien. Hij' vond dat zijn team verzaakt had, niet bij de les was, niet scherp was, noem het allemaal maar op. Het waren allemaal nog milde kwalificaties. Een trainer kan het maar moeilijk zeggen, maar dich ter in de buurt kwam dat Hoek zich kapot moest schamen voor zijn wanprestatie. Natuurlijk, Nivo Sparta is geen te genstander die de adrenaline tot een kookpunt brengt. Maar een ploeg met ambities moet ook zo'n ldus kunnen klaren. Ook al was het dan geen wedstrijd voor de derde periode, die Hoek zo graag willen winnen. „Als we komende zaterdag van Kozakken Boys wil- Karakteristiek Nivo Sparta-Hoek 1-0 (1-0). 45. Niels den Haan 1-0, Scheidsrech ter: B.B. van der Helder (Ter Aar). Gele kaart: Björn Cevat, David Brothwell en Peti Lutgens (Nivo Sparta), Jari Vyaene (Hoek). Aantal toeschouwers: 400. <0 Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Reguillo Vandepitte, Gio vanni Siereveld, Lionel Fitsch (46. Jari Vyaene); Sebastian Hermans, Ferry Aifons; Guillaume Clincke maillie, Tim de Meersman (64. Di- mitri van Oppens), Regilio Pinas; Jorrit d'Haeseleer (73. Rachid Kha li). len winnen, hadden we ook nu een goede prestatie moeten neer zetten", vond Pennings. „De op gaande lijn van de laatste weken is een stukje naar beneden gegaan." Nou ja, een stukje... Het leek wel of Hoek er zaterdag geen zin in had. Achterin werd de bal plichtmatig rondgespeeld. Zó plichtmatig dat die ene enthousias te spits van Nivo Sparta nog regel matig de bal te pakken kreeg. De verdedigers konden de bal ook nauwelijks kwijt, want de midden velders deden maar weinig moeite om echt vrij te komen. En als dat 's lukte, dan was de pass vaak van het niveau Cadzand 2 (niks ten na dele van dit team overigens). Giovanni Siereveld leed vaker bal verlies dan hem lief was, Regilio Pi nas kon niet eens meer een bal fat soenlijk aannemen, Tim de Meers man had nog wel de trap maar ab soluut de precisie niet, Guillaume Clinckemaillie kwam geen enkele keer langs zijn tegenstander, Jari Vyaene viel even onopvallend in als Lionel Fitsch was uitgevallen, et cetera, et cetera. Niemand haal de het niveau dat van hem ver wacht mag worden. Dat Hoek nog een paar kansjes mocht noteren, was al heel wat. Even voor rust combineerden De Meersman en Alfons de bal vrij tot bij Jorrit D'Haeseleer, wiens kopbal werd overgetikt. Dat was het Hoekse gevaar voor rust. Na de pauze had Clinckemaillie een doelpunt op zijn schoen, maar de keeper redde, Dimitri van Oppens had nog een schot en Reguillo Vandepitte turfde twee beschei den kopballetjes. That's all. Laagvlieger Nivo Sparta daarente gen speelde naar zijn mogelijkhe den. Eén bedrijvige spits (Frenkie Schaap) met twee snelle spelers er achter en ernaast (Michael van Rijn en Niels den Haan) stichtten meer gevaar dan alle Hoekenezen bij elkaar. Voor het vijandelijke doel welteverstaan, want voor ei gen doel zorgde Hoek regelmatig voor gevaar. Na lankmoedig ingrij pen van Lionel Fitsch maakte Den Haan kort voor rust het enige doel punt van de wedstrijd. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Kampioen Terneu zense Boys pikte in de tweede klas se E van het zaterdagvoetbal ter loops nog even de volgende prijs mee. Door een klinkende 6-2-zege bij Arnemuiden is het elftal van Eddy van der Hooft onbereikbaar geworden in de tweede periode. Arnemuiden-Terneuzense Boys 2-6: In de zevende minuut schoot Ruben de Haas van ruim dertig meter de 0-1 binnen en in de 25e minuut profiteerde Gokhan Ersa- hin van een misverstand in de de fensie van Arnemuiden. De thuisploeg had de pech dat daarna een inzet van Marinus Baas van de doellijn gered werd. In de 52e minuut besliste Marco Faassen het duel, al zorgde Van Ha- neghem op aangeven van Marco Moerland nog wel voor de 1-3. Zamslag heeft een negatief doelsal do. De ploeg maakte 29 doelpun- tenen kreeg er 35 tegen. Zaamsl?g gaat nog zware weken tegemoet in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. De ploeg, die dit weekeinde twee keer in actie kwam, pakt slechts één punt. Hierdoor dreigt zelfs degradatie voor de Zeeuws- Vlaamse ploeg. door Peter van Kouteren ZAAMSLAG/HEINENOORD - Twee wedstrijden in het paasweekeinde hadden Zaamslag in de eerste klas se C van het zaterdagvoetbal op het goede spoor moeten helpen. Met slechts één punt namen de zorgen voor de Zeeuws-Vlamin gen echter verder toe. Zaamslag zakte door een gelijkspel tegen WGZ (1-1) en een nederlaag bij Heinenoord (4-1) naar de twaalfde plaats. Met nog vijf wedstrijden in het verschiet is het zaak om minstens twee plaatsen te stijgen, teneinde de nacompetitie voor lijfsbehoud te vermijden. „De kopjes gaan ab soluut niet omlaag, omdat je weet dat je in principe niks minder Karakteristieken bent", zei Joris Rademakers, die te gen Heinenoord door een schor sing aan de kant stond. „Maar het wordt wel steeds moeilijker. We moeten nu vooral kijken naar Everstein en Sliedrecht." Trainer Kenny Verhoene zei te be seffen dat het moeilijk wordt om nacompetitie te ontlopen. „De eer ste stap moet zijn om aan recht streekse degradatie te ontkomen. Zouden we de nacompetitie zelfs ontlopen, dan is dat een surplus. Dan moeten we zeker nog drie keer winnen. In de wetenschap dat we tot nu vijf keer hebben ge wonnen, wordt dat niet gemakke lijk." De oefenmeester zei het frustre rend te vinden overal complimen ten voor het voetbal van Zaamslag te krijgen. „Ik ben tevreden over de mentaliteit van de spelers, ze la ten de kop niet hangen en volgen de coaching op. Alleen winnen we te weinig. Als ik ons voetbal zie, schat ik de kans dat we erin blij ven op zestig, zeventig procent." De laatste zege van Zaamslag da teert inmiddels van 21 januari, toen bij WC'68 werd gewonnen. De laatste zeven duels leverden dankzij gelijke spelen op eigen Zaamslag-WGZ 1-1 (1-1). 2. Je roen Bezemer 0-119. Karim el Bodmossi 1-1. Scheidsrechter: V. Wagenaar (Goes). Aantal toeschou wers: 250. Heinenoord-Zaamslag 4-1 (0-0). 52. Kevin Liefhebber 1-0, 54. Kevin Liefhebber 2-0, 80. Ugur Kahveci (strafschop) 2-1, 90+1. Mare de Haas 3-1 (eigen doelpunt), 90+2. Andrew vanTiggelen 4-1Scheids rechter: W. van Bleek (Tiel). Gele kaart: Mitchell Braafhart, Pepijn Ra demakers (beiden Zaamslag), Die- go Gomes (Heinenoord). Aantal toeschouwers: 100. veld tegen Sliedrecht, SC Everstein en WGZ niet meer dan drie pun ten op. Voor eigen publiek won Zaamslag voor het laatst op zeven tien september vorig jaar. De Zeeuws-Vlamingen keken te gen WGZ na twee minuten al te gen een achterstand aan. Jeroen Bezemer verzilverde een splijten de pass van achteruit: 0-1. Zaam slag bouwde daarna voor rust aan een licht veldoverwicht. Tot grote kansen kwam het echter niet. De gelijkmaker kwam tot stand na goed aandringen van Peter Dieleman, die - daartoe aan gespoord door zijn trainer - op de achterlijn het duel aanging met een Zuid-Hollandse verdediger. Ka rim el Bodmossi tekende vervol gens aan de eerste paal subtiel voor de gelijkmaker: 1-1. Beide ploegen hielden elkaar in het restant van het duel zonder ge vaarlijk te worden in evenwicht. Kenny Verhoene: „Je zou toch niet zeggen dat die mannen op de vier de plaats staan?" Ugur Kahveci was in de laatste mi nuut nog het dichtst bij een tref fer. Zijn inzet met de punt van de schoen miste kracht om doelman Van de Borst te verrassen. Gisteren, op het kunstgras in Hei nenoord, incasseerde Zaamslag twee keer binnen een minuut twee doelpunten. De Zeeuwen speelden in een zeventig minuten durend restant van het eerder ge staakte duel zonder de destijds ge schorsten Karim el Bodmossi, Ar jan Hamelink en Joris Radema kers. Zaamslag haalde met een 0-0 stand de rust. Heinenoord, dat za terdag onder meer door vijf doel- Faassen maakte er in de 62e mi nuut 1-4 van en via Ibrahim Eryüriik kwam de 1-5 op het bord. Uit een voorzet van Baas zorgde Leon van Belzen II nog wel voor de 2-5, maar het slotakkoord was via Ersahin toch weer van de kam pioen. Klundert - Nieuwdorp 1-0 (0-0). Peter van Wingerden 1 -0. BtraüSG Boys - Dauwemidaele 0-1 (0-0). Stefan Joosse 0-1. SSV'65 - Duiveland 1-0 (0-0). Souli man Abali 1-0. Dinteloord - Yerseke 2-1 (1-0). Davy van Merriënboer 1-0 en 2-0. Jaap van de Lijke (strafschop) 2-1. Zwafluwe - Internos 3-1 (1-0). Gijs van der Maden 1-0, Bastiaan Delleman 1 -1Yannick Vos 2-1Pim Schonk 3-1 Serooskerke - DFS 3-1 (2-1). Pieter de Munnik 0-1, Frank Rooze 1-1 (straf schop), Renco Francke 2-1, Jeffrey Pop- pe 3-1. Kloetinge-aanvoerder Jaap Esser wordt onderuitgehaald in het duel met Terheijden. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90